Chopard: Cašmir White

Doroste-li něčí koníček do intenzivnější podoby, zpravidla se v něm začnou objevovat sběratelské rysy. Babička, která plete, si dá za úkol podarovat nejméně jedním svetrem všechna vnoučata, vybrané vnouče pak svetry ve všech barvách; chovatel morčat si vybírá dalšího miláčka takové variety, kterou doma ještě neměl. Parfémy skýtají mnoho příležitostí ke sběratelskému vyžití - možná až moc.

Doroste-li něčí koníček do intenzivnější podoby, zpravidla se v něm začnou objevovat sběratelské rysy. Babička, která plete, si dá za úkol podarovat nejméně jedním svetrem všechna vnoučata, vybrané vnouče pak svetry ve všech barvách; chovatel morčat si vybírá dalšího miláčka takové variety, kterou doma ještě neměl. Milovnice kávy si usmyslí ochutnat veškerou produkci jižní Ameriky a milovník žen sbírá přírodní blondýnky. Parfémy skýtají mnoho příležitostí ke sběratelskému vyžití - až moc, pokud chcete sbírat přímo vůně, nejen plná balení, i miniaturky časem rády lezou do peněz. Pokud ovšem recenzujete, stačí vám sbírat čichové zážitky. Ne že by to také nemohlo lézt do peněz, jen se tak děje naštěstí pomaleji a po menších sumách, a mnoho zážitků se dá pořídit i zdarma.
Kromě vyšších cílů (všechno od Niny Ricci, všechno od Elizabeth Taylorové, všechny Allegorie) lze využít dnešní módy odnoží a schraňovat jejich řady; třeba zrovna Cašmir Fragrance Festival. Originální Cašmir byla jedna z prvních vůní, které jsem očichala - znala jsem ho odkudsi a chtěla jsem ho poznat. O řadě Fragrance Festival jsem se dozvěděla později, do našich parfumerií se samozřejmě ani nedostala, teprve po nějaké době se objevila v e-shopech. Získala jsem vzorek Cašmir Blue a nyní, po dalším dlouhém čekání, Cašmir White. Už zbývá jen růžový a dušička sběratelčina bude mít od Chopardu pokoje.

Cašmir Blue mě svou hašlerkovostí dvakrát nenadchl, ovšem White je mnohem zdařilejší. Pokud vám na Cašmiru hodně vadí jeho ukrutná sladkost, koupí bílé odnože si moc nepomůžete, je sice umírněnější, ale pořád značně podobná svému předobrazu. Pokud se vám ovšem Cašmir líbí, jen si říkáte, že by přece jen mohl být o chlup mírnější… Zmizelo lepkavé, šťavnaté ovoce a vůně je celkově méně křiklavá, ačkoli výdrž zůstala excelentní, tj. nejméně celodenní. Voní lehce po broskvích a po květinách a hodně po orientálních tónech a především vanilce, přičemž základ je jemně pudrový a pudr v podobě závoje halí celou vůni. Je to jemný, skoro dětský pudr s nepatrně fialkovým nádechem.

Cašmir White nenoste v teplých dnech a aplikujte s mírou; nechoďte v něm na místa, kde je namačkáno hodně lidí na sobě. Pokud se vám líbí, ale připadá vám moc silný, zkuste buď známý trik s obláčkem (vůni stříknete před sebe a projdete obláčkem aerosolu, případně do něj jen strčíte ruku nebo hlavu), nebo stříkněte do malé zkumavky a díbněte si na zápěstí jako kdyby to byl čistý parfém; vyzkoušet můžete také navonění nějaké vzdálenější části vašeho těla - navoňte lem dlouhé sukně nebo kalhoty pod koleny.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější