Zábavná a šetrná: Vyzkoušejte dětskou Zero Waste kosmetiku

Zero Waste životní styl preferuje stále více lidí a výrobci kosmetiky se tomuto trendu rádi přizpůsobují. Jaké značky nabízí „bezodpadovou“ kosmetiku, kterou můžete bez obav použít i pro vaše děťátko?

* Zero Waste kosmetika pro děti, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Zdroj: weleda.cz

Nejen barevné a veselé bomby do koupele

Patrně nejznámější firma, která u nás nabízí bezobalovou kosmetiku, je britská značka Lush. V její bohaté nabídce najdete dnes už ikonické bomby do koupele, které milují především děti. Jedná o mycí modelíny, tělové olejíčky, pěny do koupele, mýdla, bomby v podobě různých zvířátek nebo klasické barevné „koule“. Čím si můžete být jistí?

  • Všechna kosmetika je ručně vyrobená,
  • není testovaná na zvířatech,
  • obaly (pokud nějaké jsou) lze plně recyklovat nebo doplnit,
  • vaše děti si barevné a příjemně voňavé kosmetické kousky zcela jistě oblíbí (a jejich citlivá pokožka také).

Tuhá kosmetika pro dospělé i děti

Zamezit plýtvání“, to je heslo francouzské značky Lamazuna, která se zaměřuje na ručně vyrobenou a šetrnou kosmetiku z vybraných bio ingrediencí. Na své si přijdou nejen dospělí, ale i nejmenší. Zcela jistě zaujme svým zpracováním, protože šampon ani sprchový gel zde nekoupíte v tekuté formě, ale pouze v tuhé. S láskou vyrobená kosmetika okouzlí vás i vaše děti, pro které bude mytí tuhým mýdlem, které připomíná bábovku z písku, skvělou zábavou.

Další vychytávkou značky Lamazuna jsou bambusové tyčinky do uší, které nahradí jednorázové a u dětí tolik neoblíbené uchošťoury. Bambusová tyčinka vydrží celé roky, je šetrná nejen k přírodě, ale i k samotným uším. A co teprve tuhá zubní pasta se skořicovou příchutí, která na první pohled připomíná zmrzlinu? Uvidíte, že díky těmto pomocníkům, bude vaše dítka hygiena více bavit.

Ingredience z vlastních zahrad

Opomenout bychom neměli také na oblíbenou kosmetickou značku Weleda, která pečuje také o těhotné a kojící ženy a samozřejmě i o miminka. Švýcarská značka letos oslaví 100 let od svého založení a je celosvětově největším výrobcem léčiv a čistě přírodní bio kosmetiky. Udržitelnost je pro ni velice důležitá. Při výrobě kosmetiky používá zásadně ingredience vypěstované ve vlastních zahradách. Za pozornost stojí například měsíčkový olejíček nebo měsíčkové mýdlo v papírovém obalu.

Česká značka, která ctí životní prostředí

Další přírodní kosmetiku v plně recyklovatelných obalech určenou pro nejmenší spotřebitele přináší česká značka FeelEco. Máte doma atopika nebo dítě, které po kosmetice nejen krásně voní, ale i rudne? Dětské kosmetika Feel Eco neobsahuje žádné parfemace, konzervanty, ani alergeny a je tak vhodná i pro malé atopiky.

Kromě dětské pokožky je značka šetrná i k přírodě. Obaly se snadno a rychle rozloží, takže nezatěžují životní prostředí. Pokud se rozhodnete podpořit českého výrobce přírodní a ekologické kosmetiky, která mimo jiné nabízí i prášky na praní nebo tablety do myčky, pak FeelEco bude trefa do černého (v tomto případě spíše do zelené).

Kupujete svým dětem Zero Waste kosmetiku?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Nejčtenější