Dolce & Gabbana: D&G Feminine

Začátek Feminine je zeleně nahořklý, žádné svěže citrusové tóny jsem nezachytila. Je to tmavě zelená, sametově nahořklá zeleň, která mému nosu připomíná vůni lístků afrikánu a kterou jsem zachytila třeba v Pleasures Exotic nebo Noa Perlé. Zeleň pomalu slábne do podtónu a nastupují květiny, kterých je podle složení v srdci opravdu požehnaně - a jsou to takřka samé bílé květiny, trochu omamné a zároveň čisté a nevinné. Vyniká opojná lilie, jarně svěží mimóza i bílý brambořík. Ovocné a zelené složky do květin přidávají takový šťavnatější, vodně květinový podtón, ale D&G Feminine není v žádném případě svěží vůně, v horku bych ji raději nenosila. Nejlépe vám s ní bude na jaře nebo na podzim, kdy jí chladnější počasí nedovolí rozkvést do dusivého oblaku. Na jaře vám naopak podtrhne zážitek z probouzejícího se slunce a přírody, a budete se na mizející bláto a zbytky sněhu dívat o mnoho optimističtěji.
Květinová kompozice je v základu lehce dokreslená vanilkou a dřevy, ale ani jednoho není přemíra. Ve výsledku jsou ve vůni patrné jen jako takový sladší a velmi lehounce mýdlový podtón.
Nejvíc se podle mého názoru Feminine hodí na menší slavnostní příležitosti a pro volný čas, do práce by se hodila spíš pro šéfovou než pro děvče v kanceláři :)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Sendy 24.01.11 14:04

Svěží zelená vůně, jiskřivá, třpytivá, rozhodně na léto vhodná při umírněné aplikaci. Přijde mi i lehce krémová. Nosí se dobře, je velmi ženská. jeden flakon mi ale stačil, další jsem si již nepořizovala.

Hanka 13.12.10 15:16

Tuhle vůničku jsem použila na cestu k moři, jaké bylo moje překvapení, když při nástupu do letadla voněla letuška úplně stejně. Když později roznášela kávu, tak se mě zeptala, čím voním a zasmály jsme se té úžasné shodě.
Na tuto vůni reagují muži velmi pozitivně, nikdy jsem se nesetkala s negativním ohlasem. Je kouzelně hebká, krémová a sametová. Nádherně voní zvláštní čistotou a přitom je poznat, že je to parfém. A má opravdu mimořádnou výdrž.

Arome Dana 30.10.10 19:07

Tato vůně má několik tváří a já v ní cítím 24Faubourg v takové čistější a jasnější podobě.

Arome Hanny 18.04.10 02:06

Tuto vůni si moc přála moje máma, tak jsem jí ji objednala, očichala a zjistila, že si ji musím pořídit taky. Na mě působí jako když vylezu z horké koupele a namažu se nějakým luxusním krémíkem. Hlaďoučká, čistá, příjemná.

Myskamauska 12.01.10 10:11

Mě přijde taková nijaká a nevýrazná,čekala jsem podle ohlasů něco extra,ale zklamala mě.

aknel.77 09.01.10 08:32

Já tuhle vůni měla asi před 8-9lety a ted jsem si ji koupila znova přijde mi taková čistá mýdlová jemná budu si ji opět užívat:)

ga.pi 28.09.09 13:51

Jak jsem našla ve Fóru: mošusová bílá vůně.

plevanka 22.06.09 17:40

Krásná krémová vůně, alespoň na mě se tak rozležela. Nivea jak vyšitá.

bubu 26.03.09 12:54

Tuhle vůni používám už asi pět let-hlavně od podzimu do jara,je boží. Tyhle stránky nemají chybu, děkuji.

Brokerbaby 31.05.08 11:02

Tak já když jsem k ní poprvé přivoněla, tak jsem ucítila nejmilovanější místo mého dětství a puberty-termální koupaliště EVA v Piešťanech, tam se ty krásné slovenské baby natírají olejíčkem NUBIAN a to je ta vůně-smícháno s potem, sluncem, letním vzduchem..trvalo mi pár let, než jem si jí odvážila koupit, protože pro spoustu to byl smrad, ale já ji miluju, připomíná mi léto a když je uzko, přenese mě v mžiku do prázdnin..Mám i sprcháč a mlíčko a drží celý den.Fakt krásná

Jana 27.03.08 15:25

Já nevím, prostě mi nevoní. Ani nemůžu říct přesně proč. Je taková těžší, trochu sladká. Prostě nee.

alen 15.12.07 02:01

Jak píše Ada,zelená,ale vidím tam i světle modrou a žlutou…zvláštní,na­opak bych to riskla i v létě…konečně žádný ovocný pohár!

anonymní 10.12.07 15:19

Koupě naslepo podle Adiny recenze…a vyšla.Jemná,zvláš­tní,nahořkle svěží i ty květiny tak akorát,nositelná denně,ale žádná nuda.Jinak miluji Chanelno5.Děkuji za tyhle perfektní stránky.

anonymní 16.10.07 10:00

Tahle vůně mě fakt dostala.Je prostě nádherná, žádné syrové brambory.Lehounce mýdlová, prostě krásná.

radujka 10.10.07 12:22

Tuhle vůni používám pár let a taky pár let hledám vůni s kterou bych mohla Feminine střídat, třeba v létě. Jenže nic mi tak krásně nevoní. Když se nastříkám ráno, Femine voní krásně celý den až do večera. Nezanechává jako jiné parfémy po pár hodinách nepříjený „ocas“

Pet 19.09.07 12:59

Tuhle vůni používám s malými přestávkami už asi 6 let. Nic jako syrové brambory v ní necítím. Je v ní opravdu požehnaně bílých květů, ty vynikají nejvíce. Každý známý si tuhle vůni přiřadí ke mně. Manžel jí na mě miluje, a když už chci změnu, nedokážu si zatím jinou vybrat. Zatím stále hledám a čuchám něco co mě zaujme.

Pet 19.09.07 12:59

Tuhle vůni používám s malými přestávkami už asi 6 let. Nic jako syrové brambory v ní necítím. Je v ní opravdu požehnaně bílých květů, ty vynikají nejvíce. Každý známý si tuhle vůni přiřadí ke mně. Manžel jí na mě miluje, a když už chci změnu, nedokážu si zatím jinou vybrat. Zatím stále hledám a čuchám něco co mě zaujme.

anonymní 24.06.07 13:04

Jedna z voni, ktora na mne vonala brrr, neviem sa rozhodnut ci neprijemne, ci priemerne, ci ako pokazene surove zemiaky…mozno vsetko spolu. Jenoducho jedina asociacia - brrrr. A zaroven: prepacte mi vsetky, ktore ju mate radi :-)

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější