Dolce & Gabbana: D&G Feminine

Začátek Feminine je zeleně nahořklý, žádné svěže citrusové tóny jsem nezachytila. Je to tmavě zelená, sametově nahořklá zeleň, která mému nosu připomíná vůni lístků afrikánu a kterou jsem zachytila třeba v Pleasures Exotic nebo Noa Perlé. Zeleň pomalu slábne do podtónu a nastupují květiny, kterých je podle složení v srdci opravdu požehnaně - a jsou to takřka samé bílé květiny, trochu omamné a zároveň čisté a nevinné. Vyniká opojná lilie, jarně svěží mimóza i bílý brambořík. Ovocné a zelené složky do květin přidávají takový šťavnatější, vodně květinový podtón, ale D&G Feminine není v žádném případě svěží vůně, v horku bych ji raději nenosila. Nejlépe vám s ní bude na jaře nebo na podzim, kdy jí chladnější počasí nedovolí rozkvést do dusivého oblaku. Na jaře vám naopak podtrhne zážitek z probouzejícího se slunce a přírody, a budete se na mizející bláto a zbytky sněhu dívat o mnoho optimističtěji.
Květinová kompozice je v základu lehce dokreslená vanilkou a dřevy, ale ani jednoho není přemíra. Ve výsledku jsou ve vůni patrné jen jako takový sladší a velmi lehounce mýdlový podtón.
Nejvíc se podle mého názoru Feminine hodí na menší slavnostní příležitosti a pro volný čas, do práce by se hodila spíš pro šéfovou než pro děvče v kanceláři :)

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější