Elizabeth Taylor: Black Pearls

Parfémy od Elizabeth Taylorové se u nás špatně shánějí. V zahraničí jsou dostupné celkem běžně a cenově bývají i u nás velmi příznivé - patří do stejné cenové kategorie jako Naomi Campbell nebo Christina Aguilera, což je v mnohých očích automaticky deklasuje. Neprávem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, na předsudky nedáme.

Minulý týden černá orchidej, dnes černé perly (a jeden mystický černý flakon) - tak to dopadá, když vám pošle vzorky někdo se zálibou ve výrazných a tajemných vůních. Slabší povaha, která právě objevila kouzlo Éclatu d'Arpege, by z takové poličky patrně neměla dobré spaní, postupně by upadla do deprese a nakonec spáchala sebevraždu utonutím ve fontaine de cristal s Černým narcisem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, se určitě hned tak něčeho nelekneme.
Parfémy od Elizabeth Taylorové se u nás špatně shánějí (tu a tam se najdou v nějaké menší parfumerii, spolehlivější je poohlédnout se po e-shopech, tam se ovšem zase nedají otestovat). V zahraničí jsou dostupné celkem běžně a cenově bývají i u nás velmi příznivé - patří do stejné cenové kategorie jako Naomi Campbell nebo Christina Aguilera, což je v mnohých očích automaticky deklasuje. Neprávem. Ale my, ostřílené parfémové harcovnice, na předsudky nedáme.
Z kusých zkušeností s parfémy této značky soudím, že jejich kvalita je lehce proměnlivá (třeba Forever za mnoho nestojí), což je celkem obvyklé i u dražších značek, a každopádně bych vůně nedoporučovala očichávat zmíněným milovnicím přímočařejších a svěžejších vůní. Jsou to parfémy pro zralý nos a ani tomu nebudou všechny vonět.
Black Pearls je černá díky temným kadidlovým tónům, které připomínají (snad i díky zřetelnému nahořklému bergamotu v hlavě) ty shalimarovské. Broskev není moc patrná a je už hodně přezrálá, je to spíš doplňující ovocný tón než hlavní téma. V srdci vyniká růže, vodní květiny jsem nějak nepostřehla - určitě nejsou zpracované pronikavě ‚svěže‘, jak jsme zvyklé z vůní s těmito tóny.
Základem, který se objevuje poměrně záhy, je směs vanilky, pižma, ambry a chvílemi skořicové iluze. Většinu času s Black Pearls budete trávit právě se základem, takže až budete vůni zkoušet, určitě na něj počkejte a nekupujte podle prvního dojmu. Mně se nejdřív zdálo, že v něm cítím nějaké lacinější podtóny (řídká drogerková pižmovanilka), pak se mi zase zdál příjemně teplý a sytý. Zkrátka snesl by ještě trochu práce. Ale je možné, že zrovna vašemu nosu bude v této podobě vyhovovat.
Black Pearls bych využila nejspíš jako podzimní a zimní vůni, převážně pro večerní použití, ale máte-li výraznější vůně rády, noste ji kdykoli. Ostřílená parfémová harcovnice se ostatně řídí zásadně vlastními pravidly :)


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Ruehl1 14.08.15 01:41

Krásná, klidná

Já v ní cítím hlavně pižmo a kadidlo, silnější teplejší vůně, žádné ovoce v ní necítím, je zvláštní,ale obecně nám voní a určitě krásně zahřeje na podzim a v zimě, teď v létě mě lákají jiné vůně Elizabeth, hlavně Brilliant white diamonds a VIolet eyes.. ;)

Sendy 24.01.11 14:43

Na mne jen a jen broskev a broskev. Nepříjemná.

Trillian 01.03.10 18:16

Pre mňa je Black Pearls krásnou, jemne opojnou vôňou, krásne sladkou a pudrovou, cítim sa v obláčiku tejto vône veľmi príjemne.

shanin 19.01.09 19:52

Souhlasím se Světluškou. Je to jemná klidná vůně, lehce nasládlá. Není nijak rafinovaná, ale je hezká. Mám z ní dojem pudru navoněného růží a malou troškou vanilky a ambry. Tedy převažuje pudr.

Světluška 05.10.08 21:41

Já ji vnímám jako klidnou vůni, cítím zejména růže, trochu do pudrova, svěžest, která se občas objeví v charakteristice, můj nos absolutně necítí.


Reklama


Reklama

Nejčtenější