Black Orchid

Značka:

Tom Ford

Rok:

2006

Složení (ověřené)

černý lanýž, ylang-ylang, bergamot, šumivé citrusy, černý rybíz, jasmín, černá orchidej Tom Ford, ovocný akord, lotosové dřevo, pačuli, kadidlo, vetiver, vanilka, balzám, santalové dřevo

Parfuméři:

Apel David

Kategorie:

květinově ovocná

od 418 Kč
od 1418 Kč
od 1082 Kč
od 1825 Kč
od 1546 Kč
od 2467 Kč
od 2178 Kč
  • 01.12.14

Naprosto okouzlující vůně, teplá, kořeněná s lehkou ovocnou svěžestí. Cítím z ní hlavně čokoládu a patchouli.
Poprvé, když se dotkla mé kůže… páni! Není jako ostatní kořeněné parfémy, je unikátní a rozhodně mi nesmí chybět.
Hodí se spíš do chladného počasí, kdy zaručeně zahřeje a pozvedne náladu.

Nahlásit
  • 14.05.13

Ve složení se píše lanýž, ale rozhodně to není ten, kterému se říká latinsky Tuber, i když ten by byl také zajímavý, pro mne má vůni jako když uniká propan-butan z vařiče. Je to ten sladký krásně čokoládově nugátový lanýž z bonboniéry. Ze začátku je ta vůně poněkud neuspořádaná, jako když si nacpete plnou pusu nugátových bonbónů tak, že máte i problém skousnout. Ale po chvíli, kdy máte čokoládu na každém bodu v ústech, se rozvíjí vůně obchůdku s pralinkami. Takto vůně vydrží velmi dlouho, postupem času začíná být prachovější (nevím proč když nejsou ve složení tak cítím fíky) až na konci zůstane na kůži jen nepatrná stopa vůně, jako když jste si posypali ruce kakaem.
PS: ten kdo napsal, že je to vůně pánského přirození, už fakt neví, co by vymyslel.

Nahlásit
  • 24.10.12

Naprosto orgasmická vůně! Napřed jsem zkoušela BO VDF, hned mě tuta vůně uchvátila. Ale hrozně mě ještě lákala BO. Četla jsem úžasné recenze. Včera mi přišel vzorek, a musím říct, že ze začátku jsem měla pochybnosti, která z tutěch dvou je hezčí. Zprvu jsem se přikláněla k BO VDF, ale pak..... Pak se BO rozležela a já když ucítila to santalové dřevo, tak … mmmmm… Byla jsem uchvácena. Každá z tutěch dvou vůní má něco do sebe. BO VDF je taková ženská, spíše květinová, zajímavá, výrazná. BO je elegantní, výjimečná, těžší, originální, nezaměnitelná, jedním slovem… BOMBA! Můj názor ale je, že jí nemůže nosit každý. Vůně vám musí padnout do oka.

Nahlásit
  • 04.08.12

Sametově svůdná, černá noc,
je jí tolik, tolik moc.
Bílé mraky, touhy snů,
bouře v moři, všedních dnů.

-Hříšně svádivá, -hebce pálivá, -marnivá a drzá, -milenka Luciferova

V něžném klíně dýka,
kde peklo je nebem.
Měsíční, bílá dívka,
slunečním je květem.

Věnováno paty,ajince,wen­dulce29,Lile,e­viskovi a dalším skvělým holkám z Arome
Také pro T.F. a jeho B.O:)

Nahlásit
  • 16.12.11

Jestli existuje parfémový orgasmus, tak jsem ho asi právě zažila. Krásný temný flakón, tiše šeptá že se v něm ukrývá něco vzrušujícího co je nutné okamžitě prozkoumat.
A už první přičichnutí bylo ohromující a bylo jasné, že je to další můj favorit.
Gurmánská, elegantní.. Představuji si ženu v černých šatech a rukavičkami sedící v luxusní restauraci. Rozhodně ne pro běžné denní nošení.
Je uhlazená a celistvá, cítila jsem jak ovoce tak sladkou vanilku. Je těžší, ale neobtěžuje okolí a ani nelepí.

Nahlásit
  • 03.11.10

Vyjímečná.Ori­ginální.Temná­.Smyslná.Luxus­ní.Fajnšmekrov­ská.Lahodná.Hlad­ká,Vyvážená.Hus­tý lektvar.Po celou dobu voní čokoládovými lanýži (ale žádná prvoplánová čokoládka-„soliflór“,je to pouze jedna z komponent), ze začátku se k nim mimo jiné přidá pryskyřice(ne ostrá a výrazná, taková ta už zaschlá, jantarovitá). Zakomponované pánské akcenty.Dovedu si představit i na muži.Na první přičichnutí mi přišla starobylá, klasická, hodící se pouze k barokním šatům, ale když se po pár minutách usadila, proměnila se ve vůni živou, současnou (tento „starobylý“ dojem jsem měla pouze při úplně první zkoušce).Temná, kořeněná vanilka s kadidlem v základu je podobná Kenzo Elefant, ale hladší a ne tak intenzívní.Při­tahuje mě velmi, ale kam nosit? Spíše večerní vůně pro femme fatale do společnosti, či na intimní posezení při svíčkách.Do kanceláře, či business jednání mi přijde jako „příliš pozornost strhávajíci“, ne kvůli intenzitě, ale kvůli své neobvyklosti.Základ tvoří luxusní čokoládové pralinky smíchané s vanilkou (sladce okořeněnou-badián?) a kadidlem.Po rozvonění intenzita střední, drží se u těla, není to sladký lepivý zabiják.Když píšu, že je smyslná, v žádném případě nejde o vůni řvavou, agresívní, vulgární.

Nahlásit
  • 27.04.10

Nevím, jak voní černé orchideje, ale kyselými okurčičkami asi ne. A prvních 10 sekund to byla opravdu okurka z láku vytažená. Pak ale vůně ztěžkla a zesládla,ale probleskovaly takové lehoučké ovocné tóny. Nakonec ale převládlo kadidlo, vanilka a santal - kombinace pro můj nos smrtící, pro jiné nosy andělská…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Tom Ford Black Orchid

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Tom Ford Black Orchid

Líbí se mi (285) 74%
 
Neutrální (62) 16%
 
Nelíbí se (40) 10%

Hodnocení odbornice

  • 29.09.08

Tom Ford, momentálně už majitel vlastní značky, má za sebou poměrně bohatou kariéru v módním oboru. Začínal u jako návrhář u Gucciho, kde se za pár let dopracoval až na kreativního ředitele (zodpovídal tedy za celkovou podobu všech produktů a image značky). Když firma Gucci koupila Yvese Saint Laurenta, staral se i o ni; a zisky společnosti...

číst více

Reklama


Reklama