Elizabeth Taylor: White Diamonds

Elizabeth Taylorová vkročila do parfémového byznysu v roce 1994 jako tvář parfému Passion, prodávaného pod její značkou. Protože parfém slavil úspěch, vznikly postupně i další - mezi nimi White Diamonds neboli Bílé diamanty. Elizabeth diamanty (a šperky vůbec) miluje, vlastní několik výjimečných kousků a její sbírka klenotů má hodnotu přes sto milionů dolarů.
White Diamonds je parfém typu „velká dáma“. Začíná aldehydovou hlavou, přičemž těch aldehydů je tak akorát, aby nebyly ani nevýrazné, ani protivně ostré. Postupně se rozleží a pod nimi vykoukne výrazné, poměrně sladké, prudce elegantní a zároveň žensky jemné květinové srdce. V základu ucítíte trochu chyprově suchého větvičníku („dubový mech“). Ke konci se White Diamonds mění v celkem sladkou (pačuli, ambra), teplejší vůni s orientálním nádechem; připomněla mi trochu Coco od Chanelu, se kterou má společný orientálně laděný závěr a onu výraznou, vznešenou honosnost. White Diamonds by se hodila hlavně na slavnostní příležitosti, ale mám zkušenost, že dáma, která unese takovou vůni, ji může nosit ve dne i v noci, protože zkrátka sedí k jejímu charakteru. Ovšem pozor - takové velké vůně se velmi snadno stanou protivnými. Určitě si ji proto nekupujte naslepo, nejprve vyzkoušejte, jestli na vás nebude moc silná; a pokud si ji koupíte, aplikujte s mírou.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
rakuli 29.12.09 19:23

White Diamonds mám ve formě mini a na krabičce napsán parfém…tak nevím, jestli je to opravdu parfém, ale po aplikaci je vůně hrozně silná, tak, že to až vystřelí do mozku. Cítím jiskřivé aldehydy a z květin hlavně růži (představuji si bílou růži, jelikož vůně je opravdu takto do bíla laděna). Kdyby byla méně intenzivní, byla by krásná.

Albeni 26.12.08 15:32

Tak to je perfektní! Díky. Už se těším, ceny jsou více než příznivé a přejí nákupům na slepo :)

Ada 26.12.08 15:23

Bude recenze na všechny „drahokamové“ White Diamonds - nedávno se mi je podařilo konečně všechny dát dohromady.

Albeni 26.12.08 15:01

Ado, bude někdy v budoucnu recenze na Diamonds and Rubies? Ve fóru jsem zachytila, že voní trochu po vanilce…zní to zajímavě.
Bude někdy?

ludmila 14.10.08 15:11

Ja vlastnim „modru“ z radov diamantovych, kupila som ju za necele 3 stovky v jedno e shope… a som celkom milo prekvapena… na zaciatku je to sila, ktora mi pripomina parfemy typu duchy mosky… ale ked sa rozlezi je to celkom zaujimava vonacka, a za tu cenu? no nekup to

Nejčtenější