Estée Lauder: Pleasures Delight

Když jsem při oznámení vůně viděla to složení, docela mě jímala hrůza. Samý cukr, karamel, ovoce - přeslazené až běda. Jakmile jsem na ni narazila v parfumerii, samozřejmě jsem vyzkoušela. A zjistila jsem, že sladká nemusí se automaticky rovnat špatná.
Pleasures Delight je opravdu hodně moc sladká vůně - nesnaží se hrát několik akordů najednou a být svěží, ovocná, sladká, orientální, květinová a ještě se líbit babičkám i vnučkám; drží se jedné, a to sladké gurmánské kategorie. Co složení slibuje, to také ucítíte - spoustu karamelu, červené ovoce (jahody, maliny), sytou růži, cukr. Na reklamě k vůni drží usměvavá Gwyneth Paltrowová v růžovém oblečení kolo s košíkem plným růží, jahod a zákusků s barevnými cukrovými polevami, na nosiči má navíc dort komplet pomazaný růžovou polevou, za ní kvete zahrada a slogan stručně hlásá: ‚Život je sladký.‘ Atmosféru pohodičky, kdy sedíme ideálně dopoledne na zahrádce, ale může být i o půlnoci na zemi u lednice, a cpeme se kaloriemi, navozuje parfém dokonale. Celkový dojem je sytý, plný, kdo nerad hltá vrchovatými lžícemi ovocně-čokoládové poháry s čepicí husté šlehačky, tomu bude z Pleasures Delight malinko nevolno.
Jestli si potrpíte na sladké gurmánské vůně, berte Pleasures Delight jako primární doporučení na letošní zimu.

Malé srovnání s jinými vůněmi:
Miss Dior Chérie - něco by se možná našlo (jahody), ale jinak si moc podobné nejsou. Chérie je svěžejší, ostřejší, kralují jí jahody a karamel je tam jen tak na dokreslení. V Delight jsou sladké tóny jasně v popředí.
Magnetism - cukr, bonbonky a čokoláda - Magnetism však voní dětstvím a dobrotami od babičky, zatímco Pleasures Delight už má svoji ledničku a u prarodičů škemrat nemusí
Insolence - cukrový základ s ovocem a fialkami, nemá však plnost, sytost a karamelovost gurmánských vůní
Nina - méně sladká, víc květinová, ale plností si s Delight nezadá
Angel praotec gurmánských vůní oplývá lopatou karamelu a medu, ale je ostřejší a řvavější než Delight. Místo růžové Gwyneth a dortu s jahodovou polevou vzbuzuje dojem dámy ověšené zlatem, která v luxusní restauraci pojídá předražený dezert.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

lucil 30.06.11 11:15

Krásná vůně, prostě sladká gurmánka jahůdky + karame, mně se moc líbí, ale je fakt, že jsem na sladší vůně typu Lolita, Prada atd :)

Daniela44 23.08.10 18:40

Pro mě bohužel dokonalá N.U.D.A. Takhle nějak si představuju ty pověstné escadovky. Unylá cukrová vata s mizivou výdrží.

aimee 06.08.10 17:12

Kdyz jsem si poprve precetla slozeni, ani by me nenapadlo, ze si tuhle vunicku jednou koupim. Predstavit si ji u sebe na policce mezi Cristallem a Poisonem jsem proste nedokazala. A dneska…Uz si ji nesu v kabelce:-) Je uplne jina, nez jsem cekala: jednoznacne zenska - vubec ne holcici, svym spusobem skutecne svezi a - to jsem vubec necekala - je sexy!

haifa 14.04.10 06:36

i já se musím zastat , je boží. mě něčím připomíná Lolitu , něčím Angela,i Ninu. není to parfém pro slabé povahy.

Lumiq 25.11.09 00:20

Musím se Pleasures Delight zastat. Přestože mi zvykání a snaha se zorientovat v této vůni trvala možná i několik měsíců, výsledek stojí za to. PD není jen závan ze světlíku vedoucího do cukrářské výrobny! Z pod oné tofee - cukrkandlovosti mne při každém použití pohladí taková teplá, oblá a snad až nahořklá vůně vydělané kůže.
A přísahám - Angel je mi také spíše odporný!

hellusha 10.11.09 17:07

Toto není vůně pro holčičky, jak by se z reklamy mohlo zdát, hodně připomíná Angela. Na zimu se hodí skvěle.

ippolita 29.09.08 20:43

aj mne pripomina Angela, a to dost, ale tusim je o stupen krajsia a znesitelnejsia

kikina 06.07.08 15:21

nesnáším angela a tato vůně mi ho dokonale připomínala, takže papírek letěl hned do koše.

pichjit 14.05.08 18:00

Tato vůně z řady Pleasures je asi první, kterou opravdu nemůžu mít. Složení slibuje, že bude sladká a také je a jak! Miss Dior Chérie mě napadla také. Pro milovnice cukrových vůní bude ale jako dělaná a kdyby ji měl někdo z mého okolí, určitě by mi nevadila. Jednotlivé složky ale rozeznat nedokážu.

Svatka 10.11.07 21:46

Obě máte pravdu: podoba s Ninou, po čase už obtěžuje, navíc původni Pleasures je asi nejlepší.

Katka 25.10.07 17:49

Miluju klasicke pleasures. Nosila jsem ho nekolik let (nez jsem presla na omnia crystaline). Proto vzdycky zkousim nove variace na pleasures. Toto je podle me nejvetsi propadak teto znacky. Neskutecne preslazena vune, rozeny bolehlav. Jinak na klasiku nedam dopustit......

Zdenka 24.09.07 13:08

Nemůžu si pomoct, ale něčím mi připomíná Ninu od Niny Ricci (červené jablko). Ale mezi tím vším sladkým ke mně z Delight pořád proniká něco slabě dřevitého, a to mi tam nějak vadí. Pleasures Delight mám jen na papírku, takže možná na kůži by byla jiná. Ale kdybych si měla vybrat, tak rozhodně Ninu.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější