Vive la France. Přírodní kosmetika, která vám chybí na poličce

Znáte akorát Yves Rocher, Vichy nebo La Roche Posay? Francouzská kosmetika má přitom mnohem bohatější nabídku. Doporučujeme tyto přírodní značky.

* Obvykle je francouzská přírodní kosmetika vysoké kvality. Zdroj: Orawan Pattarawimonchai / Shutterst

Melvita

Z lásky k medu – tak vznikla Melvita, kosmetická značka z jihu Francie. Do jejího působení patří chov vlastního včelstva a důrazné dbaní o rovnováhu ekosystému. Do světa prorazilo její legendární šestihranné mýdlo s medem. V současnosti má široký repertoár tělové a pleťové kosmetiky, přičemž hojně používá růže a arganový olej.

Caudalie

Vítejte na kosmetické vinici! Caudalie pochází z oblasti Bordeaux a všechna pleťová, tělová i vlasová kosmetika obsahuje olej z hroznových semen. Takový kousek bude ideální vinařský suvenýr z dovolené ve Francii. Americké magazíny řadí Caudalie mezi nejznámější francouzské kosmetické značky, u nás si ještě prvenství neprobojovala. Za pozornost stojí hlavně její zkrášlující elixír.

Talika

Talika se už od počátku zaměřuje na péči o oči. Pokud vás trápí krátké řídké řasy, z Francie si určitě přivezte gel Lipocils, který z vás během měsíce udělá mrkací pannu! Populární je také řasenka, odličovač nebo náplasti Eye therapy patch. Taliku oceníte, i když máte citlivé oči a většinu podobných přípravků nesneste.

Sanoflore

Necháte se nalákat obalem? V případě Sanoflore radíme podlehnout. Doporučujeme hlavně květinovou vodu nebo i deodorant bez hliníkových solí, který v našem Arome testu přírodních deodorantů zaválel nejvíc ze všech.

Patyka Paris

Tak vypadá pařížská elegance. Francouzská značka s maďarskými kořeny se pyšní řadou certifikátů. Patří k první organickým kosmetickým značkám vůbec. Báječná jsou její pleťová séra, krémy, tonika i speciální anti-ageing péče. Božské obaly jak z hotelového resortu prostě milujeme, například bestseller Huile Absolute skin booster serum připomíná flakon parfému.

A pokud vám letošní rozpočet nedovolil dovolenou, zamiřte na e-shop. Poštovné je na něm při nákupu nad 40 euro zdarma… a ještě dostanete tři vzorky jako dárek.

Lamazuna

Je libo tuhý šampon ve tvaru čokoládového fondánu? Nebo zubní pastu na špejli jako zmrzlinu? Značka Lamazuna je na francouzské poměry vcelku odvážná. Připomíná nám Lush – hravou formou motivuje zákazníky ke snížení plastových obalů. Kromě tělovky se zaměřuje na intimní hygienu a vyrábí menstruační kalíšky a pratelné vložky.

La Bouche Rouge

Chcete se z Paříže vrátit s něčím trendy? Vybavte se rtěnkami La Bouche Rouge, které se teď šíří Evropou. Značka frčí v ekotrendu svérázným způsobem – obal si můžete nechat a při příští návštěvě ho doplníte další rtěnkou. Akorát to veganské složení moc nesedí ke koženému obalu. Designově je to každopádně lahůdka!

Jakou francouzskou kosmetiku používáte vy?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Nejčtenější