Giorgio Armani: Acqua di Giò

Vůni Giò, která vyšla tři roky před vodní verzí, nejspíš nebudete znát; v parfumeriích se už nějakou dobu nevyskytuje a zmizela i z e-shopů. Zato zelenkavá Acqua di Giò je stále k mání a patří mezi stálice mnoha parfémových sbírek. K její oblibě přispěla zřejmě vodně květinová svěžest, která se - ač některým nosům voní lacině - překvapivě špatně shání.

Vůni Giò, která vyšla tři roky před vodní verzí, nejspíš nebudete znát; v parfumeriích se už nějakou dobu nevyskytuje a zmizela i z e-shopů. Zato zelenkavá Acqua di Giò je stále k mání a patří mezi stálice mnoha parfémových sbírek. K její oblibě přispěla zřejmě vodně květinová svěžest, která se - ač některým nosům voní lacině - překvapivě špatně shání. Spíš na ni narazíte v drogerii, ovšem v provedení, ze kterého táhne láce na sto honů a výdrž má jako patnáctiletý panic při první návštěvě nevěstince.
Acqua di Giò voní tak, jak vypadá - světle zelenkavě, po vodních květinách, nebo jemných bílých květinách a fréziích zkombinovaných se šťavnatou zelenou svěžestí melounů a hrušek. Je lehká, ale ne nesmělá, nechybí jí jistá pronikavost a schopnost zanechat za vámi voňavou stopu.
Problematická je první fáze do rozvonění, která trvá (v chladném počasí) hodinu - Acqua totiž od začátku voní konvalinkami, jasmínem a slanou okurkovou šťávou a nebylo mi z toho koktejlu dvakrát dobře. Pokud se vám začátek také nebude zdát, nenechte se odradit a počkejte, co z toho vyleze.
Acqua di Giò se v různé míře podobá dalším tyrkysovým vůním jako Fleur d'Eau, Eau d'Eden, zpočátku i konvalinkové Envy.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější