Giorgio Armani: Attitude

Novinka od Armaniho je zabalená v těžkém flakonu z neprůhledného černého skla s kovovým uzávěrem, takže připomíná klasické zapalovače Zippo. Výsledek vypadá jako že drsně, ale zároveň spiklenecky pomrkává, že je ta drsnost jen tak naoko - jako chlap v černé kůži, s ostře řezanými rysy, ale hladce oholený, decentně navoněný a s něžnýma očima. A přesně taková mi přišla i vůně. Ze začátku se točí hlavně kolem kardamomu a dalšího koření (jako bych cítila i trochu koriandru a skořice, zkrátka osvědčený sladký ‚perníček‘), je sladká - o vanilce se ve složení sice nemluví, ale něco na ten způsob tam zcela jistě je, jako by v základu vězelo to samé, co dali do základu Black Code - a pikantně svěží. Je to velmi pěkné, jen ne zrovna originální, takových sladkosvěžích vůní s kardamomem máme dnes na trhu poměrně dost. Attitude se od nich naštěstí odliší při dalším vývoji; časem z ní totiž začne vykukovat kadidlo. Kouř je nakombinovaný s pačuli a sladkými tóny, a ani tato stránka Attitude vlastně není originální, neboť úplně stejná je o sedmnáct let starší a u nás v podstatě neznámá Photo od Karla Lagerfelda. Mezi vůněmi z posledních let to ovšem je poměrně výjimečné. I když nepochybuji, že je jen otázkou času, kdy začnou sladký kouř dávat do vůní i ostatní výrobci - Attitude bude jistě úspěšná a ostatní výrobci si budou chtít také chlemtnout z korýtka.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Luqas 20.08.10 10:01

ja mam velmi neprijemny pocit, ze attitude je az privelmi insirovany vonou Zino od Davidoff, ktora je mimochodom vynikajuca…

katka 29.12.09 19:34

Tak nevim, mně přijde originální.. Krásná vůně - originální kombinace levandule a kouře.. Ma mém muži neuvěřitelně sexy..

Arome lumi 08.12.09 22:44

Tak tohle je veliká krása! Nádherně kořeněná vůně s takovým kulaťoučkým nasládlým „spodkem“, která se mi na zápěstí dlouho příjemně rozehrávala. Už se nemůžu dočkat, až ji vyzkouším na svém muži - jen doufám, že se k ní jeho pokožka zachová stejně pohostinně.

nebesky 28.11.08 17:28

dosud jsem používal gucciho a to všechny jeho parfémy i toaletky.Asi před rokem jsem víceméně náhodou koupil Attitude a musím uznat,že lepší vůni jsem ještě nikdy nepoužíval.Při běžné aplikaci toaletky vydrží minimálně celý den.Takže,kdo se rozhodujete pro novou značku,vřele doporučuji.

Svatka 11.10.08 22:19

Ačkoli k pánským vůním přičichnu jen výjimečně, tak tahle se mi velmi líbí.Souhlasím s popisem male evy.

malaeva 15.05.08 21:21

Zatím ji mám vyzkoušenou jenom na papírku, ale zdá se mi opravdu vyjímečná. Velmi mužná, ale současně velmi jemná. Vzbuzuje pocit jakési jistoty a solidnosti. Máte dojem, že ten, kdo ji nosí je opravdový muž.

estelle 26.01.08 22:42

Mne sa zdá táto voňa výnimočna. Pekný mužný flakón, očarujúca vôňa.

anonymní 04.07.07 19:07

pěkná vůně, konečně něco silnějšího, jinak se dělají pro chlapy snad jenom samé svěženky :(

Přidat komentář

Nejčtenější