Givenchy: Ange ou Démon

Nevím, proč jsem si vzala do hlavy, že Angé Ou Démon (‚Anděl a démon‘) je nějaká superdrahá limitka - možná proto, že to je jedna z těch vůní, které výrobce nejprve představil jen v některých zemích a obchodech, a teprve za delší dobu ji uvolnil do běžného prodeje v širší oblasti, mimo jiné i u nás. A tak jsem na ni jednoho krásného dne, totiž dneska (a krásně nebylo, pršelo a já jsem si zapomněla deštník), narazila ve Fannu. Ve Fannu je sice drahá (momentálně 2970 Kč za 100 ml), ale to není směrodatné, protože Fann není parfumerie, Fann je cizí planeta. Neměla jsem moc času, šla jsem na vlak a chtěla jsem se podívat, jestli mají Midnight Poison; vběhla jsem ve zmoklé mikině a se svým věrným odrbaným baťohem na zádech do toho chrámu luxusu, pozdravila, udělala svižné kolečko kolem regálů, prskla na jednu ruku Poison, na druhou Angé, slušně jsem se rozloučila a než se zkoprnělé prodavačky vzpamatovaly, už jsem seděla v tramvaji. Plížíte-li se do parfumerií plny posvátné bázně a ještě provinile, protože nejdete utrácet, ale jenom fetovat, uvolněte se, je to krám jako každej jinej :)
Angé Ou Démon má moc pěkný flakon, takový mystický, zvlášť když stojí na polici v obchodě lákavě nasvícen přízračným svitem zářivky; z křišťálově čiré tůně se tyčí majestátní hrot, jehož vrchol mizí v temnotách jako klenba vysokého chrámu. Po přední stěně stéká řádka diamantových slz. Oficiální promo se vyjadřuje v podobném smyslu, takže u mě si Givenchy může připsat bod - flakon ve mně vzbudil přesně ty pocity, o které zjevně usilovali. Pokud by vás zajímal zbytek marketingového obalu, tak se tam mluví o oslnivé ženě, čistotě a idealismu; je tak fascinující, že vás oslepí, přestanete se ovládat a necháte se svést; křišťálové bludiště, v němž se máte ztratit a nakonec podlehnout tajemnému andělu/démonu, který vás unese do poetického světa na pomezí snu a extrémní rafinovanosti. Pěkně vymyšlené, samozřejmě vznosně literárně přehnané, jak se na reklamu sluší a patří, ale aspoň tam nejsou ty cancy o sebevědomých ženách, které vědí co chtějí.
No a dostáváme se k vůni samotné. Ta je pěkná, označila bych ji za zdařilou, originalita samozřejmě, jak je v mainstreamu pohříchu obvyklé, poněkud kulhá, ale co má člověk při tom objemu produkce pořád vymýšlet, že. Angé Ou Démon je teplá, sladká, hodí se jako zimnička pro ženy, které mají rády vanilkové rohlíčky a hřejivě chlupaté kožešinové límce. Při pohledu na složku ‚orchidej‘ mi v hlavě zablikala varovná kontrolka, už tuším, že jde o nějaký nový chemický objev, který teď chvíli budeme potkávat v mnoha vůních, a taky že jo - něco podobného jsem nedávno cítila v Mediterranean a Versace (všimněte si, že obě mají ve složení uvedenou orchidej). Ze začátku to byla taková směs květin, vanilky a trochy ovoce; na papírku zůstala ovocněji laděná (taková sladká šťávičkovatost - mandarinka, lilie), na ruce většina květin a ovoce rychle vyvoněla a Angé se velmi přiblížila vůním typu ‚vanilkový pudinkový prášek‘, později ‚vanilkový pudink‘ (prášek je takový ostřejší) - je podobná intenzivním vanilkovým bombám jako L nebo Organza Indécence, vybavila se mi i teple vanilková Naf Naf, kterou možná znáte také z Fannu. Očekávání navozené flakonem aspoň u mě nesplnila, kombinaci andělské a démonické vrstvy si představuju jinak, mystičnost také, ale řeči o svůdnosti a oslnivosti nejsou tak mimo mísu - nejvíc by mi k Angé Ou Démon seděla nevinně svůdná dáma ze starých filmů, v saténové róbě barvy slonové kosti, s blond vlnami na hlavě, červenou rtěnkou a kožešinovým pláštěm na ramenou nepolíbených solárkem.
Možné problémy: mokrý kartón, sololitový prach a ‚vápenitá‘ zatuchlinka, která zkroutila nos mojí mámě (mamince vanilka v jakékoli podobě prostě nejede a vždycky je na ní něco špatně); ten kartón a sololit jsem tam objevila já a ze zkušenosti s Kenzo Amour vím, že zvláštní tendenci vynikat mají tyto tóny v teplém, dusném, navlhlém počasí, což v zimě naštěstí (s výjimkou narvané, zafuněné tramvaje) nehrozí. Máte-li vyzkoušenou L, Amour, Indécenci, In Black, Naf Naf a tento typ vanilky se vám líbí, můžete Angé vzít i naslepo, nic zákeřného v ní nečíhá.

Maminčin verdikt: vůni jsem vyzkoušela v parfumerii na ruce a kupodivu to nebylo nic vanilkového, natož typ ‚vanilkový pudink‘. Nevím, jak je to možné, ale cítila jsem převážně bílé květiny - hlavně asi lilii - ve stylu vůní jako je Pure Poison nebo In White. Vanilkou byly pouze podmalované.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Ala12 24.04.13 16:15

Je to velmi pekna vona a rada sa k nej vraciam :-) le Secret je tiez zaujimavy, ale povodna je najlepsia :-)

Loretta 28.11.10 12:34

Vonal niekto z Vas Givenchy Ange ou Démon Le Secret? Zaujimalo by ma, aka je:
Hlava: citrón, zelený čaj, brusnice
Srdce: jazmín, pivoňka, vodné kvety
Základ: svetlé drevo, pačuli, mošus

Arome laura 16.09.10 14:14

Na internetu už není k sehnání. Nevíte jestli se stahuje z prodeje?

anonymní 05.08.10 12:20

Nevím, jestli bych ji dokázala nosit. Ale v malém množství mi připadá krásná, neznám podobnou. Zimní zimní zimní vůně…

Ariana 28.07.10 11:03

Dnes jsem vyzkoušela ze vzorku a došla k jednoznačnému závěru - tuto vůni již nikdy! Divný přeslazený bolehlav, ale výdrž má obdivuhodnou.

Lalaith 27.04.10 21:22

Hm, tak nic hřejivého ani nějak příjemně vanilkového v ní necítím… Žvýkačka, jak to někdo psal - Pedro… (případně nějaká huba-buba…) a dál nic moc, až ke konci zbyde vyvanulý vanilkový puding (no jako vyžvýkaná žvýkačka…)

Éternité 25.01.10 18:55

Krásná a hřejivá vůnička. Na zimu značka ideál. Nosím ji na sobě už týden a popravdě nevím, jestli ji zbožňuju nebo mi ,, jen" voní. Po stříknutí je v ní cítit trochu květin a ovoce - asi ta mandarinka, orchidej, lilie. Rozleží se do sladka - vanilkova. Pro mne naprosto nevyzpytatelná vůně. Jako by se pokaždé rozležela úplně jinak. Někdy je mi ta její sladkost příjemná, někdy mi přijde až dusivá - jako když se člověk přežere lentilkama. Opravdu mi to voní jako když čichnu k hrsti plné lentilek :-D Ovšem je v ní i něco ďábelského, co mi dráždí nos- snad ten dub a fazole..nebo nevím co..něco jako dezinfekce a pánský dryák na hubu - pitiol :-D
Jsem přečuchaná Angelu…z velké lásky se stala každodenní povinnost a bojím se, že i když je i tato vůně krásná, tak není nádherná, aby se z ní stala moje stálice. Je to vůně téhle zimy..dál se uvidí…

WWL 11.01.10 20:53

Tak s touto vůně jsem se musela až časem skamarádit :-) Ale možná to dělá i roční období - poprvé jsem k ní čichla v létě a vysloveně mi smrděla, na mě moc téžké. Postupem času to bylo lepší a lepší a teď se jí nemohu nabažit, asi si ji budu muset pořídit v plné velikosti, ještě tedy porovnám s Ange ou Démon Tendre, zajímal by mě ten rozdíl. Myslím si, že lidem okolo bude buď vysloveně páchnout nebo se na vás nalepí a už se neodlepí:) Souhlasím, že na zimu perfektní.

Jířa 03.01.10 19:08

tak tu fakt miluju!!! na zimu prostě úžasná

ga.pi 19.12.09 10:19

Také cítím Toi toi; netušíte někdo, jaká ingredience to dělá?
Podobné cítím v Chloé a řadě dalších, ale nemůžu se dopátrat.

Danny 27.09.09 18:41

Zpočátku byla velmi silná, pak se lehce umírnila. Výdrž má skvělou. Vlastně voní moc hezky, ale zdá se mi dost těžká a umím si ji představit pouze na opravdové dámě…

Danny 27.09.09 18:40

Zpočátku byla velmi silná, pak se lehce umírnila. Výdrž má skvělou. Vlastně voní moc hezky, ale zdá se mi dost těžká a umím si ji představit pouze na opravdové dámě…

1Miru 28.08.09 02:14

Krásná vůně! - pro mě proslazený šafrán s mateřídouškou se stopami lilií. …mám třetí flakon…

Albeni 04.06.09 13:09

Něco štiplavého v ní cítím pořád, ale už mi to vůbec nevadí. Je opravdu nádherná. Každý den bych ji nosit nemohla, ale příležitosně…krása. Flakon je opravdu za jedna.

RIGI 30.05.09 02:23

Vůně mě fascinuje, našla jsem ji v jednom ženském časáku v testeru. Objednala jsem si rovnou 100 ml. Určitě je záhadná, obsahuje andílka i démona.:-) Líbí se mi moc moc moc! Když si ji vezmu, jakobych cestovala po lodi po Nilu nebo Žluté řece…a krásný domorodec snažil se mě svést:-) Tohle ve mně tato vůně vyvolává.

nan 20.05.09 11:40

nemůžu si pomoct, ale vanilku v ní v podstatě necítím. asi bych souhlasila s maminčiným verdiktem :-)
na mně osobně se Ange ou Démon rozvoní do opravdu krásné, tajemné, až mystické vůně a plně tak - pro mě - odpovídá flakonu.
u této vůně je ale obzvlášť důležité dát si pozor na množství, napoprvé mě z ní rozbolela hlava, když jsem jí použila moc. druhou šanci ale dostala a teď je to moje i partnerova No.1

evik77 15.05.09 10:54

Zvláštní, bylinná a zároveň do sladka. V malém množství se mi líbí, ale stříknout ji na sebe a nosit celý den? Asi by mě obtěžovala. Něco mi tam vadí.

Myskamauska 27.03.09 11:41

Tahle vůně a arabský orient????
Tak ten si tedy představuju jinak.

viky 25.03.09 22:53

Tak tohle je síla. Roztrhla jsem pytlíček se vzorkem a vyvalila se na mě řvavá a staromódní „vůně“. Nic dobrůtkového jsem v ní necítila.. Ale musím uznat, že výdrž má šokující. Koš mi po ní „voněl“ ještě několik týdnů (i po výměnách sáčků).

barbucha 22.03.09 20:08

Souhlasím se stěkanátkem, resp. s jejím manželem :-) - mám pocit, že jsem se nedopatřením polila nějakou starší, štiplavou a lacinou vodou po holení…

daniela 01.03.09 17:02

Čím déle tuhle vůni používám, tím víc mi připomíná Hermés: 24,Faubourg (ke konci). A to je moje „srdeční záležitost“ :-))

Diorka 23.02.09 19:14

Ange Ou Demon Tendre…ted ctu stěkanátka- ja v ni citim taky " doktorinu". Kolegyne se k vuni vyjadrila tak, ze smrdi jako bahno na priusnice:((.

Rýma pominula, tak jsem s čistým nosem znovu vyzkoušela.A jsem hodně zklamaná.To co rýma tlumila teď vypuklo naplno, a to silný až čpavý pach lékařské masážní emulze z velké umělohmotné flašky, ani zaboha si nevzpomenu na jméno. Jo, a už vím, proč ve mě před tím vyvolala dojem léta:rozpálený plac, rockové fesťáky,no a na nich přenosné TOY TOY budky /souhlasím s Lorelei/.Ale po omytí vodou voní krásně. Také mě překvapilo, když se manžel zeptal, proč se voním pánským parfémem-mě to nenapadlo, ale podle něj je tohle čistě panská vůně a je fakt, že na něm voní k nakousnutí. Ale zůstává příznivé hodnocení výdrže, drží a drží,ostatně jako všechno, co se mi moc nelíbí.

Dostal se ke mě vzoreček-,mám rýmu jak trám, tak jsem byla zvědavá, jestli vůbec něco ucítím. A ucítila jsem. Ze začátku silně nějaké květiny s pendrekem, opravdu hodně silně. Po nějaké době se krásně rozležela, a ve mě vzbudila pocit letního podvečera, kdy se vracím od rybníka a na kůži cítím surovost vody, suchost slunce a zbytky opalovacího krému. Do toho z pole vůně zralého obilí a vyprahlé louky.Nejvíc ale cítím vodu a ten opalovací krém.Až přestane rýma, zkusím znovu, jestli dojem bude stejný. Tuhle vůni si dokážu na sobě představit v létě. Příznivě hodnotím, že i s mou momentální indispozicí cítím příjemnou vůni i po koupeli.

Arome kamila 01.02.09 15:33

No já nevím, všichni na ni pějí chválu a mě se vůbec nelíbí. Asi jsem to s tím vzorkem přehnala:-(

anonymní 27.01.09 18:09

Ange ne Angé

sLenka 13.01.09 10:54

Je to krásný arabský orient a tento jediný je mi jeví jako opravdu luxus.

Elena 31.12.08 00:01

Jak jsem si ho strašně přála… Po nějaké době užívání se mi zdá mooc cukrový a skutečně pudinkový… Ale je fakt, že o Vánocích se nosí pěkně…

Ambrožová Lenka 18.12.08 12:51

Získala jsem odstřik této vůně, po ketré jsem velmi toužila. naštěsti jen odstřik… pro mě je tato vůně velkým zklamáním a to se mi u Givenchy nestává. Přesto, že mám odstřik edp tak na mě nedží a celkově na mě působí tak nějak podivně. Prostě zklamání.

Albeni 05.12.08 18:34

Na mě Angé ou Démon udělala dojem výdrží, je totiž neuvěřitelná. Líbila se mi i „chuť“ té vůně, sladké vůně se mi moc líbí a Angé by mi vyhovovala, až na něco, co už jste tu zmínily a co mi v ní nesedí - obsahuje cosi chemického a zezačátku mě z toho štípe v nose. Vanilku tam také příliš necítím, spíše omamné bílé květiny.
Nebýt té divné složky, uvažuju nad ní, teď v zimě bude pěkná, ale takhle si to asi rozmyslím.

Garfield 03.12.08 21:45

Pro mě strašně umělá vůně.Umělá vanilka s plastelínou :(Musela šupem dolů

nina 18.11.08 12:21

Prosím, jaký je rozdíl mezi Ange ou Démon a Ange ou Etrange? Flakony jsou stejné.

Ellen 18.11.08 12:08

Měla jsem několik vzorečků a cítím v ní toto: sušený tymián, nebo mateřídoušku s nějakou trpčí bylinou, nasládle vonící lilie a především dřeva- trouchnivé dřevo ale taky otevřená, čerstvě vyrobená skříň z kvalitního dřeva a potom dubový sud, trochu plesnivý. První dojem - čerstvý dřevěný oltář v kostele. Zvláštní- a já k ní chodím pořád čichat. Ange Ou Démon je asi to, co si nadělím na Vánoce.

eliska 01.11.08 18:57

Já ji mám jak na papírku ,tak i na ruce,voní mi krásně,žvýkačky v ní necítím,ani nic jinýho ,co tady bylo popsáno.Ale je fakt ,že na mě spousta vůní voní jinak než na ostatních:-)Vždycky si vyberu něco,co ostatní nemůžou ani cítit:-)Ale cítím se dost podivně,když čtu,jaký jsem si vybrala smrad:'-(

Veru 02.09.08 23:06

Angé ou Démon - žvýkačky Pedro. Angé ou Démon Tendre - nějaký neidentifikovaný čistící prostředek. Divný jsou obě…

Sára 24.06.08 17:41

co jsem si pořídila Guerlain L´instant Magic tak mi ji Ange ou Demon připomíná, něco mají společného

Daniela 21.05.08 21:08

Pozn.: In White bude možná „anděl“ a Hypnotic Poison „démon“ :-)

Daniela 21.05.08 21:06

Tato vůně mi připadá jako kombinace Pozo In White a Hypnotic Poison, těžká a omamná, ale krásná. Mám ji na zápěstí a pořád musím očichávat a očichávat. Zařazuju na seznam vůní, které si pořídím (na zimu).

Myskamaus 21.05.08 08:09

Já z něj cítím kadidlo nebo františka co se zapaluje na Vánoce.Ale věřím že se někomu líbí.Muj favorit to ale není a asi nikdy nebude.Závidím Adě její nos,chtěla bych mít její schopnost.Ale člověk nemuže mít všechno,že…

Sára 13.05.08 20:34

právě vydaná Ange ou Demon Tendre ve verzi Edt se zdá vydařenější, měl v ní zvítězit Anděl nad Ďáblem, no nevím, každopádně za vyzkoušení stojí.

Rota 15.04.08 12:16

Tahle vůně není nic pro mě. Zkoušela jsem ji na papírku, byla divná, na ruce ještě podivnější a když si ji koupila kolegyně, moc na ní nevoněla. Jen musím opravdu uznat, že flakón je moc pěkný, zvláštní, dobře zapamatovatel­ný.Škoda, že obsah není tak skvotný,ani orient, ani nic podobného…

Mitzi 09.04.08 01:34

Chtěla jsem být stručná, ale ne zas tolik :-) Recenze mě moc rozesmála! Naštěstí bydlím v malém (ani ne stotisícovém) městě, a tak mě prodavačky všude už znají a usmívají se na mě i ve zmoklé mikině. To možná nejvíc - protože v dešti vydržím déle „fetovat“ a tím se zvyšuje pravděpodobnost, že si (opět) něco odnesu a nebude to jen vyrážka na přecitlivělém zápěstí.
Mojí dceři se vůně moc líbí (ona má ráda ty žvýkačky a hřejivky), já jsem k ní zaujala neutrální postoj - vanilku dvakrát nemusím, ale zato flakon je moc povedený, aspiruje u mě dokonce na místo v žebříčku.

Lolla 12.03.08 13:00

Souhlasím s Janetou, taky mně připadá těžkopádná a hodně orientální vůně, která dá zabrat i při mínus 20. Sorry, fakt nepříjemná, neohrabaná vůně.

Janeta 11.03.08 18:10

Pro mě je tahle vůně příliš těžká, teplá a omamná, ani v zimě bych ji nevydýchala. Cítím z ní to hořící dřevo, jak tu bylo zmíněno (estelle). Nic andělského ani ďábelského, jen těžký orient.

Ingrid 04.03.08 08:40

Mokrý kartón,vápenitá zatuchlinka,so­lolitový prach,ano,ano,bo­hužel to vše tam cítím a podotýkám,že ten kartón je máčený v mé oblíbené parfémové přísadě-Savu,tentokráte má podobu zubolékařské dezinfekce,takového toho odéru,co je v puse cítit,když se do zubu dá vložka.Adina maminka má zřejmě hodně podobné čichové bunky,jako já.Když budu hledat podobu,tak pro mne je tohle obdoba Lou Lou.

Linda 15.02.08 17:01

Tak mám pocit, že tu máme druhý Angel: Pro jednu neodolatelný, pro druhou fatální :)

Arome Bára 12.02.08 18:51

Při přičichnutí jsem si taky okamžitě vybavila ty malé hranaté žvýkačky Pedro. A upřímně, ty ve mě mystický pocit zrovna nevyvolávají:) Na papírku zůstala protivně žvýkačková až do druhého dne.

Arome Šárka02 09.02.08 14:31

Souhlasím s Terezou. Vůně - pro mne - moc příjemná a lákavá, ale až na ten dojezd . Řekla bych velice pěkná vůně na běžné nošení, ale zase ty finance … To už bych si raději pořídila Chanelku.

sLenka 30.01.08 19:40

Zajímavý je fakt pouze ten flakón, ten se povedl. Vůně nic moc a navíc na mě skoro vůbec nedržela, po chvilce nebylo co cítit.

J. 02.01.08 16:02

Mystická není vůbec, nevtíravá sladší vůně do orientu na denní nošení, to ano. Z vanilkových vůní jedna z mála, kterou snesu a mohla bych nosit

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější