Guerlain: Aqua Allegoria Grosellina

Aquy Allegorie nepatří k „velkým“ vůním značky Guerlain. Jsou to zkrátka takové normální toaletky, určené poslední dobou převážně na léto (Pamplelune, Tutti Kiwi, Mandarine Basilic atd.). Tím pádem jsou vlastně srovnatelné třeba s letními limitkami od Escady, jejichž určení je stejné. Strašná myšlenka, viďte :)
Allegorie jsou, na rozdíl od Escady, skvělou možností, jak si pořídit originální ovocenku. Zatímco letní vůně jiných značek se často motají dokolečka kolem provařeného tématu, Guerlain nás oblažuje originálnějšími nápady. Otestovala jsem i další ovocné Allegorie a tam, kde jiní výrobci polekaně berou zpátečku, Guerlain přidává ještě jednu dávku. Výsledkem je sice poměrně vysoká úmrtnost Allegorií (málokterá vydrží na trhu déle než několik málo let), protože některé se prostě netrefí, ale zároveň mezi nimi najdeme poklady á la Pamplelune nebo (pro mě tedy trochu zvláštní) Anisia Bella.
Loňským (2006) příspěvkem do řady byla také Aqua Allegoria Grosellina. Jejím hlavním tématem má být rybíz a to se daří - typická kyselá vůně červeného rybízu vůni dominuje. Na začátku z ní zavane velmi hořký tón bergamotu, ale ten se takřka okamžitě ztrácí. Rybíz je doplněn tónem, který mi připadal jako vodně květinový, zřejmě to má být ten „bílý čaj“. Nic moc jiného tam nebylo, nebo jsem si možná nevšimla, protože Grosellina bohužel nemá moc dobrou výdrž. Na oblečení bude zřejmě držet lépe než na kůži a bude to chtít důkladný nástřik.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

juno 17.12.10 13:21

ako ked vytiahnete z rury vanilkove rohlicky s ribezlami. mnam

gentiana 12.01.09 21:17

Dnes jsem byla na čichané, tož jsem si čichla. Přeslazená rybízová marmeláda, zbytek na dně sklenice. Zavařovačku si můžu vypláchnout a získámtak chutnou rybízovou šťávu, polechtám chuťové buňky, ale nepřekyselím žaludek a nepřežeru se.

Arome Zděnka 05.03.08 13:52

Grosellinu musím určitě znovu vyzkoušet, na papírku mě nečekaně zaujala. Kromě rybízu tam cítím něco, co nedokážu přesně identifikovat (snad ten bílý čaj?) a moc se mi to líbí. Škoda že nedělají tuto řadu v menším provedení. Nemám ráda velké flakóny, většinou se mi omrzí a taky jsou těžké do kabelky.

Garfield 02.12.07 23:39

Konečně jsem dostala příležitost očichat Allegorie a musím říct, že Grosellina je po dlouhé době první dámská vůně, kterou strašně chci.Je perfektní, jen škoda, že výdrž není lepší :(

Jana 19.06.07 14:48

Tak Grosellinu jsem dloouhooo zbožňovala, ale teď putovala pryč, už jsem ji nemohla. Je hezká, ale spíš na podzim-na mně byla výrazná až moc a moc neměnila, fakt rybíz, sice nabudila atd.ale někdy držáky začnou jít na nervy:-) Všeho moc škodí:)))

Allyah 16.06.07 22:45

tak já jsem jedna z těch, co šílí! :-) Voní na mně jakoby rybíz s kouřovým oparem..stejnou složku vnímám i v Hot Couture Givenchy..takže prostě moje gusto..uměle ne, já spíš vnímám přírodní krásu této vůně

Ada 08.06.07 20:04

V databázi mám angrešt ve složení pouhých tří vůní z těch několika stovek: Bolero od Sabatini, Pacific Paradise a L'Eau Cheap and Chic. Ani u jedné však nejde o oficiální složení z webu výrobce a může to být chyba nebo informační šum.

Arome Jarka 08.06.07 16:52

hmm, tak nevím, co se mnou je. V okolí každá baba šílí, jaká že to krása a mně voní nějak uměle, rybíz v ní vůbec necítím :( Víc se mi líbí letošní allegorie.
A mezi řečí, neznáte někdo nějaký parfém s angreštem, aby tak voněl? Miluju angrešt. ale nevím, kde sehnat ve vůni

Přidat komentář

Nejčtenější