Guerlain: Aqua Allegoria

Letošní Aqua novinky se konečně dostaly do Douglasu a tak jsem je mohla, celá natěšená, vyzkoušet. Některé Allegorie jsou méně povedené, jiné více, tentokrát se dá říct, že jsou obě pěkné a najdou si jistě spoustu příznivkyň.

Angélique Lilas

Andělika a šeřík by měly být hlavními složkami této vůně. Povedlo se, šeřík spustí hned na začátku a nepřestane do konce, i když samozřejmě projde jistým vývojem. Jeho vůně je poměrně věrná, teprve ke konci zmírňuje a přechází do sladší květinové vůně, která se dá označit spíš jako inspirovaná šeříkem. Do té doby si však šeříku užijete habaděj.
Po chvíli se mi do šeříku začala mísit taková nepříjemná zeleň, jako když si necháte zarůst zahrádku bolehlavy a podobným sajrajtem, a pak vezmete kosu a jdete to posekat. Guerlain je na tyhle divné složky expert a tak mě to ani neudivilo. Čekala jsem a bolehlavy naštěstí dlouho nevydržely, během dvaceti minut bylo téměř po nich. Zřejmě to byl start anděliky (je bolehlavu trochu podobná, úplný laik by to nejspíš ani nepoznal). Postupně se Angélique Lilas ustálila na kombinaci mírného šeříku a krásně hebké, sametově zemité harmonie.

Mandarine Basilic

Od Mandarinky a bazalky by člověk čekal něco citrusově svěžího, s bylinnými tóny. Tady Mandarine Basilic očekávání bezvýhradně splňuje. Je výrazně citrusová (spíš citrony a pomeranče než nasládlá mandarinka) a citrusy vydrží velmi dlouho. V jednu chvíli při rozvíjení nabrala takový lepkavý bonparový směr, ale stejně jako bolehlavy v Angélique Lilas, i bonpary vydržely tak dvacet minut. Vystřídal je zelený, lehce pikantní, kořeněný tón čerstvé bazalky. Mandarine Basilic bych doporučila zkusit jako náhradu za Pamplelune, která se přestala vyrábět - místo nahořklého grapefruitu tu je aromatická bazalka, ale podoba citrusové složky je značná a v létě krásně osvěží. Možná Guerlain Pamplelune odklidil z trhu právě proto, aby nesoupeřila s touto novinkou…


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Bea 11.05.11 17:50

Mandarine Basilic: Moc se mi líbí.Na začátku cítím hlavně šťavnatou mandarinku-přírodní a realistickou a ta postupně ustupuje bylinkám.Nádhe­ra.Svěží a tak neokoukané.Nádherná kombinace.

viky 23.05.09 12:43

Veselá mandarinková žvýkačka s bazalkou :). Mít ji nemusím..

Bibina 20.05.08 11:35

Tato vůně je krásně svěží i docela dobrá výdrž. Po rozvonění tak po 2 hodinách mi dost připomíná Light Blue.

Naja 25.04.08 12:08

Ty mandarinky pro můj nos jsou strašně umělé, vůni mandarinek mám ráda, ale tahle AA mi vyloženě nevoní, skoro se mi zvedl žaludek.Možná to dělá ta kombinace s bazalkou, nemám jí moc ráda i když na rajčata si jí občas dávám.

Arome Zděnka 05.03.08 14:03

Souhlasím s Evou, cítím opravdu převážně mandarinky, měla jsem strach z té bazalky, ale není rušivá, naopak mandarinku až překvapivě doplňuje a krásně s ní ladí. Musím ji určitě znovu vyzkoušet až bude teplo. K Pamplelune bych ji nepřirovnávala, tam je kromě citrusů v základu cítit pačuli, takže po rozležení jsou to dost rozdílné vůně. A pačuli se mému nosu vůbec nelíbí.

eva 03.02.08 16:09

Nevím, jestli je to nějaká zvláštnost, protože na výdrž řady AA si stěžuje celkem dost lidí, ale na mně prakticky všechny Aquy Allergorie /až asi na 2 výjimky/ vydrží dlouho a intenzivně vonět /u jiných značek mívám s výdrží svěžích vůní naopak problémy/.
Mandarine Basilic mi evokuje opravdu krásnou vůni oloupaných mandarinek /které mám moc ráda a tady jsou věrohodné/: velice příjemná vůně, přestože pro mě spíš čistá jednodruhovka, nic kromě mandarinek necítím nebo zkrátka nevnímám. Pomeranče žádného typu naštěstí v Mandarine absolutně necítím - takovou vůni bych těžko unesla. Pro mě je M.B. nejen na léto /a v létě se dá nosit i v největších vedrech, aniž by se měnila ve čpavý odér jak rády dělají jiné svěženky: to je myslím velké plus/.
Zamlouvá se mi o poznání víc než Pamplelune /bohužel ta na mně moc osvěžující a kyselá nebyla, rychle přecházela ve vanilku v kombinaci snad s pačuli/: navíc v Pamplelune mi vadily vanilkově-gumové podtóny, které se začaly objevovat s prvním mírnějším oteplením.
Kdo má rád mandarinky, nemůže s Mandarine Basilic nic zkazit :)

estelle 20.01.08 23:17

Mala som odstrek Mandarine Basilic. Je uzasna, skusala som ju v teplom,aj studenom pocasi…skutcne prijemna, lubezna vona s pikantnym zaujimavym nadychom…len s vydrzoz je to horsie…ale dokazala by som sa nou v lete polievat…

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější