Guerlain: Aqua Allegoria Pivoine Magnifica

Pivoňkové vůně, zvlášť v kombinaci s citrusy, bývají obvykle osvěžující. Ani tato není výjimkou, patří ovšem ke sladším, květinovějším svěžím vůním, které bych nedoporučovala do opravdu teplého počasí - spíš třeba na podzim, nebo rovnou v zimě na připomenutí voňavých letních dnů.
Zahájení je hodně pivoňkové, je cítit květinová i sametově zelená složka pivoňky. Cítit jsou i citrusy, měla jsem však pocit, že na začátku pivoňka přebije úplně všechno a teprve postupně se ostatní složky derou na povrch o něco víc - včetně těch citrusů, které by člověk čekal především v hlavě. Výsledek byl takový, že se po rozvonění Pivoine Magnifica usadila v takové červeně ovocné (maliny, rybíz) podobě; smísením citrusů, fialkově-kosatcových tónů a pivoňky vznikla šťavnatě červená vůně, z níž tu a tam výrazněji vypluje fialka. Když smícháte nahořklé a kyselé citrusy s květinami, je to jako nalít k sobě žlutou a červenou barvu - výsledkem není žlutočervená míchanice, ale úplně nová barva.
Právě kvůli tomu falešnému rybízu mi Pivoine Magnifica trochu připomínala Grosellinu; pivoňkový začátek zase třeba Pur Desir de Pivoine . Kombinace fialek a sladké ovocnosti zase vzdáleně připomene Insolenci.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
Martina 18.5.11 11:20

To je zajímavé, tahle vůně se mi velice líbila, vypotřebovala jsem 2 flakony, ale teď uprostřed třetího jsem na ni nějak zanevřela. Začíná mi připadat moc ostrá, a s malou výdrží. No, není špatná, ještě ji rozhodně spotřebuji, ale příště už ne. Ale dřív jsem ji opravdu zbožňovala, tak nevím, čím to je.

evik77 2.7.09 15:30

Čekala jsem sladký nářez, ale jsou to opojné květiny. Fialka, kosatec. Cítím lehkou podobu s Gianfranco Ferre. Kosatec pro mě bohužel nee.

Zdenka 20.8.08 09:23

Já moc pivoňky necítím. Je sladší a sametová, na léto se moc nehodí. Na mně drží celkem dobře, na začátku byla dost výrazná, přehlušila úplně Grosellinu, kterou jsem měla na druhé ruce. A vadí mi tam něco umělého.

m 7.5.08 17:32

hezká čerstvá vůně, ale strašně slabá výdrž

Afrika 15.2.08 15:06

Túžila som po nej asi 3-4 roky dozadu, lebo pivonky milujem ale vôňa ma sklamala, ten bergamot prehlušil všetko, bola som posadnutá predstavou, že budem voňať ako kytica pivónií a táto AA mi ju nenaplnila.

Mitzi 11.2.08 00:33

Marionnaud v Palladiu má pěkný výběr A.A., vydržela bych jen u této řady nejméně hodinu :-)
Souhlasím s Evou, že Grosellině se nevyrovná žádná jiná, ale samozřejmě podle MÉHO nosu :-) někoho osloví třeba právě pivoňka…

Ada 25.11.07 18:43

Větší Marionnaudy.

Ronna 25.11.07 16:24

A kde?

Ada 25.11.07 15:44

Pivoine je novinka z roku 2005, tj. dva roky stará. Ale narazila jsem na ni teprve teď.

Ronna 25.11.07 15:18

Pivoňky mám ráda, tohle je novinka? Tady u nás mají jen dvě Allegorie, takže člověk ani nemá co srovnávat, na tuhle jsem zvědavá.

Ada 24.11.07 15:16

Mně vydržela na ruce 4-5 hodin - výdrž bude individuální.

eva 24.11.07 14:44

Vůně by nebyla špatná, ale z této Guerlainovy řady má snad nejslabší výdrž: asi 10 minut, plus minus, z toho důvodu nemohu určitě doporučit. V Aquách Allegoriích lze najít mnohem povedenější kousky.

Dovolím si nesouhlasit s recenzí, že je podobná Insolenci nebo snad dokonce Grosellině: dokud jde vystopat vůně Pivoine, cítím dvě rozdílné vůně - a je to Grosellina, která patří k těm opravdu povedeným, osvěžující, povzbuzující a výrazná aromaterapie - což podle mého názoru Aqua Allegoria Pivoine Magnifica neposkytuje, je hodně slabá.

Přidat komentář

Nejčtenější