Guerlain: Champs-Elysées

Champs-Elysées patří mezi poměrně známé vůně slavného Guerlainu a už dlouho jsem se chystala, že ji vyzkouším, nakonec k tomu však došlo až na popud jedné čtenářky mých recenzí. Znáte to, člověk se sice chystá, ale vůní je tolik a zápěstí jenom dvě :)

Podle složení a ohlasů jiných milovníků parfémů jsem čekala omamnější květinovou vůni a nezklamala jsem se. Champs-Elysées je zlatobílá směs konvalinek, mimózy, bílých šeříků a dalších opojných květin, jejichž vůně vás obklopí, povznese kousek nad zem a také malinko přidusí. Budete mít podobný pocit, jaký se vás zmocní v pozdním jaru, kdy se nad květinami vznáší teplý, chvějivý opar jejich vůně a slunce svítí s takovou silou, že ať se podíváte kam se podíváte, vidíte jen oslepující bílou záři.

Z toho vyplývá, že Champs-Elysées je poměrně výrazná, charakterem elegantně romantická, a příliš se nehodí do teplého počasí ani k příležitostem, kdy není vhodné kolem sebe šířit oblak intenzivní vůně. Kupodivu nemá žádné bolehlavovité kvality, patrně díky umírněnějšímu základu.

Je velmi ženská a optimistická. Nejintenzivnější dojem vydrží cca hodinu a potom se vůně uklidňuje směrem k základu, který je zeleně dřevitý, voní spíš jako kořen nějaké léčivé byliny než přímo dřevo.

Líbí se vám? Vyzkoušejte:
5th Avenue - podobná jarně teplá květinová vůně, ale počítejte s menší výrazností i výdrží

Reklama na Champs-Elysées s velmi francouzskou Sophií Marceauovou pobíhající po Elysejských polích.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Selfridge 29.01.17 21:00

..hodnotím z odstřiku, kdy si jen lehce nanesete tyčinkou opravdu malé množství: voní, květinově,žádné mýdlo, žádné aldehydy, nic syntetického - ve větším množství jistě opulentně, ale neřekla bych, že to bude bolehlav.. Asi jako když se skloníte k velké kytici bílých květů, které vám od večera stojí v pokoji ve váze, a provoněly už celou místnost.. Řekla bych, že problém je u výraznějších parfémů v dávkování.. Uvyklé drogerkovým svěženkám jsme zvyklé se parfémem „oblít“, což u výraznějsích EdP není to pravé ořechové. Když nechám Guerlain Ch-El. „vydýchat“, rozvoní se nádhernou, elegantní a noblesní ženskou vůní..

atrix 03.12.15 03:38

@Mojka

Možná to je tou vanilkou v základu - muži ji vnímají jako velmi přitažlivou, i když z ní zůstane jen náznak. ;)

Příspěvek upraven 03.12.15 v 03:39

Tassia 04.04.12 10:51

Ja mám rada kvetinové vône, a o Champs-Elysées som čítala krásne recenzie. Vyskúšala som ju v parfumérii, keď som prišla domov, na ruke som mala krásnu iskrivú stopu kvetín. Kúpila som si celé balenie a tešila sa na jar. Teraz ju používam , je fajn, ale už nie som z nej taká nadšená, pre mňa je trošku dusivá, zrejme tých bielych kvetín je príliš veľa. Opakovať kúpu nebudem, lepšie mi vyhovuje Trésor od Lancóme alebo Love in Paris od Niny Ricci.

Camole 09.02.12 13:56

Na istej stránke je v hlave napísaný melon,prosím kto testoval,môže mi prosím odpísať či ho tam je veľmi cítiť?chcem si ju kúpiť,nedá sa nikde otestovať ale melonové vône nemusím,dakujem a ešte pridávam zloženie EDP z inej stránkyZloženie vône Guerlain Champs-Elysees

* Hlava:

čierne ríbezle, melón, mandle, fialka, broskyňa, aníz * Srdce:

pivónia, mimóza, orgován, ibištek, konvalinka, ruža * Základ:

santal, benzoín, vanilka, céder, mandľovník

Hermionka 18.09.11 17:47

Podle mě voní kysele, lacině, a bolí mě z ní hlava jako z máločeho:-)

Michele 29.03.11 15:48

Pěkná recenze, ale Marceauovou mi takřka zlomilo oko. Trošku OT, ale to přejmenovávání mi láme zrak.

Luci23 04.01.11 22:23

čistý parfém je naprosto božský.. úplně jinak uhlazený než jiné verze, vážně doporučuji vyzkoušet :) zlatá medvíďata :)

ela 09.11.10 16:43

hned mě to připomnělo 5 th avenue aniž bych to tu četla

ga.pi 18.11.09 18:42

Tak to je mimóza! Je nádherná.

Silvi 01.10.09 12:37

nedávno na dovolené v Pažíři jsem váhala, zda si mám koupit čistý parfém, ale nakonec pro jeho cenu jsem to vzdala a teď těžce lituji. Opravdu dusivá vůně, přesně jak popisuje Ada, začíná horký dusný den v období, kdy všecko kvete a vůně se mísí dohromady. Když jsem měla čistý parfém na ruce, byl to opravdu zážitek. Jediné, co mě přišlo trochu přehnané byla vanilka na konci, já jsem ji tam prostě cítila moc na můj vkus, ale i tak, byla taková krásně teplá se zbytky květin, jako ten letní večer nedaleko Jardin des Tuileries. No nic, budu si muset počkat na další výlet do Paříže:)

marana 29.09.09 10:14

Jeden čas má oblíbená, ale nikdy mi nepřišla nějak hodně výrazná, připadá mi taková čistá, jemná, rozhodně není žádný držák, což je škoda

Jennifer 17.08.09 16:27

na první přičihnutí je mi z ní hodně špatně,nechci psát přímo na zvracení.Nevím ale proč,co je to zasložku nebo za květinu,která to způsobí,ale po nějaké delší době,až to všechno odvane,je krásná......ale co s tím začátkem?

evik77 23.04.09 10:33

Pěkně opojná, květinová směska. Mimóza, šeřík (?), dřevitý ocásek. Hezká. Myslím, že tohle bude i adept na koupi pro moji maminku.

Kochichice 08.04.09 22:35

V první chvíli z ní cítím šampaňské, po nějaké době mi hodně připomíná Cabotine de Gres.

jasmina 28.03.09 20:29

ja nejvic citim vlasske orech … nechapu, kdyz ma byt kvetinova :) asi byl ten tester zkazeny …

pichjit 07.11.08 21:38

Deset let uteklo jako voda!!!!
Mám ji doma a je krásná, v zimě spíše slavnostní, jiskřivá, krásná mimosa, v horku ji vnímám úplně jinak, jako veselou květinovku.Po odkoupení malého množství zde na burze mám už nový, celý flakonek!

Janiik 18.09.08 15:05

Nedávno jsem navštívila babičku a hned, jak jsem otevřela dveře, jsem ucítila nádhernou vůni. Milou, krémovou, asi trochu vanilkovou, plus bílé květiny. Hned jsem se jí ptala, čím voní a ona mi ukázala flakonek Champs-Elysées. Navoněla jsem si zápěstí a zpočátku se mi vůně vůbec nelíbila, voněla mi zatuchlostí, starobou, nepříjemně. Po rozvonění je to ale nádherná, příjemná vůně krémové jemnosti, maličko jakoby pudru a bílých květů. Na babičce se mi moc líbila, ale sama se na ní zatím necítím.

pichjit 18.05.08 17:39

Champs-Elysées je noblesní, taková dospělá, ucelená vůně. Mám tím na mysli, že je jako silná osobnost, člověk do ní musí dozrát. Je hodně květinová, jiskřivá, svěžejší, ale ten typ, co jde nosit i v zimě. Možná tak za deset let…

Svatka 27.01.08 14:31

Můj chlap z ní vedle teda rozhodně není, zdá se mi tam moc konvalinek a šeříku. Přitom začátek je moc hezký. Ale ten konec mě neuchvátil.

Mojka 12.01.08 18:57

Nevím čím to je, ale chlapi jsou z ní úplně vedle.

tuze 11.01.08 18:07

Měla sem ji před 5 lety; původně žádné velké nadšení, ale muži ji oceňovali i po mnoha hodinách, až sem se divila, že můžou vůbec co cítit. Další z těch, ke kterým se ještě vrátím.

Adriana 11.07.07 19:28

Pěkná na druhých, mně vadí :(
Používám ale odnož Too Much, ta si mě získala napoprvé! Neobsahuje to, co mi vadí tady, Elyees je moc omamná a zvláštní, cítím z ní víno.
Too Much má z ní to nejlepší - je mile květinově něžná ale drží

Přidat komentář

Nejčtenější