Hermès: 24, Faubourg Eau Délicate

Zatímco nad Faubourgem mě napadlo, že by to byl hezký dárek pro moji matku, která si potrpí na výrazné vůně, Faubourg Eau Délicate by zase potěšil mně. Je to úplně jiná vůně než Faubourg. Obě mají ve složení společný pomerančový květ a jasmín, ale obě s nimi zacházejí jinak.
Eau Délicate je jednou z těch lehkých, svěžích vůní, které připomínají čerstvou, živou vůni květinářství plného orosených květin. Oplývá výraznou pomerančovou svěžestí, ale nejde o nasládlou ani kyselou citrusovost obvyklou v ovocenkách, spíš takový normální pomeranč - trochu šťávy a trochu kůry - jako např. v Tendre Poison . Květinovou svěžest dodává umírněná dávka jasmínu. Eau Délicate je vhodná i do teplého počasí, v němž voní jako jasmínový keř, a nejlépe jí bude u nějaké veselé, optimistické, ideálně romantické majitelky.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

jana a. 04.01.10 20:50

Dlouho jsem ji chtěla,ale mám jiaž z azizy.Není totiž běžně v nabídce.A ne­lituju.Je ůplně jiná než 24 F.Ta je těžká,a ne pro každého.Mě se z ní zvedá žaludek.Ale F Delicate je květinová,svě­ží,nevtíravá a hlavně ji každý nenosí.Je to lehounký jasmín na jaře,trocha pomeranče a vanilky.Ale není sladká.Je tak akorát.Doporučuju.

zucor 20.04.09 15:08

Juana- děkuji za cenné rady:),čichala jsem k Fabourg24 a to mi přišla pecka, proto jsem chtěla někde očichat tuto verzi.

juana 15.04.09 09:01

Zucor - zkus Murmure, přijde mi pomerančovými květy mírně podobná. V Pure Poison, která se doporučuje jako alternativa tato vůně nakonec vyzní jinak, přestože podobné jsou.

juana 15.04.09 08:59

Zucor - hodí se na jaro, a seženeš ji špatně. Téměř se nevyskytuje. V Praze je v Marionnaudu v Myslbekově pasáži - ale mají zkažený tester. Já jsem si pro ni musela dojít do butiku Hermés v Pařížské (ale koupila jsem ji pak na netu za půlku ;-) )

zucor 12.02.09 15:19

Ahoj,chci se zeptat kde se dá tato vůně očichat a zda se hodí na jaro. Děkuji.

Aja 31.08.08 19:00

Jedním slovem nádherná, kvalitní, elegatní a přesto mladistvá, jiskřivá a dlooouho vydrží!!!

estelle 05.07.08 19:59

Aj ja o nej vazne uvazujem, je tak krasne zenska a romanticka…

Arome meggi 21.03.08 20:31

I mně malinko připomíná Tender, který mám ráda, ale Délicate je po rozležení citrusovější.Roz­hodně o ni uvažuji, moc se mi líbí.

chaantal 15.03.08 09:53

zrovna jsem tuhle vuni vyzkousela ze vzorecku…ze zacatku mi neprisla nic moc, ale ted tak po hodince se krasne rozvonela, je opravdu prijemna:)

zdensy 19.01.08 11:06

Tendre Poison mi Faurbourg Delicate připomíná velmi, Tendre je totiž vůně mojí matky, používá ji leta. Obě, jak Tendre, tak Delicate, jsou příjemné a neagresivní.

moajli 22.11.07 15:14

Mám obě dvě vůně. První jsem měla klasický Faubourg 24F a letos Eau Délicate. 24F je bez diskuzí elegantní klasika, naopak Délicate je o úplně něčem jiném je to vůně jiskřivá, optimistická, pro mne převážně květinová mírně šmrncnutá pomerančem a nádherně dlouho drží. Já osobně v ní nic podobného Tendre Poisonu nenacházím, protože ten absolutně nemusím. Určitě bude patřit mezi mé stálice.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější