Pleť v zimě: Chraňte ji správnou péčí

Zima je nekompromisně tady. Ruce i nohy zabalíme do teplých svetrů, kalhot a ponožek, co ale naše pleť? I ta si při chladném počasí žádá speciální péči.

* Chlad může pokožce hodně ublížit. Zdroj: FotoDuets / Shutterstock, Inc.

Výživa pro pleť v zimě

To nejdůležitější, co pleť v zimě potřebuje, je výživa. Vyměňte proto séra a denní krémy s lehkou texturou za hutnější anebo krémy přímo určené pro zimní období. Co se týká nočních krémů, bez obav používejte svůj oblíbený. Občas doporučujeme zařadit výživné noční masky, oleje či másla.

Pokud se chystáte v zimě na hory, nezapomínejte na ochranné faktory. Ideálně volte rovnou padesátku. I v zimě se můžete spálit nebo podpořit vznik pigmentových skvrn. A to určitě nechcete.

Čistění pleti během zimy

Pleťovou vodu s alkoholem nahraďte hypoalergenním výživným pleťovým mlékem. Alkohol totiž může pleť v zimě nepříjemně podráždit a vysušit. Alespoň jednou týdně dopřejte pleti regeneraci peelingovou masáží a hydrataci i výživu pleťovou maskou. Doporučujeme používat masky textilní, ideálně s výtažky z ovoce, případně silně hydratační – třeba se zeleným čajem.

Připravte si domácí masku z banánových slupek

Banány jsou díky obsahu vitamínů a minerálů pro naše tělo výbornými pomocníky nejen zevnitř, ale i zvenku. Konkrétně udělají službu hlavně suché a citlivé pleti. Stačí si banánové slupky vnitřní stranou přiložit na obličej a nechat působit asi 30 minut. Za tu dobu se do kůže dostanou důležité antioxidanty. Poté obličej opláchněte vodou a ošetřete dle své každodenní rutiny.

Vyzkoušejte i další domácí pleťové masky, které jsme na Arome testovali na vlastní pleť »

Ruce a rty mrazem trpí nejvíce

I když nosíte rukavice, stačí jen krátká chvilka holých rukou na studeném vzduchu a pokožka se začne nepříjemně vysušovat a praskat. Dávka kvalitního mastného krému několikrát za den se vyplatí.

Na rty je dobré mít neustále po ruce výživný balzám, kterým je ošetříte a uchráníte před popraskáním a následným nepříjemným pálením. Balzám používejte hned ráno, než vyjdete z domu, a poté kdykoli během dne, kdy se vám bude zdát, že je to potřeba.

Jak svoji pleť na chladné období připravujete vy?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek
Arome Viv 24.12.18 12:30

Chlazené kuře…? :think:

Nejčtenější