Jak si poradit s odrůstajícími gelovými nehty bez pomoci manikérky?

Gelové nehty se staly pro řadu žen neodmyslitelnou kosmetickou záležitostí. Co ale dělat, když nemůžete zajít na doplnění?

* Ženy s umělými nehty si musí v době karantény poradit s odrosty samy. Zdroj: Profimedia.cz.

Gelové nehty sami neodstraňujte

Gelové nehty mají jednu velkou nevýhodu, musí se pravidelně doplňovat, obvykle po 3 až 4 týdnech. Jakmile začnou odrůstat, zvyšuje se pravděpodobnost, že se nehet ulomí. Co tedy dělat, když nemůžete zajít na doplnění ke zkušené profesionálce?

Manikérka Ivana Pleskotová říká „Nedoporučuji gelové nehty odstraňovat doma pilníkem, protože se může poškodit nehtová ploténka. A to bývá bolestivé.“ Podle ní je vhodné nehty pilníkem zkracovat a nechat odrůst. „Umělý nehet odroste a po čase se sám odloupne. Vlastní nehet ale bude křehký, proto je důležité ho udržovat krátký a lakovat výživným lakem s keratinem, aby se zpevnil,“ dodává.

Dopřejte nehtům péči a výživu

Aby odrosty nebyly tolik vidět, můžete nehty přelakovat barevným lakem (například gelovým, který dobře drží a nepotřebuje UV lampu). Širokou nabídku barev má značka Sally Hansen. Dobrý krycí efekt mají také laky se třpytkami.

Další možností je zakoupit si domácí sadu na umělé nehty se speciální UV lampou. „Osobně bych to doporučila jen zručným zákaznicím. Protože vytvarovat nehet ve správné tloušťce není vůbec snadné. Dále gely určené pro modeláž nemusí být kvalitní. Mohou se tak dostat mezi nehtový val a hrozí riziko zánětu nebo alergická reakce,“ popisuje svou zkušenost Iva Pleskotová.

Pokud se rozhodnete udržet umělé nehty „co to půjde“, je vhodné je zkrátit, dávat si pozor na prudké nárazy a při úklidu používat domácí rukavice. Kromě vyživení nehtů nezapomínejte také na nehtovou kůžičku, která si zaslouží péči jemným olejíčkem. Vyjma speciálních olejů skvěle poslouží i klasický olivový olej.

Zkusili jste někdy odstranit gelové nehty svépomocí?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější