Stres škodí zdraví i kráse. Nepodceňujte ho

Není to úplně o tom, že jakmile se začneme stresovat, vyskáčou nám na čele pupínky. Celý proces je složitější. Stres narušuje metabolismus, spánek i náladu. A právě to se projeví i na pleti. V tu chvíli už nás kosmetika nespasí.

* Stres se projevuje na zdravotním stavu i vzhledu. Zdroj: Nattakorn_Maneerat / Shutterstock, Inc.

Stres a nervozita

Při stresu jsme mnohem senzitivnější na veškeré vnější vlivy. Určitě to moc dobře znáte – začíná to třeba tím, že máte nutkání si kousat nehty, tendenci si více sahat na obličej anebo se škrábat. Naše vnitřní pnutí se pomalu začne přenášet i na naše tělo.

Tip: Pokud vás trápí podrážděná nebo začervenalá pokožka, určitě sáhněte po výživných dermatologických krémech, ideálně takových, které obsahují ureu a rychle zklidňují. Skvělá je v těchto případech i termální voda.

Redaktorka Lucka vyzkoušela dermatologickou kosmetiku, která se hodí i pro pokožku postiženou ekzémem. Přečtěte si její článek »

Stres a nedostatek spánku

Kvalitní spánek je nezbytnou součástí našeho života. Jakmile se jednou špatně vyspíme, jsme hned celí rozlámaní a nevrlí. A co když nespíme dlouhodobě? Třeba právě kvůli tomu, že celou noc myslíme na práci a na další povinnosti? Koledujeme si o pěknou dávku nových vrásek, které by za jiných okolností klidně ještě pár let počkaly.

Během spánku se totiž kožní buňky regenerují 2× rychleji než v bdělém stavu. Pokud nás bude stres sužovat po nocích a nenechá nás pořádně vyspat, brzy ho doplní tmavé kruhy pod očima, zašedlá pleť bez života, rozšířené póry a hlubší vrásky. Na rána, kdy je potřeba tyto důkazy nevyspání zamaskovat, doporučujeme osvědčený korektor na oční okolí.

Tip: Nekvalitní spánek lze řešit nejrůznějšími doplňky stravy nebo bylinnými čaji, které také často bojují i proti stresu a zklidňují nervy.

Stres a jídlo

Přiznejme si to… kdo z nás občas nezajídá těžkou situaci třeba tabulkou čokolády nebo jedním pěkně mastným kyblíkem křidýlek? Tím ovšem ubližujeme nejen svému tělu, ale právě i pokožce. Byť každý reaguje na nejrůznější jídla a ingredience odlišně, obecně samozřejmě platí, že potraviny, jako je mléčná čokoláda, dortíky, smažená a těžká jídla nebo alkohol, mají vliv na zhoršení kvality pleti.

Tip: Nedokonalosti pleti se nebojte zamaskovat vhodným make-upem. Určitě je to lepší řešení, než se ještě nakonec stresovat z toho, že máme na bradě zase o pupínek víc. Nezapomínejte ale také na správné a důkladné čištění pleti… a zlepšení životosprávy.

Máte nějaké osvědčené tipy, co vám zabírá proti stresu? Napište nám je do komentáře, rádi se inspirujeme :)

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější