Jean Desprez: Revolution à Versailles

U včera recenzované Panthère de Cartier jsem psala, že to není úplně nejznámější vůně a mnoho čtenářů se s ní nejspíš zatím nesetkalo. V porovnání s Revolution à Versailles je ale Panthère přímo profláklá. Jsem zvědavá, kolik se vás v komentářích ozve, že ji zkoušel.

U včera recenzované Panthère de Cartier jsem psala, že to není úplně nejznámější vůně a mnoho čtenářů se s ní nejspíš zatím nesetkalo. V porovnání s Revolution à Versailles je ale Panthère přímo profláklá. Jsem zvědavá, kolik se vás v komentářích ozve, že ji zkoušel.
S vůní Bal à Versailles stejné značky vás naopak tu čest mělo dost a ne pro každého to byla zrovna pozitivní zkušenost. Revolution má podobný název, podobné balení… ale dál už je úplně jiná. Nemusíte se ji pro bát zkusit, když na ni náhodou někde narazíte, přinejhorším půjde na rozdíl od Bal mnohem lépe umýt.
Možná by se mohla jmenovat Après Revolution, protože to není žádná divoká třaskavina.

Jestliže vůně Bal byla jako dělaná pro rokokovou dámu v honosných šatech a napudrované paruce, Revolution by se hodila porevoluční šlechtičně oblečené v povlávajícím kousku mušelínu. Nebo by se jí mohla navonět Svoboda, která vedla lid přes barikády. Revolution je totiž lehká, květinově ovocná vůně s bílými květy (jasmín, možná pomerančový květ), velkou dávkou sušší růže a ovocnou složkou, která voní po citrusech, broskvích a švestkách, ale po ničem z toho tak výrazně, aby to přebilo květiny. Aby zůstala lehká, je potřeba vonět se opatrně, ve velké dávce bude revoluce pěkný bolehlav.

Revolution à Versailles vznikla na konci osmdesátých let a podle toho voní, je odlišná od současných květinově ovocných vůní - výraznější, drsnější, méně sterilní. K sehnání doporučuji hlavně milovnicím staromódních růží v neorientálním provedení.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Nejčtenější