Jean Desprez Bal à Versailles
 

Bal à Versailles

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Jean Desprez

Rok:

1962

Složení ( neověřené)

HLAVA: bulharská růže, jasmín, pomerančový květ

SRDCE: pačuli, santalové dřevo, vetiver

ZÁKLAD: pižmo, cibet, ambra, benzoin, cedr, balzám tolu, vanilka

Kategorie:

květinová

Recenze: Bal à Versailles

 • 25.03.17

Dejte děti brzy spát, zamkněte dětský pokoj a klíč se zavřenýma očima odhoďte daleko za sebe. Vypněte mobil, vypněte zvonek a ujistěte se, že se tchýně nachází alespoň 500 km od vás. Otevřete lahev červeného, nechte víno dýchat a připravte sklenice. Hotovo? Vezměte flakón a lehce aplikujte jantarovou tekutinu. A pak nechte událostem volný průběh ….
Bal à Versailles je skutečně asi nejerotičtěji vyznívající vůní, se kterou jsem se zatím setkala. Není to vůně orientálního harému ani pokleslého pánského klubu kdesi na periférii města. Je animální, a přitom jistým způsobem noblesní a nedostupná. Je mnohoslibná, a vlastně nic nepředstírá. Není prudérní a současně si zachovává jistý odstup. Je si vědoma své svůdné krásy a říká, že není k mání jen tak pro každého. Živočišno zde hraje první housle. Jsou to luxusní kožešiny, do kterých se majitelka zahalí a naaranžuje se na divan. Hořkosladké pryskyřice, směs suchých květin (jasmín a růže), exotická nasládlá dřeva a trocha zemitosti díky vetiveru, pačuli a kořeni kosatce. Vůně je suchá, nikoliv prašná, nasládlá, ne však cukrová. Vanilka v ní obsažená nemá po svém boku žádnou ovocnou složku – je suše dřevitá a vypráví o Madagaskaru, kde vyrůstala. Vůně je to omamná, svůdná, propadnete jí a nechcete na tom nic měnit. Je to Marlene Dietrich ve filmu Modrý anděl.

Nahlásit
 • 11.05.13

Krásná vůně, v nejlepším slova smyslu starosvětská, už ten Fragonardův obrázek na etiketě napoví.
Koupila jsem jí na slepo a hned po přičichnutí k víčku mi připomněla Youth Dew. Bal je ale nositelnější - jemnější, sušší, teplejší, sladší a místo dominantních balzámů je spíš dřevitá. Po nástřiku je hodně cítit koňak a naleštěný intarzovaný nábytek. Pak už se rozvoní pomerančové kvítky, tolu balzám, pačuli se santalem, sladší ambra s benzoinem a nejsilněji cedrové dřevo.
Klidně by se to mohlo jmenovat i Balsam a Versaille:)
Na kůži se rozvoní ještě lépe (sladce ambrově) než na oblečení.
Výdrž dobrá, je lehce cítit i po umytí mýdlem, přitom ale kolem sebe nešíříte mrak vůně, zůstane u vás, je taková intimně elegantní (a to jsem nešetřila).

Nahlásit
 • 06.04.13

Buď je něco špatně s mým nosem, s mým flakonem, nebo se všemi recenzemi na tuhle vůni. Kde máte tu okázalost? Kde jste v Bal našli ty smradlavé živočišné tóny? Kde je ten těžký, úderný, spíše pánský než ženský a vůbec všelijak hrozný odér?
Pro mě je Bal a Versailles hřejivá, ženská, specifickým způsobem sladká květinově-tělová kompozice, která s vůní mojí kůže dokonale ladí (to tělové tam dělá cibetka, ale je to zkrocená cibetka domácí, žádný nebezpečný divoch; v tom bych ji přirovnala k živočišné stránce Jicky, která na mě vyznívá podobně). Výdrž je famózní, lepší než u kdekteré edp, a to je to jen toaletka…nechci ani vědět, jak dlouho vydrží vyšší koncentrace (i když u nás stejně nejsou dostupné). Intenzita vůně je umírněná: když se decentně dvakrát stříknete, drží se u těla, ovšem když se nastříkáte nedecentně, může kráčet pár metrů před vámi, za vámi i vedle vás.
Bal NENÍ staromódní, NENÍ ošklivý a NENÍ to žádný zabiják. Pokud si rozumí s vaší chemií, je to sice zpropadeně sexy, sytá a hustá, ale přesto zcela neřvavá, neobtěžující vůně. Jako sebejistá, ale ne přehnaně výřečná kráska. A v tom to je: v žádném případě nekupujte naslepo. Buď vám sedne, nebo ne. Pokud ano, bude to paráda, pokud ne, bude to zásadní průšvih, Bal nemá nekonfliktní osobnost a s každým se nesnese.
A nedá mi, abych to nezopakovala - není to staromódní ošklivá vůně!!! :-D

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • Estelle7 ohodnotil/a
 • 792 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • ScaryKejt ohodnotil/a
 • 202 hodnocení 23 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 256 hodnocení 21 recenzí

Vlastnosti vůně Jean Desprez Bal à Versailles

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Jean Desprez

Hodnocení odbornice

 • 30.05.07

Jean Desprez není příliš známá značka a v parfumerii se s ní nejspíš nesetkáte (možná v nějaké menší, která se nebojí mít v nabídce něco víc než současný mainstream), ale když se podíváte na název Bal à Versailles, určitě vám někde mezi mozkovými závity zahlodá nenápadná, avšak přesvědčená myšlenka, že jste ho už určitě někde viděli a že je to...

číst více