Jednoduché líčení na ples: Jak na halo eyes?

Naše plesová (ne)sezóna je v plném proudu. Tentokrát si s námi můžete v pohodlí svého gauče vyzkoušet tzv. halo líčení. Využily jsme k tomu paletku Naked petite Heat od Urban Decay a třpytky NYX.

Stíny, které se hodí ke každé róbě

Halo eyes jsou nesmrtelným líčícím trendem. Celý look je postavený na tom, že budete do středu víčka soustředit světlý stín a do obou koutků naopat tmavší. Díky tomu oko působí větší a kulatější. Jdeme na to!

Krok 1: Ať to lepí!

Na víčko budeme v dalších krocích nanášet dost stínů a chceme, aby se neslily do očního ohybu. Co pro to udělat? Na celé pohyblivé víčko vťupejte primer. Vyhněte se zbytečnému natahování víčka, protože si tak zaděláváte na povyslou kůžičku. Dobré primery dělají značky Urban Decay nebo například Sephora.

Když nanášíte primer, víčko zbytečně nenatahujte - předejdete vráskámKdyž nanášíte primer, víčko zbytečně nenatahujte - předejdete vráskám

Krok 2: Světle hnědá jako základ

Na celé pohyblivé víčko naneste rovnoměrně světle hnědý stín. My použily odstín Heist z paletky Naked Heat od Urban Decay. Potom štětcem soustřeďte více barvy na vnitřního a vnějšího koutku. Pointa Halo líčení tkví v tom, že střed víčka je vždy světlejší než jeho koutky. Nezapomeňte na ztracení ostrých přechodů směrem k obočí.

Líčení musí mít jemné přechody, pak bude působit profesionálněLíčení musí mít jemné přechody, pak bude působit profesionálně

Krok 3: Přitvrdíme

Tužkovým štětcem sáhněte do tmavší hnědé (v našem případě odstín Strike ze stejné paletky) a začněte ji budovat opět do vnějšího a vnitřního koutku. Středu víčka se úplně vyhněte. Tento krok chce trochu praxe, takže vytrvejte. Zapracovávejte stín s lehkou rukou a postupně. Pohled se tímto trikem prohloubí a oko působí více sexy.

Při ztmavování dodejte líčení tvarPři ztmavování dodejte líčení tvar

Krok 4: Spodní víčko, taky víčko

Stejným štětcem protáhněte tmavší stín i na spodní víčko. Ve vnějším koutku by se stíny měly potkat a sjendotit. Naopak ve vnitřním koutku barvu neprotahujte, ať oko nepůsobí unaveně. Soustřeďte barvu co nejvíce k řasám a postupně ztrácejte. Pozor! I tady je potřeba dodržet halo pravidlo – střed víčka ať zůstane netknutý.

Protažením stínu na spodní víčko bude oko působit většíProtažením stínu na spodní víčko bude oko působit větší

Krok 5: Budiž světlo

Vrátíme se k opomíjenému středu. Pomocí světlého stínu Inhale ho ještě více projasníme. Použijte prst nebo malý plochý štětec. Díky tomuto kroku se oči opticky zvětší. Také je důležitý pro následné nanesení třpytek – lépe na oku vyniknou. Projasnit můžete i oblast pod obočím, podpoříte tím cílený efekt a linie obočí bude působit uhlazeně.

Když chcete vytvořit halo eyes, střed víčka musí být světlejší než koutkyKdyž chcete vytvořit halo eyes, střed víčka musí být světlejší než koutky

Krok 6: Ať se to blejská

Teď budeme na prostředek nanášet třpytky nebo pigment. Z vlastní zkušenosti doporučuju předtím nanést malinko lepidla či lepkavého primeru. Předejdete tak nadměrnému opadávání a líčení se během večera neslije do jednoho neurčitého fleku. Čtětec před namočením do třpytek lehce navhčete fixačním sprejem – lépe se pak budou aplikovat.

Barvu třpytek můžete držet neutrální, nebo ji sladit s barvou šatůBarvu třpytek můžete držet neutrální, nebo ji sladit s barvou šatů

Finále

Řasy natočíme pomocí kleštiček. Pak je zvýrazníme řasenkou. My použily Roller Lash. Pokud nemáte tak krásné řasy jako naše modelka a chcete, aby look působyl výrazně – nalepte umělé řasy. Nezapomeňte, že pokud nemáte řasy s průhledným páskem, budete muset dokreslit ještě černou linku. Znovu pročešte řasenkou a hurá na parket!

Preferujete přirozené líčení, nebo byste přidala řasy a linku?Preferujete přirozené líčení, nebo byste přidala řasy a linku?

Look vytvořila Nela Nešetřilová

Nela je kreativní make-up artistka a lektorka v prestižní škole osobního líčení SOLO. Co by o sobě řekla? Vyznávám přirozený make-up. Snažím se o odstranění domněnky, že make-up je druh masky. Naopak. Make-up je jen další způsob, jak se cítit krásnější a sebejistá.

Vyzkoušíte tento look? Pošlete nám fotku na náš Instagram

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Váš příspěvek

Nejčtenější