Kate Moss: Velvet Hour

První vůni Kate Mossové jsem zrovna nepochválila, a i když se mnou mnohé z vás nesouhlasily, názor jsem stále nezměnila. Kate je pro mě prostě nějak o ničem. K Velvet Hour jsem proto přistupovala ostražitě, varována navíc prvním hodnocením z fóra, které vůni vyčítalo naprostý nesoulad obsahu s názvem a prezentací.

První vůni Kate Mossové jsem zrovna nepochválila, a i když se mnou mnohé z vás nesouhlasily, názor jsem stále nezměnila. Kate je pro mě prostě nějak o ničem. K Velvet Hour jsem proto přistupovala ostražitě, varována navíc prvním hodnocením z fóra, které vůni vyčítalo naprostý nesoulad obsahu s názvem a prezentací.
Ten nesoulad tam, nutno říct, opravdu je.

Pod názvem ‚Sametová hodina‘ bych si představovala něco teplého, hebkého, v drogerkovém podání tedy nejspíš nějakou vanilkovo-pačuliovo-pižmovou kombinaci, možná ještě s nějakým gurmánským tónem, která hřeje a dá se použít jako večerní, případně univerzální zimní vůně. Jenže Velvet Hour je vším možným, jen ne tímhle. Trochu sametová začne být až po několika hodinách, ale ne úplně a navíc už tou dobou slábne, takže je to celkem k ničemu.

V první půlhodině proletí vůně zhruba čtyřmi poměrně příjemnými fázemi - nejprve je ovocná; potom květinově svěží (frézie, pivoňky); pak čajově svěží jako zelený čaj od Bulgariho; pak se citrusová a květinová svěžest smísí s kořením a pačuli. Ve složení je z květin psaná pouze frézie, ale tipla bych si i jasmín či pomerančový květ. Zkrátka vonělo to hezky a už jsem se těšila, jak Velvet Hour v recenzi pochválím. Nemyslete si, já nejsem bestie, která ze všech sil hledá záminky, jak celebritkám omlátit jejich výtvory o hlavu! Jenže popsaná směsice voněla a voněla… půl hodiny, hodinu, dvě hodiny, stále stejně, až mi nutně musela začít lézt na nervy. Začala jsem si všímat, jak jsou květiny a ovoce pronikavé, pačuli řiďoučká, prosazuje se starý dobrý ostře svěží pepř jako z Lacoste pour Femme a moje nebohá hlavička začíná stále důrazněji protestovat.

Co z toho vyplývá? Velvet Hour je stavěná typicky moderně, tedy tak, aby zaujala v prvních minutách. Proto ji před koupí důkladně vyzkoušejte, nekupujte impulzivně na základě prvního dojmu! Pokud máte ostřejší svěženky rády, bude se vám dost možná líbit - špatná v rámci tohoto žánru není; v opačném případě si přichystejte prášky proti migréně. Nemáte-li rády vůně, které se rozvoní během čtvrt hodiny a pak zůstávají lineární a neměnné, také to nebude nic pro vás. Jako dárek bych ji doporučila pouze pro ženu, o které víte, že unese výrazné, pronikavé svěží vůně.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější