Kate Moss: Velvet Hour

První vůni Kate Mossové jsem zrovna nepochválila, a i když se mnou mnohé z vás nesouhlasily, názor jsem stále nezměnila. Kate je pro mě prostě nějak o ničem. K Velvet Hour jsem proto přistupovala ostražitě, varována navíc prvním hodnocením z fóra, které vůni vyčítalo naprostý nesoulad obsahu s názvem a prezentací.

První vůni Kate Mossové jsem zrovna nepochválila, a i když se mnou mnohé z vás nesouhlasily, názor jsem stále nezměnila. Kate je pro mě prostě nějak o ničem. K Velvet Hour jsem proto přistupovala ostražitě, varována navíc prvním hodnocením z fóra, které vůni vyčítalo naprostý nesoulad obsahu s názvem a prezentací.
Ten nesoulad tam, nutno říct, opravdu je.

Pod názvem ‚Sametová hodina‘ bych si představovala něco teplého, hebkého, v drogerkovém podání tedy nejspíš nějakou vanilkovo-pačuliovo-pižmovou kombinaci, možná ještě s nějakým gurmánským tónem, která hřeje a dá se použít jako večerní, případně univerzální zimní vůně. Jenže Velvet Hour je vším možným, jen ne tímhle. Trochu sametová začne být až po několika hodinách, ale ne úplně a navíc už tou dobou slábne, takže je to celkem k ničemu.

V první půlhodině proletí vůně zhruba čtyřmi poměrně příjemnými fázemi - nejprve je ovocná; potom květinově svěží (frézie, pivoňky); pak čajově svěží jako zelený čaj od Bulgariho; pak se citrusová a květinová svěžest smísí s kořením a pačuli. Ve složení je z květin psaná pouze frézie, ale tipla bych si i jasmín či pomerančový květ. Zkrátka vonělo to hezky a už jsem se těšila, jak Velvet Hour v recenzi pochválím. Nemyslete si, já nejsem bestie, která ze všech sil hledá záminky, jak celebritkám omlátit jejich výtvory o hlavu! Jenže popsaná směsice voněla a voněla… půl hodiny, hodinu, dvě hodiny, stále stejně, až mi nutně musela začít lézt na nervy. Začala jsem si všímat, jak jsou květiny a ovoce pronikavé, pačuli řiďoučká, prosazuje se starý dobrý ostře svěží pepř jako z Lacoste pour Femme a moje nebohá hlavička začíná stále důrazněji protestovat.

Co z toho vyplývá? Velvet Hour je stavěná typicky moderně, tedy tak, aby zaujala v prvních minutách. Proto ji před koupí důkladně vyzkoušejte, nekupujte impulzivně na základě prvního dojmu! Pokud máte ostřejší svěženky rády, bude se vám dost možná líbit - špatná v rámci tohoto žánru není; v opačném případě si přichystejte prášky proti migréně. Nemáte-li rády vůně, které se rozvoní během čtvrt hodiny a pak zůstávají lineární a neměnné, také to nebude nic pro vás. Jako dárek bych ji doporučila pouze pro ženu, o které víte, že unese výrazné, pronikavé svěží vůně.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

anonymní 13.03.11 10:09

dostala jsem ji jako dárek a mně „voní“ po plastelíně:)

eli-b 11.12.10 20:20

mě teda tahle vune voní naprosto dokonale:)

Roksolana 03.05.09 16:20

Rozhodně stojí za zkoušku,mně velmi krásně překvapila.

wonderful 01.03.09 19:14

nejkrásnější vůně..stejně jako celá Kate.Asfalt?Gu­ma?Někdo je nemocnej..:D:D

Julay 12.02.09 17:09

Tuto vonu som si prave nasiel doma na stole, dosla mi postou z jednej parfumerie, cuduj sa svete vyhral som ju udajne vo vianocnej sutazi.. este som ju ani nerozbalil, najprv som sa vrhol na net, aby som zistil co to vlastne je :) no a celkom teda mile prekvapenie, pozajtra je Valentin, takze mam darcek pre priatelku :) podla recenzii si neviem utvorit nazor, mojim testerom bude priatelka, tak snad sa jej bude pacit.. papa

aorta 06.02.09 23:11

Tenhle týden jdu s přítelem na ples. Tak jsem si řekla ,že by to chtělo nějakou změnu.Mám ráda Kate,podle mě je to osobnost.Před časem jsem si pořídila její prvotinu. Jako denní parfém podle mého názoru ideální.naopak na noc je Velvet Hour tajemná…Hledala jsem asfalt. Hledala jsem gumu. Tu jsem našla, ale v šuplíku u postele…:) A ještě něco. Proč řešit takové věci jako jestli se hodí flakonek s obsahem. Tuhle věc asi řešili jiní.Myslím tím ti,kteří tom rozumí…pa pa

laures 03.02.09 22:04

voní nádherně

Albeni 16.01.09 15:39

Tak aby tu nebyla jsen samá kritika, mě se líbí. Není vůbec špatná, na to, že je z drogerie. Možná si ji koupím. Jenom na mě rozhodně nepůsobí svěže, spíš jen sladce, ale tak akorát. Právě to se mi na ní líbí, není přeslazená. Asi ji opravdu koupím.

anonymní 12.12.08 19:50

naprostý souhlas s chavah!!!!

chavah 19.11.08 17:10

Pro mne osobně divná neurčitá vůně.Zbytečná, postradatelná,za­měnitelná.Fla­konek však má docela hezký.

Svatka 18.11.08 18:32

Jo, taky byla stránka v ŽaŽ navoněná. Sice tam necítím gumu a asfalt. Ale „Ženu i květinou uhodíš“

Katka 18.11.08 15:14

Vůni jsem otestovala, když v jednom časopise, kterým jsem listovala, byla stránka navoněná Velvet Hour..pro mě je to opravdu spouštěč migrény, cítím v ní gumu, asfalt, prostě samé „chuťovky“ to vše na pozadí bolehlavových kytek. Takže abych neznehodnotila celý časopis, tuhle inkriminovanou stranu jsem musela vytrhnout a zahodit;)

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější