Kenzo: Tokyo

Moje parfémová mánie už dospěla do toho ‚namyšleného‘ stádia, kdy ke všem mainstreamovým vůním přistupuju s preventivním lehkým despektem. Má to jednu výhodu, můžu být jedině příjemně překvapena :) Tokyo se podle mého názoru řadí mezi to zajímavější, co lze v parfumeriích najít - zklamala mě pouze výdrž, ale to se u vůní, které nejsou syté a těžké, prostě musí předpokládat.

Tokyo má citrusový začátek, který chvíli vydrží a potom pustí do popředí čaj, dřevo a koření. Čajový tón je v Tokyu celkem výrazný, hned jsem si vzpomněla na Bvlgari Pour Homme Soir - pokud tuhle vůni znáte, určitě najdete podobnost. Pak tu máme náznak sladce kořeněné vůně (zázvor, muškátový oříšek, k tomu něco sladkého), ale ten se objeví a zase ztratí, nemusíte se bát, že by Tokyo zesládlo.

Chvíli jsem si také myslela, že je v Tokyu trochu kadidla - ve složení ovšem uvedené není a kouřovost se také jen tak objeví a záhy zmizí. Nakonec se vůně rozloží do kompozice sestávající z čaje, zázvoru, špetky citrusové svěžesti a dřevitých tónů; ta pak postupně slábne, až se úplně ztratí. Na ruce mi vydržela v čichatelné podobě asi tři hodiny, při štědřejším nánosu na tělo i oděv jistě vydrží o poznání déle.

Při vší zajímavosti si Tokyo zachovává dostatečnou líbivost a určitě leckomu kápne do noty, ba řekla bych, že ji nejeden český muž najde pod stromečkem. A možná i pár žen, Tokyo mi voní vcelku unisexově…

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější