Kenzo: Tokyo

Moje parfémová mánie už dospěla do toho ‚namyšleného‘ stádia, kdy ke všem mainstreamovým vůním přistupuju s preventivním lehkým despektem. Má to jednu výhodu, můžu být jedině příjemně překvapena :) Tokyo se podle mého názoru řadí mezi to zajímavější, co lze v parfumeriích najít - zklamala mě pouze výdrž, ale to se u vůní, které nejsou syté a těžké, prostě musí předpokládat.

Tokyo má citrusový začátek, který chvíli vydrží a potom pustí do popředí čaj, dřevo a koření. Čajový tón je v Tokyu celkem výrazný, hned jsem si vzpomněla na Bvlgari Pour Homme Soir - pokud tuhle vůni znáte, určitě najdete podobnost. Pak tu máme náznak sladce kořeněné vůně (zázvor, muškátový oříšek, k tomu něco sladkého), ale ten se objeví a zase ztratí, nemusíte se bát, že by Tokyo zesládlo.

Chvíli jsem si také myslela, že je v Tokyu trochu kadidla - ve složení ovšem uvedené není a kouřovost se také jen tak objeví a záhy zmizí. Nakonec se vůně rozloží do kompozice sestávající z čaje, zázvoru, špetky citrusové svěžesti a dřevitých tónů; ta pak postupně slábne, až se úplně ztratí. Na ruce mi vydržela v čichatelné podobě asi tři hodiny, při štědřejším nánosu na tělo i oděv jistě vydrží o poznání déle.

Při vší zajímavosti si Tokyo zachovává dostatečnou líbivost a určitě leckomu kápne do noty, ba řekla bych, že ji nejeden český muž najde pod stromečkem. A možná i pár žen, Tokyo mi voní vcelku unisexově…


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Mitzi 12.12.10 21:26

Milé překvapení. Míjela jsem ji kvůli podivnému flakonu, ale je to příjemné překvapení! Zázvorový čaj s citrusy a příjemnou dřevitostí… voní mi jako oblíbený Chai masala - pochopitelně ještě před zalitím mlékem. Svěží a pikantně kořeněný.

bára 08.10.08 12:00

Během asi 14 dnů shánění vůně pro manžela (spousty ozkoušených) byla Tokyo by Kenzo jediná která mě opravdu nadchla, tak doufám, že se mu bude líbit stejně…

Širín 07.10.08 18:43

Byla jsem s kamarádem jen tak očuchávat vůně a jelikož se v pánských neorientuji, tak jsme šli „jen tak“. Tokyo bylo jedno ze dvou (ještě Vetiver), které mě zaujalo (z mnoha zkoušených).

Arome jv 30.03.08 09:53

Dříve jsem měl Kenzo pour Homme, krása a proto jsem byl moc zvědav na tuto vůni, byl jsem však zklamán, asi jsem neměl svůj den, ale já jsem z něj cítil játrovou paštiku. Toto se ještě jednou opakovalo, takže bohužel nic.

Ingrid 04.11.07 11:06

Ano,u nás bude Tokyo pod stromečkem a občas si ho od manžela půjčím,voní mi jako čaj vařený v kotlíku nad ohništěm,kdy se kolem vznáší ten kouř a nakonec se do něj přidá citrónová šťáva a výdrž je taky dobrá,přesně taková,aby neobtěžovala někde na jednání.

Zdenka 02.11.07 07:57

Voní opravdu hezky, na začátku cítím citrusy a celkem dost kadidla, opravdu není ve složení? To kadidlo se mi tam líbí, škoda že nevydrží déle. Měla jsem na papírku Tokyo a BVL Pour Homme Soir, líbí se mi obě, v přímém porovnání moc podobné nejsou, ale hlavně BVL vydržela na papírku asi 3 dny, kdežto Tokyo jen do druhého dne. Ale i tak o Tokyu pro partnera uvažuju.

Přidat komentář

Nejčtenější