Recenze kolekce Monoi de Tahiti od Yves Rocher: Znáte řadu, která se prodává už přes 30 let?

Yves Rocher má letní kolekci Monoi de Tahiti v nabídce už přes 30 let, ale pro mě byla do letoška velkou neznámou. Stojí za to po ní sáhnout?

* Jaká je kolekce Monoi de Tahiti od Yves Rocher?

Sprchový parťák nejen na cesty

Po sprchovém gelu na tělo a vlasy jsem sáhla jako první. Nejsem zrovna zastáncem multifunkční kosmetiky. V tom lepším případě si stejně vždy vyberu jen jeden způsob používání a toho se držím. A tady tomu nebylo jinak. Na mé dlouhé a náročné vlasy prostě nefunguje. Každopádně si dovedu představit, že na dovolené bych se s ním, za cenu ušetřeného místa v kufru, spokojila.

Zato jako sprchový gel je naprosto skvělý! Ohromí vás především výrazná a exotická vůně, která se nese celou kolekcí. Ta je specifická právě pro Monoi olej, který se tradičně vyrábí na Tahiti. Místní ženy ho využívají pro jeho regenerační účinky pokožky i vlasů, které jsou vystavené nadměrnému slunečnímu záření.

Jaké jsou další recenze sprchového gelu na tělo a vlasy »Jaké jsou další recenze sprchového gelu na tělo a vlasy »

Když se spojí oleje a peelingové částečky

Klasické scruby mají po exfoliaci tendenci vysušovat, to v tomto případě neplatí. Peelingové částečky jsou součástí oleje, který díky zmíněným výtažkům z Monoi pokožku zároveň promašťuje. Následné krémování už tedy není pocitově potřeba, ale stejně ho doporučuji, přeci jen hydratace není nikdy dost. Co se týče stupně hrubosti, je spíše nižší střední, jako je u Yves Rocher zvykem.

Přečtěte si další recenze peelingového oleje Monoi de Tahiti »Přečtěte si další recenze peelingového oleje Monoi de Tahiti »

Každá kolekce má slabší článek

Vyživující olej na tělo a vlasy je jedním z těch méně povedených kousků. První problém nastává už u balení. Lahvička je sice hezká, skleněná, pevná, ale aplikátor je na nic. Chápu, že když má olej tendenci tuhnout a je nutné ho rozehřívat, je oříšek vymyslet to tak, aby byla aplikace pohodlná… Jenže když musíte pokaždé olej do rukou nalít, zákonitě tím opatláte nejen lahvičku, ale i vše okolo. Neregulovatelné množství se pak projevilo i na tom, že jsem ho prostě vždy nanesla až příliš moc. Kvůli tomu se prakticky nevstřebával a já se celý večer cítila jako nasáklá hranolka.

Stejně to je i s jejich třpytivým olejem. Měla jsem možnost srovnání s olejem od Rituals. V jeho případě jsem si stěžovala na aplikátor, který má milimetrovou dírku. No v porovnání s dírou, kterou má právě ten od Yves Rocher, musím uznat, že jsem Rituals křivdila. Pokud se ale naučíte dávkovat olej po troškách, určitě dodá vašemu opálení grády.

Jak v uživatelských recenzích dopadly olejíčky Yves Rocher »Jak v uživatelských recenzích dopadly olejíčky Yves Rocher »

Suchý olej nesmí chybět

Tento olej při nižších teplotách netuhne, a proto je i aplikátor super. Snadno se nanáší pomocí střičky a oproti tomu předchozímu je to úplně jiná pohádka. Stačí pár stříknutí a namažete s ním celé tělo. Do pokožky se rychle vstřebává a nezanechává nepříjemný mastný film. Opět se projevuje omamná vůně, která je pak cítit i druhý den z povlečení. I tady je ale jeho multifunkčnost na pováženou. Při aplikování do délek vlasů se vůbec nevsáknul a musela jsem je ráno znovu umýt. V tomto případě bych ho tedy použila jen jako výživu před umytím, určitě ne po něm.

Co říkají recenze suchého oleje od Yves Rocher »Co říkají recenze suchého oleje od Yves Rocher »

Kterou letní kolekci kosmetiky bychom měli ještě vyzkoušet?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Nejčtenější