Lanvin: Éclat d'Arpège Summer

Na novinku od Lanvinu jsem se těšila jako malá. Obrázky slibovaly roztomilou lahvičku, příbuznost s mým oblíbeným Éclatem zase pěknou vůni. Jakmile se tedy objevil v parfumerii, spěchala jsem ho vyzkoušet.
První zklamání na mě čekalo už ve chvíli, kdy jsem flakon vzala do ruky. Éclat d'Arpege má flakon průhledný, z čirého skla, obrázky letní verze nenaznačovaly, že by tomu mělo u jejího flakonu být jinak, ale je. Flakon je neprůhledný, z mléčně modrého skla a na něm jsou natištěné mašličky, v nichž je napsaný i název parfému, což by všechno bylo v pořádku, jenže kvalita tisku (i ta modrá neprůhledná vrstva je natištěná, nejde o klasické mléčné sklo) je jako z tržnice! Nápisy v mašličkách jsou prakticky nečitelné, samy mašličky mají roztřepané okraje a barvy jsou nevýrazné. Nemusíte se ani dívat moc zblízka, abyste viděli jednotlivé tiskové body. Situaci jakž takž zachraňuje střapec z různobarevných stužek, který je opravdu takový jako na obrázku. Promo parfému mluví o unikátní sublimační technologii, kterou byl flakon potištěn, mně se zdá, že to chtělo ještě trochu poladit a použít třeba až při další vůni. My, obyčejné zákaznice, které o problematice potiskování parfémových flakonů nic nevíme, budeme vzhled posuzovat jinak.
Druhé zklamání bohužel čekalo uvnitř flakonu. Éclat d'Arpege je mezi letničkami poměrně originální - i když mu trochu straním, protože je to jedna z mých oblíbených vůní, i objektivně se dá jeho pronikavě svěží kombinace šeříku a broskve označit za nadprůměrnou. V Summer verzi jsem žádnou originalitu neobjevila. Už složení mi bylo podezřelé - nic konkrétního, vybočujícího z průměru, jen krotká směska obvyklého svěžího ovoce s obvyklými květinami. Stejně tak na ruce jde o průměrnou až lehce podprůměrnou, univerzálně líbivou květinově ovocnou vůni. Venku v teple dokonce chytala takový divný houbovitý odstín (někdo mu říká „tužky“ - aroma ořezaných tužek), zkrátka někdo tam dal moc cedru. Slibované oříšky jsem necítila.
Jestliže se vám líbí Éclat d'Arpege a těšily jste se, jak si rozšíříte sbírku, čeká vás nejspíš zklamání. Na druhou stranu, aspoň ušetříme na nějakou opravdu pěknou letničku…


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Mili 24.02.11 12:38

nic moc zklamání

Mitzi 08.02.08 20:43

Mám na to stejný názor, těšila jsem se na krásný přírůstek a zklamal mě. Formou i obsahem.

Zdenka 21.09.07 10:28

Souhlasím, původní Eclat je nádhera nádherná, ale tohle… byla jsem moc zklamaná, vůně je nezajímavá a ke konci mi tam něco dost vadilo.

Arome Lea 11.08.07 22:10

Tragická vůně, Eclat mám ráda, tohle voní tak NIJAK, velké zklamání…

Nejčtenější