L'Oréal se rozhodl balit kosmetiku ekologicky. Jaký materiál zvolil?

Společnost L'Oréal ve spolupráci s výrobcem kosmetických obalů – značkou Albéa, představuje inovativní kolekci kosmetiky v ekologickém balení. Cílem je omezit spotřebu plastů a využít recyklovatelný papír.

* I v kosmetice je potřeba dbát na životní prostředí. Profimedia.cz.

L’Oréal bojuje proti plastům

Kosmetiku ve zbrusu nových bio kartonových obalech by měla značka začít vyrábět v roce 2020. Víceprezident L’Oréal pro obaly a vývoj, Philippe Thuvien, potvrdil, že společnost se aktivně snaží snižovat dopad obalů na životní prostředí již od roku 2007. Podle něj je nová technologie na bázi papíru velkým krokem vpřed.

Společně s předním výrobcem obalů, značkou Albéa, vytvoří inovativní tuby, které by se na trhu měly objevit ve druhé polovině příštího roku a to konkrétně u pleťové kosmetiky.

Přečtěte si také článek o obalech z mýdla »

Kosmetika v novém kabátě

Cílem značky je urychlit vývoj a uvést na trh bezpečné papírové obaly, které mají minimální dopad na životní prostředí a jsou dále využitelné. Do konce roku 2020 totiž plánuje balit kosmetiku výhradně do ekologických obalů.

Značka L’Oréal se rozhodla zodpovědně přistupovat k ochraně životního prostředí a tento slib stvrdila podpisem pod iniciativou Nadace Ellen MacArthur Globální závazek nové ekonomiky plastů (New Plastics Economy Global Commitment).

Co na tuto novinku říkáte?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Nejčtenější