Recenze: Jsou magnetické řasy zázrak, nebo jenom vyhozené peníze?

Aplikace magnetických řas by měla být naprosto snadná a rychlá, navíc bez použití lepidla. Opravdu jsou takovým zázrakem, nebo ne?

* Jak v našem testu dopadly magnetické řasy od Essence?

Vybírat můžete z různých typů magnetických řas

Umělé řasy používám jen při zvláštních příležitostech. A co mě na nich i po letech nejvíc otravuje, je používání lepidla. Nechce se mi kvůli nárazovým aplikacím kupovat například kvalitnější Duo a z těch jednorázových jsem vždycky celá olepená. Z představy, že budou řasy fungovat na principu magnetu, jsem proto byla nadšená.

Na českém trhu existuje řada výrobců, kteří nabízejí magnetické řasy v různých cenových relacích. Pro první vyzkoušení jsem zvolila levné řasy z drogerie. Konkrétně Lash On Lash Off 01 Volumizing, tedy výraznější ze dvou variant od Essence. Balené jsou do jednoduché, elegantní krabičky, která zároveň obsahuje praktický návod.

Magnetické řasy koupíte i v drogerii.Magnetické řasy koupíte i v drogerii.

Jak nasadit magnetické řasy?

Lash On Lash Off jsou poloviční řasy s drobnými magnetkami po stranách. Fungují podobně jako klipy. Tedy nejprve nad své řasy umístíte vrchní trs. A tím spodním, který naopak dáte pod ně, magnetické řasy spojíte.

Zdá se to jednoduché. Bohužel to tak vůbec není. Bez umělohmotného aplikátoru (klasická kovová pinzeta je logicky u magnetických řas k ničemu) jsem byla nucena nasazovat řasy jen za pomoci prstů. To bylo opravdu náročné.

Největší potíž jsem měla hlavně s vrchním trsem, který prostě ne a ne dosednout k linii mých řas. V momentě, kdy trsy spojíte, magnetky se pevně semknou a pozici řas už příliš neupravíte. Na druhou stranu: magnetické řasy opravdu drží na místě a v průběhu dne/večera nesklouzávají. Problémem je jejich tvrdost, kvůli které nejdou přesněji vytvarovat podle linie přirozených řas. Zůstávají rovné, což například u mého tvaru oka zvýrazňuje spadlá víčka.

Při nošení roušky poutají oči víc pozornosti, proto jsou magnetické řasy skvělým pomocníkem.Při nošení roušky poutají oči víc pozornosti, proto jsou magnetické řasy skvělým pomocníkem.

Vyplatí se koupě magnetických řas?

Co se mi na magnetických řasách líbí, je jejich přirozenost. Navíc jdou jednoduše sundat – stačí je jen jemně stáhnout. Můžete je také používat opakovaně, nicméně v takovém případě se vyplatí investovat do dražších magnetických řas, které jsou vyrobené z kvalitnějších materiálů. Na mysli mám například BabeWings, Ardell a Artdeco.

Magnetické řasy od Essence jsou každopádně dobrým startem, pokud si chcete vyzkoušet, zda vám vůbec budou vyhovovat. Zjistila jsem také, že je lepší nepostupovat zcela podle návodu na obalu. Řasy jsem začala umísťovat spíše do středu oka, dále od vnějšího koutku. Pak už se mi tolik neodchlipovaly.

Magnetické řasy váš pohled prohloubí.Magnetické řasy váš pohled prohloubí.

Proč ano:

  • přirozený efekt,
  • bez nutnosti nalíčit si černé linky,
  • výdrž,
  • možnost opakované aplikace,
  • cena (cca 152 Kč).

Proč ne:

  • náročnější aplikace,
  • tvrdost/netvarovatelnost.

Nosíte umělé řasy pravidelně, nebo jen příležitostně?

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější