Peeling není jen pleťový šmirgl papír, vybírat musíte pečlivě

Peeling je úžasná věc. Dokáže zbavit pleť odumřelých buněk a rozzářit ji. Anebo může naopak ublížit. To když ho použijeme špatně. Osvojte si pár jednoduchých triků a vytřískejte z peelingu to NEJ!

* Peeling dokáže zázraky. Zdroj: Olena Yakobchuk / Shutterstock, Inc.

Univerzální neexistuje


Kávový, s krystalky soli, cukrový, s drcenými zrníčky a skořápkami, pískový,… Každý peeling je něčím unikátní a má unikátní využití. Zatímco ty hrubé prospívají problematickým partiím, jako jsou stehna a zadek, chodidla, kolena a lokty, ty jemnější se skvěle hodí k masáži dekoltu, bříška, ramen.

Samostatnou kapitolu tvoří peelingy na obličej. Podmínkou k tomu, aby prospívaly, je jejich složení: to by mělo být opravdu vymazlené a z těch nejlepších ingrediencí. Klidně si tedy do své kosmetické výbavy pořiďte peelingů hned několik.

Vyzkoušejte také 5 domácích peelingů, které jsou lepší než kupované »

Peelingy s přidanou hodnotou

Vyšmirglujte tělo! A to doslova. Zvlášť v problematických partiích, postižených celulitidou nebo zatvrdlou kůží, se nebojte přitlačit. Na úvod si ale vždy dopřejte příjemnou sprchu nebo koupel, která pokožku zjemní a změkčí.

Vyzkoušejte olejové peelingy, které pokožku projasní, prokrví a zároveň jí dodají pořádnou porci hydratace, takže už nebude nutné použít další péči.

Gelové peelingy oceníte zejména v letních měsících – zanechají pokožku hladkou, takže nanášení opalovacího nebo samoopalovacího krému pak bude hračka!

Kromě částeček, které kůži zbaví odumřelých buněk, by ideální peeling měl obsahovat také pečující složky (například rostlinné výtažky a oleje). Kofein pomůže proti celulitidě, oleje vyživí namáhanou pokožku dekoltu, citrusy kůži „nakopnou“ a projasní, karob nebo levandule budou šetrné i k citlivé pleti, ořechová másla dodají extra porci výživy.

Aby pleť netrpěla

Možná si říkáte, že pleti stačí, když ji pořádně osušíte ručníkem. To je obrovská chyba! I na obličeji (právě na obličeji!) se odumřelé kožní buňky hromadí ve velkém množství. A spolu s nimi na nich ulpívají i zbytky kosmetiky a všudypřítomný prach. Peeling pleti je tudíž víc než žádoucí. Má však několik „ALE“, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost:

  • Pleťový peeling vybírejte opravdu důkladně, tak aby sedl vašemu typu pleti.
  • S peelingem šetřete. Mastná pleť snese jemný matující scrub 2× v týdnu (vyhněte se ale domácímu peelingu pokožky s akné), normální 1× týdně, ta suchá a citlivá pak 1× za 14 dní.
  • Peeling nanášejte zásadně na vyčištěnou pleť.

Pokud jste při výběru peelingu nerozhodná, anebo vyznáváte „bezobalový“ životní styl, zajděte do kuchyně. Najdete tam celou řadu ingrediencí, s nimiž dokážete ve vteřině vyčarovat domácí peeling na míru. Výbornou službu prokáží jemně mletá káva, himalájská sůl, cukr, med, olivový olej, sušené bylinky. Jednoduše smíchejte sypké a tekuté suroviny, dokud nevznikne kašovitá hmota, a utíkejte si užít svou chvilku relaxu!

Aby byl efekt peelingu opravdu vidět, je třeba provádět jej pravidelně. Námitky, že to zabírá příliš mnoho času, jsou skutečně zcestné ☺. Peeling můžete jednoduše použít během sprchy, po koupeli nebo ho jednou za čas zařadit do své ranní či večerní rutiny. Pleť se vám odvděčí!

Používáte peeling, nebo se mu raději vyhýbáte?

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Váš příspěvek

Nejčtenější