Miller Harris „od betonu ke květinám“

Mám ráda značku Miller Harris. Je na ní poznat, že je to s láskou dělané řemeslo. Jejich vůně neprochází nějakými výkyvy, drží všechny laťku kvalitního řemesla vysoko nasazenou. Možná ve vás nevyvolají takové to prvotní nadšení, to „wow“, ale při bližším seznámení je musíte ocenit pro jejich nesmlouvavou kvalitu a univerzální nositelností.

O značce už jsem toho napsala mnoho ve vlákně Miller Harris , tak jen krátce zmíním, že za všemi vůněmi stojí jeden nos, sama majitelka značky – klasicky (tj. mnoho let studia v Paříži a Grasse) parfémově vzdělaná Lyn Harris. A podle mě tím její vůně v sobě zajímavě kombinují anglickou rezervovanost s francouzským espritem. V každé láhvi najdete kousek Londýna a špetku Paříže.

Zahrada dětství

Proto předpokládám, že i nová kolekce tří vůní Le Jardin d’Enfance /zahrada dětství/, s níž Miller Harris oslaví 15 let své existence, nevybočí ze svého směru a vůně budou přinejmenším příjemné, ne-li skvělé.

Zvlášť ta třetí mě svým složením zaujala tak, že mi ruka cukala nad klávesnicí. Ale těch pár dní do Milána už snad nějak vydržím. Ale fakt by mě zajímalo, jestli Lyn v dětství na zahradě ochutnávala hrušky macerované v tmavém rumu. Na druhou stranu, kdo v dětství neochutnával nějaký alkohol. Mě například hrozně voněly meruňky v Barack Pálince a tak jsem se musela opakovaně přesvědčit, že ne všechno chutná stejně, jako to voní.

Podtitulkem kolekce je heslo „od betonu ke květinám, vzpoura vůní a barev“ a její promo by mělo být provázeno různými akcemi v ulicích ve stylu guerilla marketingu, tj. různá pouliční překvapivá vystoupení, rozdávání či rozsévání semen květin a další netradiční akce.

Ovšem vůně už jsou v prodeji a nenašla jsem žádná videa z nějakých takových akcí, facebook i blog MH jsou celkem bez života… Ale možná se to teprve všechno chystá, uvidíme.

Lyn asi taky nečetla, jaké mají být trendy pro letošní jaro léto , protože společnou osou nové kolekce není rebarbora, ale hruška. Vypadá to, že nám nabízí tři pohledy na hrušku.

Tři pohledy na hrušku

První z kolekce, šumivá, zelená a hořkokyselá Cassis en Feuille má kromě hrušky ve složení bergamot, pupeny černého rybízu, listy rajčat a vinné révy, galbanum, geranium, růže, cedr a pižmo.

Pokud si dovolím trochu zaspekulovat, podle vůní, které od MH znám, by tohle mohl být sladkokyselý povzbuzovač. Hlavně, ať je tam toho listí a pupenů co nejvíc. Trochu doufám, že by to mohl být reborn mé oblíbené ukončené Geranium Bourbon , nesladké, hořko-zelené a nakopávací. To je přesně to, co teď potřebuju.

Druhá, Coeur de Jardin, se svým složením bergamot, citron, hruška, broskev, růže, jasmín, tuberóza, orris máslo, ambra, pižmo, mech a pačuli, které nás mají zavést hluboko do skrytých zákoutí zahrady, vypadá na pořádnou květinovou nálož s chypré prvky. A Harrisovi slibují, že bude hypnotická a návyková.

A to nejlepší, aspoň podle složení, nakonec: Poirier d’un Soir. Hruška macerovaná v tmavém rumu, bergamot, černý rybíz, afrikán, karamelizovaný cukr, koření, růže, pivoňka, březový fir, cedr, kašmírové dřevo… a tak to joo! Můj vztah k alkoholu v parfémech je veskrze kladný a březový fir ukazuje na možné kožené tóny a tím značně stoupá má zvědavost.

A tak se těším do Milána, kde už si snad mimo jiné sáhnu i na tyhle novinky. Až se vrátím, poreferuju.

Už teď je ale jde koupit na webu Miller Harris, do ČR prý posílají.

Na kterou z jarních novinek netrpělivě čekáte vy?


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

rionka 19.06.15 14:41

No toto, Poirier d’un Soir s bergamotem a rumem… toužím to olíznout. :srdce:

Makiiii 23.05.15 12:02

K vůním zn. Miller Harris jsem přišla jako slepý k houslím a hned jsem si je zamilovala :srdce: Mám neodolatelnou touhu jeden vlastnit :D Zatím jsem bohužel měla možnost odzkoušet pouze vůni Fleur Oriental…zpočátku jsem cítila něco odpudivého, ovšem téměř po 20 minutách se vůně tak náhderně rozvoněla…jsem okouzlena.

munu 01.04.15 17:07

Tak ani v Miláně je ještě nemají. Proběhla tam jen promo akce pro novináře, kterou jsem bohužel prošvihla a v prodeji budou až někdy v průběhu dubna.

Ivušenka 26.03.15 18:35

Taky mě láká hruštička❤ Těším se na recenzi.Ostatně Harris má krásné vůně,děkuji za za povídání o této zajímavé značce…

Černá káva 26.03.15 18:08

Cassis en Feuille. Asi se k ní nedostanu, ale láká mě velice.

Nejčtenější