Maska a krém v jednom. Garnier zkouší přírodní kosmetiku

Univerzální balzám má posloužit jako noční krém, denní krém i pleťová maska. Garnier si předsevzal velký oříšek, jak obstál?

* Kosmetické 3v1 obvykle neurazí, nenadchne. Jak si s tím pohrál Garnier?

Garnier jsem si zvykla používat na problematickou pleť, chválila jsem si jejich peeling v tyčince. Značka vyrábí konvenční chemickou kosmetiku, tak mě o to víc překvapila, když vypustila dva podobné kelímky slibující 96% přírodní složení – hydratační s růžovou vodou a pak vyživující s medem a včelím voskem, který jsem vybrala pro tuto recenzi.

Ten jsem zvolila jednak kvůli mé náladové, zrovna vysušené pleti, jednak kvůli blížícím se studeným měsícům, kdy je vhodné používat spíše hutnější krémy bez velkého obsahu vody. Testování se jen trochu zdrželo, protože mi vyskákal ekzém po obličeji. Garnier mu ale kupodivu nevadil.

Verdikt: Medový Garnier 3v1

Balzám je překvapivě velmi hutný, žádná vodovka… vypadá skoro jako vanilková zmrzlina. Aroma může být pro fanynky Garnieru slabé, až lehce páchnoucí po včelím vosku. Tady zkrátka chemie ostrouhala, i když si nedělám iluze.

Nebudu lhát, kvůli ekzému se mi do testování vyživujícího balzámu příliš nechtělo… když jsem ho ale opatrně nanesla na postižené místo, krém moji pleť vyživil bez sebemenšího podráždění. Ostatní části pleti kvitovaly složení. Neměla jsem pocit nepříjemné vrstvy nebo olejnaté konzistence.

Garnier Botanical s medem mi byl nejpříjemnější ve formě nočního krému. Jako maska se velmi rychle vstřebá a na denní krém může být hutný. Ač jsem k výrobkům 3v1 skeptická, Garnier zůstává na mé poličce dál. Vzhledem ke 150 ml tam vydrží zjevně až do konce zimy. Popravdě ale obsahuje pořád spoustu vody, takže do mrazů mu úplně nefandím.

P. S. Jestli vás tento kousek od Garnier zaujal, doporučuji zamířit co nejrychleji do drogérie – už se ho totiž zbavují ve slevách, takže předpokládám, že půjde brzo mimo prodej.

Cena: 150 Kč za 150 ml

Co vy? Máte nějakou osvědčené kosmetiku 2v1 a více?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek

Nejčtenější