Přírodní deodorant nadupaný kakaovým máslem. Může to fungovat?

Česká značka Biorythme využívá přírodní složky rostlinného původu a netestuje na zvířatech (produkt, ani ingredience). Jaké jsou její deodoranty?

* Malé kompaktní balení se snadno vejde do kabelky i cestovní taštičky

Oblíbila jsem si v řadě deodorantů dvě vůně, které střídám. Citronová meduňka je svěží, obsahuje oleje z meduňky a citronely. Pro citrusy mám slabost – v tomhle případě kombinace citronely a meduňky není příliš ostrá, připadá mi jako oslazená cukrem. Růžový deodorant je zase provoněný oleji z růže de Mai v kombinaci s geraniem a kapkou levandule. Růžové variantě dávám přednost na jaře, kdy mi evokuje rozkvetlou zahradu.

Poťte se, ale voňte

Jde o deodorant, nefunguje tedy tak, že by zabraňoval pocení. Osobně mám štěstí a řadím se k lidem, kteří se zapotí jen při nejpernějších dnech. Díky tomu mi stačí, když se kosmetika postará, aby se v potu nemnožily bakterie.

Jde mi také o zdravotní rovinu: myslím, že není pro člověka dlouhodobě dobré, aby se procesu pocení bránil. Potem totiž vylučujeme velké množství škodlivin a toxinů.

Deodorant z kakaového másla

Účinek deodorantu vnímám celý den, první hodiny po nanesení jeho krásnou vůni, večer pak vím, že nejsem cítit potem. Ve složení vede kakaové máslo, které při kontaktu s teplou pokožkou taje, tím pádem se deodorant snadno používá. Kakaové máslo je luxusní záležitost a v kosmetice se s ním spíš šetří, což ale není tenhle případ.

Deodorant pak dále obsahuje jedlou sodu, škrob nebo včelí vosk a přírodní esenciální oleje. Vše má svou funkci a opodstatnění.

Při denním používání tento deodorant vydrží mnoho týdnů, je v praktickém balení, vejde se i do nejmenší kabelky a nezapomínám ho brát ani na cesty.

Podívejte se také, jak v našem velkém testu dopadly deodoranty bez hliníku »

Autor: Iva

Preferuje přírodní kosmetiku a parfémy. Hledá nové značky a lokální výrobce, kteří využívají kvalitní suroviny, mají svou práci jako vášeň a předávají ji dál.

Témata článku

Váš příspěvek
MP Karkulin 23.4.19 18:11

No, já mám tyhle deodoranty doma taky. V nějakém záchvatu zkoušení jsem si koupila tři ze čtyř minivariant, ty dva výše uvedené a pačuli. Poslední jmenovaný na mně jediný jakš takš fungoval. Citronová meduňka na mně bohužel během nošení podivně mění vůni a růžová zahrada vydrží vonět jenom chvilku. K tomu musí člověk dávat pozor, aby nedal deodorantu víc a nechal ho pořádně vsáknout, protože jinak mastí tričko. Momentálně je používám občas doma a na běžné používání mám jiný přírodní. Ovšem, abych jenom nehanila, ten s pačuli jsem loni v létě nosila hodně a opravdu se mi osvědčil, nosila jsem ho však jen k halenkám bez rukávů…

Admin Arome.cz 23.4.19 08:28

@EvulinkaH Evo, díky za upozornění, máte pravdu :) Hezký den, Iva

EvulinkaH 21.4.19 20:02

Firma se jmenuje Biorythme :roll:

Nejčtenější