Hlína na obličeji: Marocký jíl, který čistí a bolí

Přírodní marocký jíl vyčistí pleť do posledního póru. Raději to ale nepřehánějte s vrstvou masky, jinak budete při umývání trpět.

* Skvěle čistí pleť i tělo, akorát počítejte se složitější aplikací.

Hliněné patlání na celé tělo

Marocký jíl (zvaný také rhassoul či ghassoul) jsem měla poprvé na obličeji na dámské jízdě. Sypký prášek se před mýma očima proměnil v emulzi, která připomínala jemné bahýnko. Ačkoliv jsem se dlouho vyhýbala „pracným“ pleťovým maskám, tuto jsem si díky výsledku ráda osvojila. Příprava opravdu není složitá. Stačí přidat trochu vody, lžičku kokosového oleje a ovonět kapkou levandulového oleje.

Na čištění a vyhlazení pleti maskou smícháte pevné a tekuté složky v poměru 2:3. Na obale vás poučí, kolik gramů a mililitrů máte dát dohromady, pokud chcete z jílu stvořit tělový peeling nebo šampon… já to popravdě beru spíš od oka. Sklenička od Purity Vision vám vydrží i na tělové zábaly – marocký jíl se dá prý mazat i na ekzémy a lupénku. Mě trápí hlavně nečistá pleť, a tak jsem rhassoulu dala několikrát šanci v podobě právě pleťové masky.

Verdikt: Stažené tváře i půlky

Zpočátku jsem měla tendenci umíchat větší množství masky a tím si pokrýt celý obličej. Chyba lávky – jakmile vám totiž tlustá vrstva hlíny začne schnout na tvářích, čekají vás hotová muka. Scvrklá maska solidně tahá za tváře, chraň bůh, aby vás někdo rozesmíval. Proto rozhodně odolejte pokušení na sebe napatlat všechno, co jste si uvařili, protože čím silnější vrstvu na sebe dáte, tím bolestivější bude smývání. Tady pomůže kosmetický štětec a spíše tekutější konzistence.

Ztvrdlá maska z marockého jílu jde hůř dolů, proto ji doručuju rovnou smýt pod sprchou. Nad umyvadlem to trvá nebetyčně dlouho a všude naděláte hnědé fleky.

Přesto všechno rhassoul stojí za to, protože je čistě přírodní a hlavně se ukázal jako fantastický čistič. Moje pórovitá pleť vydržela totálně vyhlazená dva dny, takže jsem měla pořád tendence si na obličej sahat.

Po několika použitích opravdu pozoruju, že se pleti daří lépe a tvoří se mi méně černých teček. Častěji však masku nanáším jen na t-zónu, která při tvrdnutí hlíny netrpí a má sklon se mastit. Tváře, které se rády vysušují a reagují citlivě na agresivnější kosmetiku, teď už raději ušetřím.

Cena: 199 Kč za 200 gramů

Marocký jíl od Purity Vision vám vydrží na zábaly a peelingy.Marocký jíl od Purity Vision vám vydrží na zábaly a peelingy.

Podívejte se na další hodnocení marockého jílu a přidejte své vlastní »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Nejčtenější