Zázrak, který maže vrásky a chrání před sluncem

Kosmetička mi pogratulovala k jinému stavu a hned se zajímala, jestli můj denní krém obsahuje vysokou ochranu před UV zářením. Tak teď už ano.

*

Příliš mnoho slibů?

Během čištění pleti mě mimo jiné upozornila, že se v těhotenství (zejména teď v létě) mohou více tvořit pigmentové skvrny v obličeji. Její strašení jsem vzala opravdu vážně – mojí mámě totiž tmavé mapy zůstaly dodnes a mně samotné se skvrny dělají na každé dovolené!

Ochranné faktory sice bývají běžnou součástí denních krémů, přesto ne každý obal vám tuto informaci potvrdí… a já chtěla jistotu. Proto jsem se rozhodla sáhnout do střední cenové kategorie a kvůli prevenci jsem ochotná „vypláznout“ víc korun, než jsem zvyklá za krém dávat běžně.

Volba nakonec padla na denní krém Elixir Jeunesse od Yves Rocher, který chrání před UVA a UVB zářením. Vychvalovaly si ho dvě moje kamarádky, kterým vyhovoval na suchou pleť a jedné dokonce vymazal trvalou vrásku. Zdálo se mi to too good to be true – krém s ochranným faktorem, který hydratuje a dokonce maže stopy stárnutí?

Zkratka OF označuje ochranný faktor. Je to tedy pouze česká verze označení SPF neboli sun protection factor.

Verdikt: Pochvaly nelhaly

Praktický plochý obal chválím na cesty i pro snadnou aplikaci. Zpočátku jsem měla tendenci na sebe patlat příliš silnou vrstvu, jako bych měla čistě opalovací krém. Gelovo-krémové konzistence stačí opravdu jen dvě kapky, naučte se proto krém jemně rozetřít a nedrhnout ho po pleti.

Jsem fototyp 3, a tak v létě běžně odolávám spálení nebo zarudnutí pleti. Na půldenní výlet by mi ochrana Elixir Jeunesse přišla dostatečná, zatímco na celodenní chytání bronzu bych pocitově chtěla nějaký silnější kalibr. Denní krém od Yves Rocher mi spíš připadá ideální do města, kde lítá spousta nečistot a sluníčko nenápadně praží přes sklo i na ulici.

Elixir Jeunesse popravdě netrhá žádné rekordy v zasychání, takže na nanesení make-upu si pár minut počkáte. Nicméně na moji smíšenou, místy vysušující se pleť, je opravdu dostačující. Navíc dokáže zmatnit lesklé tváře během dne. Vrásky od smíchu se opravdu zjemnily a nejsou vidět na první pohled, rozdílu jsem si všimla po zhruba třech týdnech používání. Teď jen držte palce, ať se pigmentové skvrny neobjeví!

Cena: 599 Kč za 30 ml

Další krémy s UV faktorem

Jaký krém používáte v létě?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek

Nejčtenější