MiniRecenze: Pasta na obličej aneb peelingové překvapení

„To zas bude vynález,“ vzdechla jsem si, když jsem viděla název peelingové pasty. O to větší překvapení mi Ziaja přichystala.

Peelingová pasta kombinuje peeling s texturou čisticího krému..Peelingová pasta kombinuje peeling s texturou čisticího krému..

Puberta se mé pleti vrací zpátky, takže jsem se s chutí vrhla zpět ke kosmetice pro mastnou pleť. Zelená řada Manuka Tree od Ziaja mě navnadila, že půjde o něco podobně účinného jako legendární čajovník. Česky jde o keř balmín metlatý, z jehož květů se mimo jiné vyrábí med nebo éterický olej – ten je vhodný k léčbě ekzémů nebo akné. Takže tolik teorie, pojďme na praxi.

První dny jsem pastě familiárně přezdívala manduka (šátek na nošení dětí). Její textura je opravdu jako hustější pasta na zuby, v bílé barvě se zelenými částečkami. Pocitově mi připadá, jako by byly zaoblené… takže nečekejte žádné ostré hrany à la cukr. Díky tomu dobře klouže po pleti a lépe odolávám drhnutí peelingu o pleť.

Pastu jsem nejprve používala samotnou, později jsem přidala i vyhlazující denní/noční krém ze stejné řady.

Ziaja přináší celou řadu Manuka Tree, která krotí mastnou a problematickou pleť.Ziaja přináší celou řadu Manuka Tree, která krotí mastnou a problematickou pleť.

Verdikt

Peelingovou pastu od Ziaja používám přes měsíc a zdaleka se neblížím k finiši. Moje smíšená pleť ji snáší obden naprosto v pořádku, bez jakéhokoliv vysušování! V době počáteční pleťové krize jsem dokonce nanášela denně a nic drastického se mi nestalo, ba naopak, což rozhodně nedoporučuju normální nebo suché pleti. „Pleťoví mastňáci“ se ale bát nemusí.

Pastu používám rovnou ve sprše a při extrémní lenosti i k odlíčení make-upu (kromě očí, pochopitelně). Vnímám ji spíš jako takový čisticí prostředek na pleť než klasický peeling, za což se mi pleť očividně odměnila. Za několik týdnů opravdu ubylo pupínků a upřímně vítám také méně komedonů.

Balení 75 ml vydrží dlouho, a to i při používání 1-3x týdně.Balení 75 ml vydrží dlouho, a to i při používání 1-3× týdně.

Pokud vám čisticí gely vysušují pleť jako mně a u čisticích pěn máte pocit „šolíchání“, pasta s manukou je strčí do kapsy.

Cena: 110 Kč za 75gramové balení

Máte s peelingovou pastou Ziaja zkušenost? Napište ji do recenzí na Arome »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
ZuzanaNZ 26.11.18 07:50

Mala som, mám a budem používať. Ziaja má viacero dobrých a účinných produktov a toto je jeden z nich.

Nejčtenější