Moschino: Funny!

Nad názvem nové vůně od Moschina jsme na fóru vedly s Benvenutou odborný spor o tom, jestli je dobře zvolený nebo ne. Kromě významu „zábavný“ či „veselý“ (slovo fun asi znají i totální neangličtináři) má ještě jeden, který je u vůní výborně zneužitelný zlými jazyky; zeptáte-li se „what is that funny smell?“, znamená to něco jako „co je to za divný smrádek?“ Firma Moschino však očividně měla na mysli první význam, protože Funny! má být podle všeho veselá vůně na léto.
Hned na začátek musím upřesnit, že Funny! je ovocenka.

klap

Tak, některé čtenářky šly dělat něco užitečnějšího a těm ostatním se pokusím popsat, jaká ovocenka. Ze začátku je nahořklá, postupně přechází do takové jablečně-jahodové směsi. Je potřeba chvíli počkat, než se ovocný vír usadí a vytříbí; pak z něj vznikne směsice pivoňky, špetky svěžího pepře a výrazného tónu, který má být pravděpodobně oním zeleným čajem. Opravdu tak voní, ovšem voní jako syntetický zelený čaj, ne skutečný.

Když si koupíte vonnou svíčku s vůní zeleného čaje, bude vonět přesně takhle, svěže a lehce do jablečna. Mezi různými syntetickými vonítky patří tenhle „zelený čaj“ mezi ty hezčí a příjemnější, ale jestli už jste na parfémy trochu náročnější a neradi v nich nacházíte tóny, které znáte z kosmetiky a čistidel, asi vás Funny! moc nenadchne. Milovnicím svěžích květinově ovocných vůní naopak k vyzkoušení vřele doporučuju, je ve svém žánru relativně originální. Zvlášť bych ji doporučila těm, kterým se líbí Light Blue - ve Funny! možná najdete její (o něco sladší a jemnější) nástupkyni.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější