Moschino: Moschino Friends Men

Nyní prosím zbystří milovníci ostřejší zeleně. Friends Men na to podle složení možná nevypadá, ale je to úderná zelená svěžest se suchým podkladem. Začátek je sladce mandarinkový, máte však možnost se jím kochat asi tak minutu a vzápětí to začne. Vůně zezelená a hlavně se najednou objeví silný, až nepříjemný žhavě suchý tón; jako suchý pepř (suše pepřové vůně viz třeba dámská Oxygène nebo Eau Parfumée au Thé Verte) nebo prach z horké slámy nebo zelená šťáva z břízy a trávy zkoncentrovaná na absolutní hustotu. Postupně se to naštěstí usadí a z Friends se stane čistě zelená, až trošku drsná vůně - nejsou to žádné heboučké zelené lístečky, ale tráva, listy z rajčat, jarní listí z listnáčů, to vše s dřevitým, vetiverově kouřovým základem bez jediného sladkého tónu.
Friends v sobě nemá prakticky žádné stopy výhradní mužnosti, podle mého názoru je dokonale unisexová.

Podobné vůně:
dámskápánská DKNY - mírnější, líbivější verze Friends
Vent Vert výraznější, chypre verze; kromě toho obsahuje na rozdíl od Friends květinové tóny
Live Jazz - podobně jako DKNY, zelená svěžest, mírnější než Friends; podle mého subjektivního názoru dělá méně syntetický dojem než DKNY


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

nine 24.04.09 15:50

divná vůně pro divné přátele. flakon mi asociuje secondhand

anonymní 12.03.08 17:13

Nemůžu si pomoct, ale v roce 2OO6 voněla jinak…ty polévkové byliny a muškátové listy tam nebyly vůbec cítit..

KK 09.03.08 16:46

Toaletní voda voní skvěle, zatímco voda po holení stejného názvu voní jinak, lépe řečeno spíše páchne, takže toaletku ano, after shave radši nebrat.

Garfield 24.01.08 22:39

Souhlas se Silis.Protože už dlohou chci nesladkou zelenku, očuchala jsem i toto Moschino, ale cítila jsem naprosto jasný vývar s libečkem, možná i petrželkou…

Silis 11.12.07 13:10

Asi jsou to ty muškáty, já jsem měla dojem, že cítím polívkový byliny, rozdrcený libeček a tak. Docela jsem se až lekla, jako polívka bych moc vonět nechtěla… Pak polívkový dojem trochu ustoupil a cítím ty muškátový listy… Ale nekoupila bych ji.

Zdenka 07.12.07 08:24

Docela mě zaujala, ale trošku mi vadí, že tam dost cítím ty pelargónie. Partnerovi se líbila, ale nakonec se rozhodl pro jinou.

Mirka 06.12.07 19:59

Na jaře jsem ji vyzkoušela a chtěla jsem si ji koupit pro sebe. Dokonce jsem pátrala, zda není unisex i podle firmy - není. Doporčuji vyzkoušet ženě, která hledá nesladkou svěží letničku.

Přidat komentář

Nejčtenější