Nina Ricci: Les Belles - Belle de Minuit

Konečně se mi dostala do rukou poslední z pětice Les Belles, která mi ještě chyběla do sbírky. Belle de Minuit se na trhu jen tak mihla a hned zase zmizela - nevím proč, třeba žlutá Belle se prodává přes deset let a teprve teď se končí s její výrobou. Možná se špatně prodávala, i když podle mého názoru by k tomu nebyl důvod. Minuit mezi ostatní Belles v pohodě zapadá, není výrazně horší nebo extravagantnější. Možná spotřebitelky děsil temně modrý flakonek s metalickým leskem.

Podle flakonku i podle názvu se dá čekat, že to bude něco těžšího, nejspíš orient - a taky že ano. Složení uvedené u článku jsem horko těžko našla na internetu a není z příliš spolehlivého zdroje, a po otestování vůně bych navrhla úplně jiné, asi takovéhle:

hlava - ovocná směs - hlavně bergamot, trochu jablka, rybízu;
srdce - jasmín, ylang-ylang nebo heliotrop, skořice, kardamom;
základ - santalové dřevo, vanilka, čokoláda

Úplně nejvíc v Minuit vyniká skořicově kardamomová směs říznutá ovocem. Kardamom, jestli ho neznáte (kupte si ho, je to vynikající koření a v kuchyni se neztratí), je koření s pikantními citronovými tóny, hojně používané ve svěže kořeněných pánských vůních (zkuste Blv pour Homme, kde je ho koňská dávka, proto Blv voní tak kysele, jako po citronech a citronové trávě, a přitom kořeněně), a Minuit dává takový příjemný říz. Ve spojení s ovocnou hlavou, vonící (možná to byl jen výplod mého mozku, protože se to tak snadno nabízelo) částečně po jablku, získáte na nějakou dobu orient a la jablečný štrůdl. Ale skutečně dobrý štrůdl :) Jako by firma chtěla udělat něco na motivy žluté Délice d'Epices, která také obsahuje jablko a koření (hlavně hřebíček), ale voní víc vánočně a je slabší. Minuit by mohla být její výraznější a jinak laděná sestra.

Když se ze základu začne vynořovat vanilka, koření postupně slábne a místo štrůdlu tu máme vanilkové cukroví s kořením. V samém závěru jsem pak našla takový zemitě sametový tón, proto jsem do srdce zařadila ylang-ylang nebo heliotrop - s oběma těmito složkami mám zkušenost, že přesně tohle dělá. Možná vám bude připadat spíš čokoládový než sametový.

Velkým mínusem Belle de Minuit byla výdrž, stejně jako u ostatních Belles. Celý vývoj od začátku po poslední slaboučké závany trval asi čtyři hodiny, což není na kořeněnou vůni se sladkým základem nic moc. I sama vůně působila tak nějak řídce, opět stejně jako ostatní Belles - zkrátka od začátku bylo jasné, že moc dlouho nevydrží.

Podobné vůně: žádná taková, která by v sobě měla všechny vrstvy Belle de Minuit, mě nenapadá. Ale kořeněná část je celý Gaultier2; přilijte do něj All About Eve kvůli tomu ovoci a máte Belle de Minuit.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

pichjit 26.01.09 19:50

žluta belle, nic moc mi do toho není, ale to nezní jako vypovídající popis pro ty, co vůni neznají…Nebylo by něco popisnějšího?

žluta belle 21.11.08 14:25

Větší hnus jsem nečuchala. Smrdí jak barová kurva.

Nejčtenější