Notorious, Innocent Rock, B a další drobky

Byla jsem se podívat po novinkách! Přečtěte si report z výletu do parfumerie a navrch si dejte několik starších restů.

Ralph Lauren Notorious

#START-6394# Kvalita vůní od Ralpha Laurena mi přijde trochu nevyrovnaná. Na jedné straně extrémně zajímavá Safari, stará Lauren, kokosově chutná Hot, na druhé Wild, ovocenka jako z drogerie, příšerná (milovníci prominou) Romance a nudné odnože Pola. Každá novinka se tak stává nepředvídatelným dobrodružstvím. Bude to hezké, nebo to poklušu umýt?
U Notorious nebylo rychlého umytí naštěstí třeba. Je to teplejší orientální vůně, vhodná do chladných dnů, převládá v ní zpočátku pačuli, později pačuli + vanilka a na konci zase pačuli. Síla pačuli nedosahuje těžkého kalibru, vůně je ke zkoušce bezpečná i pro nás, které tuto složku moc nemusíme. Ostatní složky (květiny, trochu čokolády, pudrový kosatec) celek vhodně dokreslují a přestože se vůně vyvíjí trochu opatrnicky (žádné velké skoky a výrazné proměny), není nudná a omrzí se teprve za delší dobu. Výdrž je střední. #END-6394#

#START-1409# Ralph Hot, o které jsem se zmínila, stojí za podrobnější rozbor. Je to gurmánská vůně v líbivějším provedení (vhodná i pro gurmánské začátečnice) a především s výrazným kokosem. Milovnice kokosu mi dají jistě za pravdu, že sehnat pěknou vůni s touto složkou není jednoduché; pomineme-li přímočarou kokosovou toaletku od Yvese Rochera, která není na ven mezi lidi moc použitelná, zbývá nám Bronze Goddess (alias Azurée Soleil), již nevyráběná a nesehnatelná Le Feu d'Issey a slabé stopy v Premier Jour Soleil, Midnight Charm, Miami Glow či Amor Amor Sunshine. Zkrátka, pasete-li po kokosu, Ralph Hot si urychleně zařaďte do sbírky. Kokos je zde zkombinován s čokoládou, smetanou, máslovými tóny a bílými květinami; vůně je hladká, krémová, příjemná, tak akorát sladká (ne přeslazená jako třeba Chocolovers). #END-1409#

#START-4721# Ralph Wild je naproti tomu tropický multivitamín s ananasem, jahodami a třešněmi, položenými na ‚základu‘ z vanilky ředěné odstátou vodou. To ovocné je lepkavé, protivně sladké; po rozvonění, nebo spíše vyvonění, zase z vůně zůstane jen řídký dech. Když lepivý bonbon, tak raději Escadu, tam už to mají aspoň vymakané. #END-4721#

Boucheron B

#START-6383# Novinka od Boucheronu v přitažlivém, avšak ve větším provedení trochu řampuláckém flakonu, je z velmi podobného soudku jako Notorious. Je to také příjemná, hřejivá vůně s vanilkovo-pižmovo-pačuliovým základem, na němž se nese růže, pomerančový květ a kupodivu skoro nic meruňkového, přestože složení to slibuje hned dvakrát (meruňka a ještě vonokvětka). Ve srovnání s Boucheronem, Initialem nebo Jaïpurem je B o něco univerzálnější a líbivější, ale za zkoušku stojí. #END-6383#

A ještě tu mám pro vás jednu teplou vanilku: Jil Sander Sun Delight. #START-1077#Je méně divná než Sun, skládá se převážně z vanilky a pižma (aniž by z ní lezly nějaké plastelínové tóny), doplněných možná špetkou kokosu, nějakou bílou květinou (ylang-ylang? plumérie?) a především svěžím ‚niveovým‘ tónem. #END-1077#

Thierry Mugler Innocent Rock

#START-6356# Na ovocenku má tohle dílko neuvěřitelnou výdrž: sytá ovocná šťáva byla na ruce dobře patrná ještě po 24 hodinách. Samozřejmě, není to ovocenka řídká a laciná, ale ovocenka muglerovská, se solidním základem; zlijete-li se tak, jak máte ve zvyku Eclatem, skončíte napolo udušené pod horou rudých bobulí. Nejvýraznějšími složkami jsou rybíz, sametově nahořklý černý i šťavnatý červený, který známe z nevinného Anděla, a sytá, černočervená růže. Drsný rockový škleb je trochu hraný, ale s tou aplikací opravdu opatrně a na horké léto to není! Bude se vám líbit, pokud máte rády ovocné vůně v teplém, sytém provedení. #END-6356#

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Michele 22.6.11 10:39

Také se přidávám k názoru, že v Ralph Hot určitě kokos cítit není. Byla jsem na něj zvědavá, jestli teda je kokosový nebo ne a skutečně po kokosu ani stopa. Možná třeba rozložením s konkrétním typem pokožky někomu vznikl kokos, ale na mě rozhodně ne. Jak píše Kerze, je to kávová vůně s vanilkou, na mě především voní skořice. Je to pro mě takový slabší odvárek L od L. Lempické. Teď v teple je moc příjemná.
Asi je to podobné jako s Hypnoticem, někdo vám řekne, že voníte jako vanilkový lusk a někdo, že smrdíte spálenou koudelí :D

Bea 14.1.11 20:28

RALPH HOT-Zrovna hledám kokosovou vůni a zde kokos bohužel nenacházím :-(.Pro přádek:Gurmánské vůně nejsou má parketa a už vůbec ne ty s kávou.Hlava je mi velmi příjemná smetana, lahodná sametová sladkost a slabá kávička-našlehaný krém, ale po chvíli se na mně rozvoní do podivné směsi nějvíce připomínající „vůni“ nafukovacích balónků.

marcellina 24.6.10 20:19

Tak ja mam základné muglerovské vône a bola som zvedavá na Innocent Rock.Je to naozaj ovocná vôňa grepovej šťavy a litchia doslova.Je aj pre slabšie nátury,lebo nie je taká ostrá ako napr.Angel,Star.Ríbezla sa tam žial nenachádza.Je podobná grepu ale nie je tam ani podla popisu ani v skutočnosti.

lucil 21.4.10 12:46

zkoušela jsem Ralph Hot, začátek je opravdu velmi kokosový až jsem se zalekla :D Ale pak se z ní vyklubala kávovo-kokosová vůnička s vanilkovým základem, ne přeslazená, vhodná i na denní nošení.

Lucka 1.12.09 20:22

tak jsem zkusila NOTORIOUS a je opravdu velmi výrazná, na mě až dost a dala bych jí spíš dámě po 45. Té by moc slušela. Jsem plná energie a tahle vůně by mě brzdila.

aknel.77 28.10.09 10:00

já taky zkoušela inocent rock a přijde mi jako skvělá ovocná vůně jako by plná štávy z ovoce nevím,jestli bych ji chtěla na horké léto,ale do chladnějších letních dní proč ne??:)

tormale 24.9.09 10:32

Já teda v HOT cítím kokos opravdu hodně. Dokonce natolik, že mě tím obtěžuje :-(. Ale mám ho chvilku, tak s finálním hodnocením zatím počkám :). Třeba se skamarádíme :)

evik77 6.8.09 13:10

Ralph Hot má trochu větrový začátek, kde cítím kokos, poté se přidává káva s mandlemi. Připomíná mi Trussardi Inside Donna, ale ta pro mě byla dosti vlezlá a bolehlavová. Ralph HOT je povedenější.

evik77 30.7.09 12:32

Sun Delight od JS voní stejně jako 5th Avenue Night od EA. Kdo tady od koho opisuje?

Arome Šárka02 12.5.09 19:55

Ralph HOT je pro mne také ne moc snesitelná vůně. Řekla bych divná. Pro můj nos určitě ne, ale když jsem dávala flakonek kolovat dál, byla z ní jedna uživatelka doslova unešená. Prý příjemné Capuccino.

plevanka 2.5.09 14:56

Ralph hot jsem včera zkoušela a je to děs. Syntetický kokos , vůně je suchá a…No nevím, s mou pletí se nekamarádí.

"Ja" 21.3.09 13:26

po dnešnej skúške všetkých J.Sander
pôvodná Sun - napriek svojmu „veku“
je stále najlepšia, Delight, „Pastelky“
aj tohtoročná novinka - sú oproti nej slabé odvary.

plevanka 18.2.09 15:44

B od Boucheron mě, nemůžu si pomoct, připomíná od Hermés 24Faubourg…Že by ten pomerančový květ? Je krásná, elegantnější.

anonymní 17.1.09 19:27

Jil Sander Sun Delight jsem koupila naslepo v povánočním výprodeji. jsem nadšená. není tak moc krémová jako Sun ani ne tak moc dřevitá jako Style.

Marih 11.1.09 09:43

Ralph HOT se na mně rozleží do podivné syntetické kokosové vůně, připomíná mi to opalovací olej NUBIAN asi. Kávu cítím až cca po čtyřech hodinách, když kokosák vyprchá. Ale zase pak ta káva je moc příjemná.

janas 16.11.08 15:35

Innocent Rock je hezká vůně, na ovocenku není lepivě sladká, ale krásně voní grepem, jako grepová šťáva.Líbí se mi.

klubko 11.11.08 18:54

Já bych docela ráda kokosovou vůni (kokos ve všech podobách miluju). Ale v Hot ho tedy necítím. Pro mě je to hlavně krásná kávová vůně a naštěstí nevidím podobu s Inside. Ta mě příliš neoslovila.

Kerze 7.11.08 18:56

Tak čtu recenzi na Ralph HOT a jsem v šoku! Je už druhým rokem moje oblíbená vůně - mám taky už druhou flašku, i tělové mléko a sprchový šampon. Parfému dominuje aroma kávy, mandlí a vanilky s jemným osvěžením mandarinkou. Je to něco ve stylu Inside od Trussardi - kávové amareto se špetkou mandarinkového sorbetu. Vůně je zvláštním způsobem teple osvěžující a suchá. Jestli tam něco ani vzdáleně cítit není, tak kokos. Až dosud by mne vůbec nenapadlo ho tam hledat a ani ho nenacházím. Kokos ve vůních mám ráda, ale v HOT ho rozhodně nehledejte - je jednoznačně kávový. Nicméně - ať už najdete co chcete - je to příjemná, povedená gurmánská vůnička na zimu i léto…

eva 7.11.08 18:50

Notorious se mi zdá ze všech uvedených nejslabši, drogeriový a nepovedený - pouze v alkoholickém opojení by mi snad přišel i použitelný.
Naopak Innocent Rock patří ke snáze nositelným „muglerovkám“ /neobsahuje tolik pačuli, jen škoda horší výdrže - v opačném případě by se mi líbil. Připomněl mi jemnější a ovocnější verzi Fuelu for Life skombinovanou s La Mome, pokud by byla patřičně rozředěná :)))/ Ralph Hot mne pro změnu překvapil svou velkou výdrží, ale je to vůně, která by mne po týdnu silně obtěžovala. Boucheron B vnímám jako průměrnou, ani hezkou ani ošklivou vůni, zatím s výrazně přestřelenou cenou :))

Pichjit 6.11.08 14:02

Notorious - Ralph Lauren jsem zkusila před měsícem, zvláštní, většina vůní s výraznější složkou pačuli mi připadá podobná, proto i tato je tak nějak nezajímavá pro můj nos. Jednoduchý flakon a krabička se mi líbí, vůně je celkem univerzální, ne líbivá pro každého, ale nekonfliktní.
Boucheron B se mi líbil až na potřetí ale ne tak, abych do něho investovala tolik, co za něj chtějí. jiné Boucherony se mi líbí více.
Naopak Hot je moc pěkná vůně, sladká hřejivá a na zimu místo mlsání ideální. Třeba na vánoce ke kávě, kdo se bojí, že přibere po cukroví!

Přidat komentář

Nejčtenější