Chocolovers

Značka:

Aquolina

Rok:

2006

Složení (neověřené)

bergamot, pomeranč, citron, konvalinka, koriandr, lískový oříšek, vanilka, slad, pižmo

  • 31.01.12

Krucific, mne dožral ten „výrazný cukr“, kde je? Chocolovers je krásná,temná a hebká čokoláda, hořká, jasné?A uvnitř je pomerančová náplň, taky nahořklá, vonící kůrou, žádný pomerančový sirup a má i trochu likérovou příchuť, časem vůně trošku zesládne, z ultra hořké čokolády se stane hořkomléčná, ale po výrazně cukrovém nebo lepivém tónu ani památky, nic laciného, žádná pouťová čokoládová pochoutka, ale velmi kvalitní produkt. Čokoládové vůně svádějí k dojmu, že jsou určeny pro dívčiny, kterým sotva končí puberta, pro plážové girls, kterým svědčí multisladkosti typu Escada nebo růžičkové polejváky, Chocolovers vidím na zralejší ženě, která si je už vědoma své ženskosti.
Film Čokoláda a Julia Binochet, tohle se mi vybavilo, jo, to je přesně ono!

Nahlásit
  • 23.01.12

Ze začátku je to teplá čokoláda z automatu s troškou pomeranče a citronu. Později buď tabulková čokoláda s příchutí pomeranče nebo čokoládové bonbony z poctivé čokolády s lahodnou pomerančovou náplní… Nic přeslazeného, ulepeného! Lahoda… Teď mi to úplně evokovalo chuť a vůni čokoládových lanýžů s pomerančovou náplní, jaké bývají ve vánoční kolekci. Ovšem, musí to být hořká čokoláda!

Nahlásit
  • 02.01.09

Musím absolutně souhlasit s předchozí recenzí Chocolovers je opravdu velmi povedená čokoládová vůně, není přeslazená, cítím i trošku pomerančové kůry - osobně tuto a Chocolate Greedy od Montale mohu kdykoliv, když potřebuji zvednout náladu nebo si jen tak s něčím příjemným hovět na gauči nebo si pokecat s kámoškou. Mám i sprchový olejík této značky a můžu říct, že rovněž úžasně čokoládově provoní celé tělo. Vynikající i je prý čokoládový krém Chocolovers od Aquoliny, ovšem bohužel už celkem nesehnatelný.

Nahlásit
  • 11.09.08

Upozornění: Jsem těhotná a tudíž možná ne úplně při smyslech (obzvláště „při čichu“).

Chocolavers voní sladce, ale přitom ne lepkavě (narozdíl od svého bratříčka Pink Sugar). Řekla bych, že to není jednoznačná čokoláda (podle reakcí okolí, které neví, co mám na sobě), ve vůni se opravdu snoubí všechny ty dobroty, které jsou vyjmenované ve složení a dokáže je tam najít i tak netrénovaný nos jako je ten můj.

Kdysi jsem měla pěnu do koupele s vůní čokolády od Avonu. Když tyto dvě vůně srovnám, Avon je jako byste si nakoupili několik tabulek obyčejné čokolády a někde v koutě se jimi nacpali. Chocolavers je jako dlouho si vybírat jednu belgickou pralinku, pak si s ní sednout na lavičce v parku a labužnicky si ji vychutnat. Když jsem se do Chocolavers zamilovala, myslela jsem si, že si ji taky budu muset užívat někde tajně v koutě doma, ale reakce okolí jsou zatím kladné (pro mě je nejdůležitější, že se moc líbí příteli, ale fakt je, že je velký čokoládožrout), takže při rozumném dávkování určitě jde použít na běžné nošení a to dokonce i v létě.

Pro ty, kdo se pídí po čokoládové vůni a hledají její sebemenší stopu v Blv Notte, Omnii a kdoví kde ještě, je Chocolavers absolutní nutnost. Pro ostatní asi příliš jednostranná, ale kdo ví.

Ještě pikoška na závěr: zjistili mi těhotenskou cukrovku, takže čokoláda je pro mě na několik měsíců absolutně tabu. Přesto je mi Chocolavers stále velmi příjemná a nijak nedráždí mé chuťové buňky. Působí spíš o něco dál, vyvolává pohodu a klid - asociace spojené s vychutnáváním si čokolády. Myslím, že kvalitní jedlé vůně by měly působit právě takto.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Aquolina Chocolovers

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Aquolina Chocolovers

Líbí se mi (35) 61%
 
Neutrální (13) 23%
 
Nelíbí se (9) 16%

Hodnocení odbornice

  • 01.08.07

Aquolina je italská značka kosmetiky. V nabídce najdete různé přípravky na tvář, tělo i na provonění domova - krémy, mléka, peelingy, vonné svíčky atd., vše v parfemacích, které se zuby nehty drží moderního trendu ‚jedlých‘ vůní. Zdá se, že trend vyhublosti už dostoupil takového stupně, že hlady šílené slečny se potřebují aspoň natírat krémem s...

číst více

Reklama


Reklama