Opalovačka v solárku: Fototyp 1 by se jí měl vyhnout obloukem

Konečně s jarem odkládáme kabáty a svetry, takže možná zatoužíme po opálenější pokožce. Pokud chcete nahnat bronz v solárku, měli byste dodržovat pravidla bezpečného opalování.

* Bronzová pokožka vypadá krásně, ale s opalováním se musí opatrně. Zdroj: Olena Yakobchuk / Shutterstock, Inc.

Jak na opalování v soláriu?

V den, kdy plánujete návštěvu solárka, nepoužívejte parfém. Mohl by kůži podráždit a navíc na ní vytvořit skvrny. Pro lepší opálení i ochranu pokožky sáhněte po speciální kosmetice. Rozhodně nepoužívejte klasické krémy na opalování na sluníčku, ty vám v soláriu nepomohou. Solární kosmetika se rychle vstřebává, zpomaluje proces stárnutí a dodává kůži hydrataci a hebkost.

Četnost opalování by vám měli doporučit odborníci v navštíveném studiu. Po opalování v soláriu už není vhodné vystavit tělo slunečním paprskům a naopak. Přiměřené opalování by mělo probíhat maximálně 2–3× týdně (vyjma lidí s fototypem číslo jedna). Evropská norma doporučuje nepřekročit 60 opalovacích procedur za rok.

Na co si dát pozor?

  • Snaha opálit se co nejrychleji může vyvolat řadu zdravotních problémů. Opatrnosti je třeba zejména v kombinaci opalování na přímém slunci a v solárku.
  • Nechte si od obsluhujícího personálu poradit ohledně délky a četnosti opalování.
  • Každé solárium je nastavené na určitý výkon, který stanovuje výrobce. Životnost trubic je různá, buď 800, nebo 1 000 provozních hodin. Nebojte se požadovat od personálu studia informace, kdy byly trubice naposledy měněné.
  • Pokud jste nemocní, po nemoci nebo se necítíte dobře, raději návštěvu solária odložte.
  • Dbejte na fototyp pleti.

Jaký jste fototyp?

  • Fototyp číslo jedna – pleť je velmi světlá a objevují se na ní pihy. Lidé s fototypem jedna mívají modré oči a rezavé vlasy. Na slunci by měli trávit minimum času, špatně se opalují a mají sklony ke spálení. Solárko pro ně není vhodné de facto vůbec.
  • Fototyp číslo dvě – pokožka je o trochu tmavší než v případě fototypu číslo jedna, sem tam jsou na ní pihy. Lidé s touto pletí mají plavé až světle hnědé vlasy a modré až zelené oči. Fototyp číslo dvě se opaluje o něco lépe, ale pořád má značné sklony ke spálení.
  • Fototyp číslo tři – označujeme jako normální pleť. Lidé s touto pokožkou mají tmavě plavé až hnědé vlasy a hnědé oči. Dobře se opalují a nemají sklony ke spálení.
  • Fototyp číslo čtyři – pleť je přirozeně hnědá a velmi dobře se opaluje, nemá žádné sklony ke spálení.

Jakou vybrat kosmetiku?

Při opalování v soláriu je důležité dbát na výběr solární kosmetiky, a to jak tělové, tak na obličej a dekolt. Kůže na obličeji a v dekoltu je citlivější, a proto vyžaduje speciální péči. Je tedy vhodné investovat do dvou druhů solární kosmetiky.

Chcete-li maximálně prodloužit efekt solárka, používejte také kosmetiku po opalování. Obsahuje látky, které udržují opálení a pokožku hydratují, zklidňují a dodávají jí živiny.

Opalování a solária řešíte v diskuzích

Chodíte do solárka, nebo se raději opalujete na slunci?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek

Nejčtenější