Test tekutých linek: Se kterými nalíčíte linky, jaké měla božská Marilyn?

Dokonale vykreslená oční linka je pro mnohé z nás jen zbožný sen. Pustila jsem se naplno do testování a zkusila 9 očních linek, abych zjistila, se kterými se pracuje tak dobře, že s nimi líčení zvládne i začátečník.

Maybellinne New York Hyper Precise All Day

S linkou ve fixu Hyper Precise od Maybelline jsem byla spokojená. Nejprve jsem se lekla dlouhého hrotu, ale nakonec se mi s ním pracovalo opravdu dobře. Linka hezky sedí a lemuje okolí řas, jen s ní zacházejte opatrně, je voděodolná, proto jsou pozdější úpravy celkem složité. Její výdrž je opravdu celodenní a nikde se mi neobtiskla, ani nerozmazala.

Cena: cca 159,– Hodnocení: 4/5

Catrice Voděodolné tekuté oční linky

I linky od Catrice jsou voděodolné a vydrží vám na oku celý den… a celou noc, když na to přijde. Jen se s aplikátorem nemanipuluje tak snadno jako třeba u Maybelline. Nesedí dobře na oku a o něco hůř jde udělat jedna rovná linka. Při líčení byly tedy nutné lehčí úpravy.

Cena: cca 109,– Hodnocení: 3/5

Gabriella Salvete Liquide Eyelinner Waterproof

Pokud jste zastáncem jemné a úzké linky, tak Gabriella Salvete nebude pro vás to pravé. I když aplikátor nevypadá jako ten nejsilnější, bohužel linku takovou dělá. Ne a ne se mi podařit ji jakkoliv minimalizovat. Když už náhodou ano, tak pouze úplnou špičkou pera, jenže linka pak byla celkem kostrbatá.

Cena: cca 119,– Hodnocení: 2/5

Miss Sporty Studio Lash The Miaoww Eyeliner

Roztomilý obal těchto linek je asi tak jediné, co na nich shledávám dobrým. Silný aplikátor, se kterým se špatně manipuluje a který dělá silnou a nestabilní linku, mi opravdu nesedl. Barva navíc na oku nevydržela celý den a postupně se ztrácela a rozmazávala.

Cena: cca 69,– Hodnocení: 1/5

Essence Super Last Eyeliner Deep Black

S aplikátorem se hůře pracuje, protože je nestabilní a nedělá tak rovnou linku. Barva je ale intenzivní a i když na víčku zasychá delší dobu, tak pak dlouho vydrží. Navíc ji lze díky tomu ještě snadno upravit pomocí vatové tyčinky.

Cena: cca 66,– Hodnocení: 3/5

ARTDECO High Precision Liquid Liner

Značka ARTDECO mě nezklamala. Sice si za kvalitu zaplatíte, ale můžete si být jisté, že s tímhle unikátním high-tech štětečkem zvládnete linky jako profík. A ještě k tomu jedním tahem. Dokonale sedne na víčko a pracuje se s ním jednoduše a spolehlivě. Má uhlíkově černé pigmenty, takže linka je intenzivní a dlouhotrvající. Za mě naprostá spokojenost.

Cena: cca 395,– Hodnocení: 5/5

Yves Rocher Eye Liner černý

Malý a krátký aplikátor byl po všech předchozích zajímavá změna. Na jednu stranu s ním nemusíte nijak šermovat a bojovat. Na druhou stranu je občas snazší přiložit delší aplikátor na víčko celou délkou. Díky tomu vás čeká kratší „cesta“ při linkování, a máte tak menší riziko, že se vám líčení nepodaří rovně. Jestli si ale chcete vyhrát a mít úzkou linku, je tohle ta správná volba, která navíc vydrží celý den, večer i noc.

Cena: cca 229,– Hodnocení: 4/5

Yves Rocher Eye Liner se třpytkami

Třpytivé linky od Yves Rocher mají totožné provedení jako jejich klasický předchůdce. Práce s nimi, jejich výdrž i kvalita jsou tedy úplně stejné. Změna měla být v tom, že tyhle budou obsahovat třpytky, což jsem bohužel nezaznamenala. To pro mě bylo zklamáním, protože jako součást líčení na blížící se svátky bych si uměla třpytivou vychytávku rozhodně představit.

Cena: cca 229,– Hodnocení: 3/5

Nosíte linky, nebo se tímhle složitějším líčením ráno nezdržujete? Koukněte se také do našeho testu řasenek a vybert si tu pravou »

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější