Velký test: Které řasenky z drogérky se vyplatí koupit... a které ne? I. díl

Dlouhé, husté a černočerné řasy – to je sen asi každé z nás. I můj. Hned po přirozeném make-upu považuji řasenku za nejdůležitější položku při svém každodenním líčení, a tak ji vybírám opravdu přísně. A proto jsem to byla já, kdo pro vás testoval následující řasenky, které jsou běžně k dostání v drogériích.

7. Trend IT UP N°1 Mascara

Cena: 79,– Hodnocení: 1/5

N°1, které má řasenka na obale, opravdu neplatí pro to, co se skrývá uvnitř. Z našeho testování vyšla tahle mascara bohužel nejhůře.

Poměr cena výkon zcela odpovídá. Dolní řasy namalujete ještě celkem ucházejícím způsobem, ale horní? Ty slepuje a pak už je jen těžko rozčešete. Navíc se hodně špatně dostanete kartáčkem do vnitřního koutku oka. Kartáček je vlastně kapitola sama pro sebe, jeho rozšířenou špičku vůbec nechápu, dělá spíše neplechu než jakoukoli dobrou službu. Řasenka se navíc při nanášení rozmazává i do očního okolí, protože je hodně mokrá. Na druhou stranu… jde dobře odlíčit, ale to už je tady takové malé bezvýznamné plus.

6. Alverde Push Me Better

Cena: 119,– Hodnocení: 2/5

Tady už jsem byla o něco optimističtější. Obal i kartáček na první pohled nasvědčoval, že budu spokojenější, a opravdu tomu tak bylo. Umělohmotný, dobře tvarovaný kartáček řasy prodlouží a oddělí. Nicméně pokud žádáte po své řasence extra objem, ten tady nečekejte. Za zmínku rozhodně stojí značný prodlužující efekt.

Stejně jako předchozí řasenka i tahle jde dobře odlíčit. A to i jemným odličovačem.

5. Rimmel Lash Accelerator Endless

Cena: 199,– Hodnocení: 3/5

Můj první dojem byl – konečně černá řasenka! To mě samozřejmě potěšilo, protože to je jedna z vlastností, kterou u řasenky zkrátka vyžaduji.

Krásně natočí a prodlouží. Dělá trochu dojem mokrých řas, takže lehce slepuje a při líčení si musíte dávat pozor na obtisky kolem očí. To jí ale odpouštím, protože konečný efekt je moc pěkný, řasenka dobře drží a jde snadno dolů. Jen pozor na dlouhý úzký kartáček, musíte s ním manipulovat opatrně, abyste neměly řasenku i tam, kde ji mít nechcete.

4. Max Factor DARK MAGIC Instant Dramatic Volume

Cena: 269,– Hodnocení: 4/5

Se silikonovým kartáčkem se snadno manipuluje a s jeho pomocí lze dosáhnout dobrého efektu. Barva skvěle drží, nerozmazává se, ale zároveň se i lehce odličuje. Řasenka prodlužuje a dodává i slušný objem, při třetí vrstvě už ale trochu slepuje, takže je potřeba ji nanášet pečlivě.

Mínusem je obrovské balení, které zabere velkou část kosmetické taštičky.

3. L Oréal Paris False Lash X Fiber Xtreme Resist

Cena: 359,– Hodnocení: 4/5

Na tuhle voděodolnou řasenku jsem se obzvlášť těšila, protože její předchůdkyni jsem si kdysi hodně oblíbila. Nicméně tentokrát se to příliš nevyvedlo.

Obě „fáze“ jsou řasenky opět černé, liší se kartáčky, kdy jeden je rovný a druhý prohnutý. I po použití obou stran se ale na řasy dostalo málo barvy, takže je potřeba dávat víc vrstev. Její voděodolnost je dobrá a to, že šla dobře odlíčit – byť dvoufázovým odličovačem, jsem také ocenila.

2. Avon True Ultra Volume Lash Magnifity Mascara

Cena: 115,– Hodnocení: 4/5

Hned na začátek je nutné podotknout, že tahle řasenka je v tomto výběru výjimkou, protože ji nekoupíte přímo v drogérii, ale musíte si ji objednat přes Avon Lady. Vyplatí se vám to! Poměr cena/výkon mi přijde naprosto parádní.

Snad jediné, co bych řasence vytkla, je to, že jde hůř odlíčit. A to i dvoufázovým odličovačem. Jinak ale zajistí krásné černé řasy, natočí je, rozčeše, neslepí. Po nanesení dvou vrstev docílíte černých, dlouhých a hustých řas. S kartáčkem se dobře pracuje a obal mi přijde praktický a hezký.

1. GOSH Rebel Eyes Long Wear Volume Mascara

Cena: 209,– Hodnocení: 5/5

A jsme ve finále. Respektive v černém, řasenkovém nebi. Až překvapivě si mě takhle kráska získala hned na první vyzkoušení.

Má vlastně všechno, co od řasenky vyžaduji. Prodlouží a natočí řasy, po dvou vrstvách je krásně černočerná. Není vůbec suchá, ale nedělá ani extrémně mokrý efekt, takže se dobře nanáší, ale nerozmazává a nedrolí se. Řasy neslepuje a s prohnutým a pevným kartáčkem se dobře manipuluje. Dolů pak jde úplně snadno.

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Váš příspěvek
mufallo 05.06.18 11:49

Já už se neumím namalovat s jinou než „starou“ Bourjois Volume Glamour. Nechci totiž jedním tahem kdovíco, a druhým přischlé žmolkaté pavoučí nohy, chci decentnost. Výrazné líčení s ní trvá déle, zato mohu nekonečně opravovat a rovnat překřížené řasy. Neslepuje, nežmolkuje, neobtiskává na mastná víčka, snadno se odličuje. Nová bývá někdy sušší, ale krásně se ředí destil.vodou.

TerkaCoffeeBooks 01.06.18 21:47

Rolovala jsem dolů a čekala na číslo 1, a maličko jsem zklamaná, protože jsem Rebel Eyes měla a topkou pro mě zdaleka nebyla. Pořád hledám nějakou tu top z drogérie. Miluju Artdeco, ale není z nejlevnějších.

Beautygabu 31.05.18 08:59

Ani jednu z těchto řasenek jsem nezkoušela, ale co se drogerkových týče, vždycky mi neskutečný objem vytvořila Dermacol Devilash. Každopádně vyzkouším tu GOSHku! :inlove:

Andrea MP 27.05.18 11:41

Tak ten kartáček od Avon řasenky vypadá fakt dobře :inlove: Určitě vyzkouším, díky za tip :palec:

hankaname 25.05.18 11:50

Moje nynější oblíbenkyně jsou Lash Sensational Mascara a False Lash XFiber Xtreme Resist. Oboje bych s klidným svědomím doporučila :-)

https://www.arome.cz/…ara-rasenka/#…
https://www.arome.cz/…reme-resist/#…

TEREZAblog 24.05.18 15:50

Moje top oblíbená řasenka je zlatá od Bell cosmetics, zahustí , prodlouží , neopadává a neobtiskává se, navíc je levná :-) :palec:

Přidat komentář

Nejčtenější