Paco Rabanne: Black XS Pour Elle

Když jsem se na netu dočetla, že někteří nazývají Black XS vůní pro ‚princeznu rebelku‘, jen jsem se šklebila, neboť jsem měla za to, že si prostě dělají srandu. Smích mě po navštívení oficiálních stránek přešel; princezna rebelka totiž přišla přímo z oficiálního proma. Má to prý být žena, která zbožňuje módu, ví všechno o hudbě, zvlášť rockové, která také určuje její styl. Neřídí se trendy, ale sama je nastoluje (takže rock určuje její styl… nebo si ho určuje sama?). Pak se mluví ještě o barokenrolu - což zase tak špatný nápad není, kdyby se to dobře zkombinovalo, máme tu další módní směr pro temňáky, kteří se nenašli v emo, gothic ani punku.
Vysvětlení pro starší generace, které nejspíš netuší, o čem mluvím: princezna rebelka/cosmo­rebelka je dívenka, která čte Cosmo Girl, podmalovává si oči uhlově černými stíny, obléká se s roztomilým nevkusem do tmavých barev a rebelsky odmlouvá rodičům.
Black XS jsem vyzkoušela na ruce a zklamala mě. Je taková, jako některé pubertální rebelky - plytká, průměrná, nudná a syntetická. Zvlášť ze začátku je přeslazená, podklad je univerzálně květinově ovocný, snad jen ty brusinky jsou tam trochu cítit. Četla jsem na ni na několika místech i nekritickou chválu, ale přizvukovat jí nemůžu - vedle Kelly Calèche, Pleasures Delight a jedné nové Allegorie, které jsem spolu s ní vyzkoušela (a že to také nejsou dokonalé vůně bez chyby), byla jednoznačně nejhorší.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Mikulka 14.09.10 21:35

Ahoj, toto je moje nejoblíbenější vůně a já jsem člověk opravdu extravagantní a netuctový. Ať se Vám to líbí nebo ne, tuto vůni nepovažuji za nudnou, plytkou a syntetickou. Je spíš atypická a nemůže ji používat každej.

Bellinda 05.12.09 13:04

Nádherná vôňa,ja osobne som ňou očarená,dlho vydrží okolie naňu reaguje velmi pozitívne,tolko ludí mi ešte žiadny parfém nepochválilo,ako tento,pre mňa jeden z najlepších,do­konca mi ulahodil viac,ako LaPraire -Silver Rain.

Neko 24.08.09 23:12

Black XS mi připomíná Amour d'Amandier od Niny Ricci. I když vůně tohoto typu moc nemusím, tento parfém se mi zdá dost dobrý.

evik77 08.07.09 10:57

Zvlášžní, nasládlá, hřejivá, trochu štiplavá - na kůži. Opravdu to malinko pálí, to se mi ještě nestalo. Ale celkem se mi líbí.

Pepiq 01.05.09 12:33

absolutni nesouhlas s Adou…nevim co ji na tyhle vuni sklamalo, protoze je to fakt skvela tezka, ale sexy vune… ale kolik lidi, tolik chuti

Anka 08.02.09 18:40

Je to vůně karbolového vápna a ovoce se sladším podtónem. Něčím mě pořád vábí, asi jako čichače benzínové výpary.Má ale malou výdrž. Škoda

Myskamauska 29.01.09 11:45

Pro mě něco mezi Angelem,Wishem nebo Euphorií.Příjemná vůně,bohužel výdrž je opravdu minimální,škoda.

Ambrožová Lenka 18.12.08 13:02

Úžasná sexy vůně, ale bohužel s malou výdrží. Nemyslím si však, že je pro princezny rebelky. Nejsem ani princezna ani rebelka a vždy jsem za ní dostala od okolí velkou pochvalu. A to už nejsem nejmladší,

Ji 12.10.08 09:55

Včera jsem zkoušela na papírku Valentino- V Absolu, Jil Sander- Sun a tuto vůni- Elle Black XS. Zatímco Sun se mi zdál od začátku moc umělý, Valentino krásný, ale s malou výdrží, Paco Rabanne mě nezklamalo ničím a víc než překvapilo. Já v ní cítím lesní jahody a i druhý den se mi zdá plný , takový pikantně hřejivý. Zamilovala jsem si ho a už je na cestě:-).

Stella 24.09.08 13:17

Mám ji už vypotřebovanou. Byla trochu slabá. Zajímavá určitě, jiná, ale slabota.

Arome elen 23.05.08 11:27

Pro mě je to mile sladkokyselkavě hlubší,trošku sexy,vcelku příjemná vůně.Určitě bych jí nepráskla do kouta,ale nebrala bych ji na schůzku s mužem,o kterého jako žena nestojím :)

estelle 06.05.08 14:13

Už nie som v rebelantskom veku (tesne po nom :-)))), ale ja by som ju nepriradila a neradila mladým kočkám (ktoré sa ešte len vyvíjajú a spoznávaju seba aj svet) práve kvôli tej temne ladenej sexy vyzývavosti. Radsej by som dievčatá (aj to svoje napríklad) chránila nejakou sviezejšou milou vôňou… A tuto neskryto-sexy zameranu vôňu by som rozhodne venovala maminkám rebeliek - ktoré to už majú nielen odkúšané, ale akosi vekom prirodzene ve sebe. :-)

m 30.04.08 19:40

tentokrát více k recenzi než k vůni. dcera měla toto rebelské období předloni, dodnes se vzpamatovávám!!!
ale sem patří až to, že když jsme společně minulý týden navštívily parfumerku, jako nejlepší tip se jí zdál zrovna tento parfém (připadal mi pro tenhle věk docela pěkný). tak to nemá chybu, hlavně když jí zůstane rebelství už jen v parfémech!

Arome marie 02.04.08 14:50

Koupila jsem si ji v kolekci s tělovým mlékem a sprchovým gelem a když jsem četla recenzi, tak jsem se vyděsila! Dokonce to ovlivnilo můj první dojem a to jsem ji měla dobře promyšlenou. Jsem už, jak se říká v letech, ale tuto vůni čím dál víc miluji. Prostě ke mě vyloženě patří. Na reklamu o rebelkách nedejte, je to vůně neotřelá, podmanivá, žádné kytičky konvalinek a pivoněk, ani citrusová limonáda. Je jako belgické pralinky. Jako když otevřete luxusní bonbonieru a voní vám nejen čokoláda, ale i ten papír.

Dadenka 05.12.07 00:14

Mě si získala a i nosíky spousty pánů, co se mi vrhají ke krku, aby očuchali, čím že to tak nádherně voním:-)

Zdenka 15.11.07 14:37

Při prvním zkoušení jsem ji zavrhla, možná mezi množstvím dalších zkoušených vůní se mi nelíbila, možná i proto, že mám předsudky, když má vůně černý nebo hodně tmavý flakón. Teď jsem ji znovu dala šanci a myslím, že není tak špatná, je zajímavá, sladká, souhlasím - je v ní něco gurmánského, kakao malinko, určitě nedominuje, spíš se na něj musím zaměřit, ale cítím i nějakou syntetickou složku, kvůli které ji nezařadím na svůj seznam přání. Rebelka, nerebelka, nějakou reklamu k ní vymyslet musí. Já bych se reklamou neřídila, radši vyzkoušet a udělat si svůj názor.

Ronna 25.10.07 17:25

Mě zase zklamala Kelly Caleche a ty nové Allegorie od Guerlain se mi vůbec nelíbí. Mimochodem tu obsesi s Light blue taky nechápu. Ale je fajn, že se tu scházíme s různými názory, dialog je lepší než jen samá nadšená chvála.

Sára 01.10.07 20:28

Jelikož prodávám v parfumerii, tak jsem se na tuhle vůni velice těšila, protože pánská verze Black XS se mi velice líbila.A tady musím souhlasit s Ingrid, při přičichnutí mě hned napadlo - gurmánská vůně typu Mugler. Na kůži se na mě rozvěž rozvoní do kakaa, má velice dobrou výdrž,(poměr výkon x cena = supr) líbí se mi daleko více než např. nová Ange ou Demon od Givenchy.

pro miniparfums 29.09.07 14:14

Pro mě existují dokonalé vůně tři: London Burberry - látkový povlak flakonu - a především: Budoir + Safari. Zatím jsem nenašla pro sebe lepší. Ale pro každou bude dokonalá vůně něco úplně jiného, parfémy nejde unifikovat a vytvořit jeden dokonalý pro všechny, i když módní trendy možná naznačují opak - dav halící se do Light Blue a Omnie Crystalline :))

Ingrid 25.09.07 18:23

To je asi u každého jinak.Parfém je podle mne velice intimní záležitost,takže univerzální popis dokonalosti podle mne neexistuje.Mohu jen napsat svůj názor,dojem,pos­třeh…nic,co by mělo globální platnost.U mne je to vůně,která mi tzv.sedí,jako šaty na míru,nikde mi nevadí,nepřeká­ží,cítím se v ní dobře,je výrazná,takže vydrží a vnímá ji libě i mé okolí a připadám si v ní dobře,není v ní složka,co by mne rušila,co by po čase vyplula na povrch a pak obtěžovala.Pro někoho to může tamto,pro jiného něco jiného,co tomu prvnímu nevoní,těžká a zároveň lehká otázka a zdánlivě snadná odpověď,ale ve skutečnosti to tak snadné není.Rozhodně nemohu napsat nic o složení,kon­centraci,zkrát­ka nic objektivního,jde čistě jen o můj pocit.

miniparfums 24.09.07 23:37

Vsemu co souvisi s tvorbou parfemu se venuji jiz 15 let a nikdy jsem nepsal na zadne diskusni fora ,ale moc mne zajima co je podle vas dokonala vune bez chyby ?

anonymní 23.09.07 15:22

přidávám se k Muglerrovi. Není to nudná ani plochá vůně, nádherně se rozvijí. Samosebou existují lepší, ale zatím z novinek nejzdařenější a určitě si ji neumím představit na mladých dívenkách. Z novinek se mi naopak zalíbila zatím nejvíc, každý máme holt na vůně svůj názor :-)Reklamu naštěstí nesleduju předem.

Ingrid 23.09.07 13:38

Já jsem jedna z těch,kdo tuhle novinku chválili.Nekriticky doufám,ne,znám i lepší vůně,ale při nejlepší vůli žádnou zmalovanou puberťačku v ní nevidím,teda u mne to bude asi tím,že jsem reklamu na oficiálních stránkách neviděla a tím pádem jsem k ní přistupovala nezaujatě,vlastně nejdříve jsem ji dostala a pak se dočetla to,o princezně-rebelce.Pro mne je to gurmánská vůně,typu Mugler a tím pádem je moje představa poněkud jiná.A hlavně,na mně se rozvine do krásné temně kakaové vůně a ejhle,čtu,že tam opravdu něco od kakaa je.Začátek,ty nakyslé brusinky v cukru,ty jsou poněkud syntetické,ale závěr patří,alespoň na mojí kůži kakau.Doporučuju nekoukat na reklamu a zkusit.

Přidat komentář

Nejčtenější