Papírkování v Sephoře

Dnešní report z jízdy v parfumerii bude trochu netradiční - hromádku papírků, kterou jsem navoněla, jsem doma strčila pod nos i mámě a zaznamenala jsem její názory.

Dnešní report z jízdy v parfumerii bude trochu netradiční - hromádku papírků, kterou jsem navoněla, jsem doma strčila pod nos i mámě a zaznamenala jsem její názory. Maminka si potrpí na výrazné vůně, ale zaujme ji kterákoli kategorie, jen když je na parfému něco poutavého. I její asociace bývají jiné a někdy velmi zábavné; například o mléčně pižmové Bois Farine prohlásila, že v ní vyvolává vzpomínku na skříň plnou plen a gumových plenkových kalhotek na dětském oddělení léčebny v Luži, kde v mládí pracovala. Tolik k vzácnému magickému stromu z Réunionu.
Testovala jsem v Sephoře v pražském Paladiu, kterou doporučuji navštívit, pokud pojedete na výlet do Prahy - mají zde i vůně, na které v jiných parfumeriích narazíte stěží. Pár metrů od Sephory je pak butik Estée Lauder, kde jsou k dispozici testery vůní této značky, včetně jinak nesehnatelných klasik typu Cinnabar.

Chloé (Chloé)
Nejnovější Chloé (z roku 2008) je na papírku svěže květinová vůně s výrazně mýdlovým nádechem. Mejdlíčko s parfemací jarních květů, které bych si dala do prádla, ale ne na sebe - pokud také nemusíte příliš květinové vůně, nekupujte naslepo.
Máma: ‚Líbí se mi, je jemná a květinová, lehká, ale přitom nepřehlédnutelná.‘

Delicious Night (Donna Karan)
Já: ‚Tohle se ti nebude moc líbit. Nudná ovocenka.‘
Máma: ‚Náhodou líbí! Je ovocná, ale není to bonbon, cítím v ní i květiny. Brala bych ji jako oddechovku, jestli voní na ruce stejně jako na papírku.‘

Midnight Poison (Dior)
Máma: ‚Tahle se mi taky líbí. To je novej Poison?‘
Já: ‚Ano, to je nový Poison, ale podle mě je z nich všech zatím nejhorší - takový řídký.‘
Máma: ‚Mně přijde docela pěkný.‘
Já: ‚Bodejť, pačuli…‘
Máma: ‚Přijde mi i trochu mýdlový.‘
Já: ‚Na papírku opravdu nevoní nejhůř, ale když jsem ho zkoušela na ruce, tak to bylo takové nic, byl hned pryč.‘
Máma: ‚Musela bych ho vyzkoušet, jak by na mně držel.‘

Eau de Shalimar (Guerlain)
Máma: ‚Vanilka, to nemusím.‘
Já: ‚Mně se docela líbí, je jednodušší než původní Shalimar, nemusí se nad ním moc přemýšlet.‘

Poétique? a Mystérieuse? (Sephora)
Dvě ze sedmi vanilkových vůní, prodávaných pod značkou Sephora. Každá vůně představuje vanilku v jiné kombinaci a je určena pro jinou náladu a jiný den týdne. Poétique? je vanilka s pomerančovým květem, Mystérieuse? je vanilka s pačuli. Co složení slibuje, to také dostanete, nejde o nijak komplikované parfémy - pro milovnice vanilky v různých podobách rozhodně labužnická ochutnávka. Obě vůně se mi líbily, ale na nošení jsou na můj vkus příliš přímočaré; volila bych je spíš na doma.
Máma: ‚Hmm…‘ (vanilka moji matku opravdu neoslovuje :) )

Insolence eau de parfum (Guerlain)
Máma: ‚No to ne. Fuj.‘
Já: ‚Taková fialková cukrová vata, že.‘
Máma: ‚Asi tak.‘ (rázně odsunuje papírek na hromádku ‚tyhle ne‘)
Já: ‚Mně se ta fialková vůně docela líbí, ale jen tak na čuchnutí, neumím si představit, že bych to měla delší dobu pod nosem. Připomíná mi to ty fialkové bonbony.‘

Prada (Prada)
Na papírku je tenhle silák nezvykle tichý - zkoušejte určitě na ruce. K rozvinutí potřebuje zkrátka teplo.
Máma: ‚Cítím tam nějakou kávu.‘
Já: ‚Na papírku je to slabotka. Ve skutečnosti je to silná sladká vůně, podobná jako Angel.‘
Máma: ‚Angel už mě nějak nebere…‘

Magnifique (Lancôme)
Máma: ‚Tahle je pěkná, to je něco nového?‘
Já: ‚Jo, to je novinka od Lancômu, takový červený flakon, jsou teď všude reklamy.‘
Máma: ‚Voní zajímavě.‘
Já: ‚Na papírku je taková krotší. Na ruce se pořád měnila, za chvíli mě to přestávalo bavit sledovat, nakonec šla úplně do pánska. Tady pánská není, je dřevitá, květinová, cítím tam trochu kůže jako na ruce. Možná by byla dobrá na oblečení.‘
Máma: ‚Kůže nevím, ale ta dřevitost mě zaujala.‘

Secret Obsession (Calvin Klein)
Toužebně očekávaná nová Obsession mě trochu zklamala; čekala jsem nějaký orient blížící se původní Obsession, ale místo toho jsem se dočkala jen bílých květin. Na druhou stranu jsou to podle všeho povedené bílé květiny, sytá tuberóza, jasmín a pomerančový květ. Stříkla jsem si i na ruku, ale buď jsem to nějak neodhadla, nebo se vůně za chvíli vypařila. Pro konečný verdikt to bude rozhodně chtít řádnou zkoušku.
Máma: ‚Tohle ne - je to na mě moc kytičkové a jemné. Jasmín nemusím.‘

Matsuri (Annayake)
Máma: ‚To je nějaké slaboučké.‘
Já: ‚Je to taková lehčí květinovka. Ze začátku se mi líbila, ale teď už tam vylézá něco, co mi nesedí - stoprocentně pačuli, v takové té vodnaté podobě. Nedávno jsem ji někde cítila…‘
Máma: ‚Já necítím skoro nic, vážně jako voda. To bych nechtěla.‘
Já: ‚Už to mám, Oblique REW od Givenchy. To je taková ne moc známá vůně, tady u nás se snad ani neprodávala. Taky trochu Cartier Delices Eau Fruitée, třešňová šťáva s pačuli a cukrem.‘

Guerlain Homme (Guerlain)
Máma: ‚Ta je pánská, ne?‘
Já: ‚Jo, jediná, kterou jsem si stříkla. Je to novinka.‘
Máma: ‚Hm, je to taková klasika. Není špatná, ale extra nezaujala.‘
Já: ‚Mně se docela líbí. Těmhle říkám estragonovky, připomínají mi estragon - takové sametové sladké býlí.‘
Máma: ‚Nebo kopr. Já tam cítím kopr!‘
Já: ‚Hlavně hodně levandule. Typická fougère.‘
Máma: ‚Fyžé-co? To si nech na ty svoje stránky, tyhlety výrazy, jo :)
Já: ‚:)‘


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

anonymní 24.09.11 01:40

Mám rada kvetinové vône…ale Chloé…to teda nie…pripomína mi lacné voňačky dovezené za „socíku“ z dovolenky v Bulharsku…

maniačka 23.04.11 08:38

Já použivám dior midnight poison a nemůžu se jí nabažit, cca po hodině se plně rozvine vůně růží s pačuli dohromady a to já přesně můžu, chloe má kolegyně v práci a vyloženě mě obtěžuje, nemám ráda tyhle " mýdlovky " , magnifigue zatím jen očichávám v parfumeriích, každou chvíli voní jinak a to mi na ní baví, líbí se mi čím dál víc a na oblečení drží velmi velmi dlouho…secret obsession se mi líbí, ale bohužel dlouho nevydrží, i když za tu příznivou cenu stojí:-)

Arome Lada. 15.11.10 19:25

Chloe voní pořád stejně a stejně intenzivně, v místnosti se postupně rozleze až do jakési desinfekce. Bolehlav.

Arome Dana 09.09.10 13:06

Chloe je pro mne také láska na první zavonění.Asi tedy pro ní také platí všeho s mírou a nevím jak by na mne působila třeba při bolesti havy. Ale určitě necítím žádnou syntetiku a pokud mýdlovou vůni, tak v tom případě, ale hóóódně luxusního mýdla.

Arome Lubka 16.08.10 17:36

Co sa tyka Chloe, dlho som rozmyslala, co si o nej mam mysliet. Na prve ocuchnutie sa mi velmi pacila, zo zaciatku sa mi pacila aj na druhych, ale citila som tam taku stiplavu syntetiku, ci ako to mam nazvat, mydlovu vonu, ako to tu pisete. Najprv mi nevadila a potom mi to zacalo vadit, ked siel niekto okolo, hned som vedela, ze je navonany Chloe. Teraz som ju dostala od manzela a div sa svete… otestovala, ponosila a na sebe ziadnu syntetiku necitim. U mna to su iba same ruze, ruze, ruze… A je krasna, znova sa mi velmi paci.

lark 21.07.10 14:49

Secret Obsession má nádherný flakónek, ale samotná vůně mě zklamala.

Arome Karla 08.05.10 16:27

Svěží a čistá, dostatečně silná, neoběžuje a je pořád stejná - to je u mě výhoda. Na léto doporučuji.

anonymní 19.02.10 11:58

Tak pro mě fakt nepříjemná, čpavá vůně bez vývoje…čpí stejně, jen slábne intenzita. Fakt nepříjemná! Snad jsem se nikoho nedotkla, ale tohle fakt NE!

Jířa 03.01.10 19:13

pěkná, svěží, moderní, na léto. Ale trošku slepičí, pro ty nákupní typy v megaobchodech.

Arome Jahůdka 22.12.09 10:28

Chloé mi opravdu připomíná čerstvě naškrobené záclony a za oknem počínající jaro a to vše přepudrováno.Takže mě se líbí.

Veronika1 17.11.09 18:36

Tak já Chloé cítím až až…ale skoro jen mýdlo, což mě mrzí, protože po vyvanutí ostrého začátku zůstává takový krásně čistý základ, který se mi moc líbí.

eskargoth 11.11.09 00:27

Co se Chloé týče, musela jsem si přečíst recenzi. Z nějakého mně neznámého důvodu ji necítím. Vůbec. :-(

Lenka V. 13.10.09 11:27

Chloé je pro mně zklamáním,tolik opěvovaná a tolik obdivovaná vůně,těšila jsem se na ní,ale za mně má palce dolů-cítím jen mýdlo,mýdlo a zase mýdlo.

Violette 08.09.09 15:09

Dnes jsem se navoněla Chloé ze vzorku (verze EdP), můj první dojem byl zkvašené pivo, potom se trošku umoudřila, ale nejvíc mi připomíná jablečnou pěnu do koupele (která se prodávala za socialismu, je to úplně identická vůně), zasypaná troškou pudru a mýdla, možná nějaké květiny k tomu. A do toho stále občas zavání to pivo (opravdu jako když jsou cítit rozlité zbytky na letní terásce u hospody 3.kat.). Vůně má až neskutečnou výdrž, už ji mám na sobě 8 hodin a pořád ji intenzivně cítím, ale celou dobu se mi zdála vlezlá, a teď už je mi fakt protivná, začíná i štípat v nose. Můj celkový dojem je negativní a navíc je dost profláklá, cítím ji na někom skoro denně a příjemná mi není ani na ostatních.

oli 17.08.09 13:58

Chloé jsem si koupila přes internet, docela rozumná cena (asi nejvyšší cena, kterou jsem kdy dala přes internet) ale protože jsem propadla této vůni, šla jsem do toho..nicméně musím souhlasit s výdrží - je velmi slabá..jsem zvyklá na jemné letní vůně ale tohle je fakt slabota, mám edp..a mam pocit ze Edt je silnější, bohužel jsem se domnívala že edp bude ještě silnější a není tomu tak. Vůně se vůbec nerozloží a je pravda, že drží krásně stále stejně ale na oblečení, na mé kuži vůbec což je špatně, ani přítel ji se me necítí…jsem zvyklá na to že se jdu večer sprchovat a vůni stále cítím u Chloé - bohužel.

Arome Danča02 04.08.09 12:29

Chloé pro mne je velmi příjemným překvapením. Podle recenzí bych do ní nikdy nešla, jsem zatížená na orientální dryáky, nic jiného na mě nikdy nedrželo. Odstřik Chloé ke mě doputoval náhodnou výměnou a nestačím se divit. Sametově hebká, jemná vůně čistoty, která drží celý den jako přibitá a sklízím s ní tolik komplimentů, jako ještě s žádnou jinou.

Ivet 29.06.09 19:39

Chloé jsem testovala vloni poprvé v Paříži,kdy mě uchvátila jak vůně,tak její obal.Ačkoliv květinové vůně nemusím,na jaře jsem si Chloé zakoupila,ale rovněž mně na této vůni něco vadí,takže jsem se zase vrátila ke svým orientálkám a Chloé přenechala kamarádce,která je „zatím“ nadšená :o)

anonymní 24.06.09 01:58

Podlehla jsem kladným recenzím a koupila si Chloé naslepo. Nikomu nadšení z téhle vůně neberu. Zkouším jí už tři týdny, ovšem stále mi připadá čpavá, velmi ostrá… až překotně drzá. A přitom jsem zvyklá nosit silnější vůně. Navíc v Chloé cítím cosi rušivého, co mě nepříjemně dráždí a co můj nos neakceptuje. Flakón se mi líbí, avšak tuhle vůni si už znovu nepořídím.:(

Katja 09.06.09 00:06

Tři kousky jsem zkoušela. Vydaly by na pohádku jak naše rozhodování ovlivňují softfakta :)
Magnifique je hezká sladká vůně. Nebýt její tváří Anne Hathaway, dám šanci. Pro Chloe mám slabost od té doby co pro ni navrhovaly Stella McCartney a Phoebe Philo. Flakon je nádherný, ale vůně je na mě nevýrazně mýdlovo-květinová. Potkám ale takhle v čekárně u doktora nastávající maminku, co vypadá stejně svěže a čistě jako voní… Po odpovědi na dotaz „čímpatovonitepani“ pokyvuju hlavou. Jednou se budu vonět chloe. K budoucí mamince a subtilní blondýnce se bude hodit.do té doby než mmě urazí doktor termínem „stará rodička“ :)
Pro Pradu mám slabost taky, asi od té doby, kdy jsem dokázala vyslovit slovo „videofashion“ :). I když první dojem byl „kolínská“ budu zkoušet dál. Nevím jak vy, ale já se asi neřídím jenom nosem.

římanka 12.05.09 20:08

…přečetla jsem si všechny reakce na Chloe a nikde nenašla složku, kterou z Chloe cítím já. Je to jasná a čistá levandule. Používám levandulovou aviváž a škrob do prádla a voní naprosto stejně. Je to pro mě vůně čistého prádla usušeného na svěžím jarním vzduchu. Přemýšlím o koupi( když už mi tak voní prádlo, tak tak můžu vonět i já:-))), ale mám ještě další vyvolené, tak uvidím

estelle 08.05.09 16:04

Ja Chloe ´08 nosím velmi rada. Je tak krásne „syntetická“, pikantná, vsade sa hodí a zbieram s nou komplimenty. Akurat ma stve slaba zivotnosť flakonu - systemu rozprasovania - nevydrzalo to beznu manipulaciu, uz mi z nej zostalo len sklo s nasadeným rozprasovacom. Zvysok praskol a odlomil sa. Utesujem sa, že dolezity je samozrejme jeho nadherny obsah.

Albeni 06.05.09 13:41

Já už vím, co mi připomíná. Hroznovou limonádu Top Topic. To je přesně ono. Jako když otevřete novou láhev. Cítím tam mýdlo, a možná i jakési květiny, ale prostě převažuje TopTopic.

evaicka 25.04.09 09:56

Tato vůně je úžasná,velmi se mi líbí.Svěží,kvě­tinová,ale lehounká.Některé květinovky mi nevyhovují,protože jsou jakoby těžké,ale tahle ani náhodou.Ovšem velkou nevýhodou je,že douho nevydrží,za hoďku ji necítíte.

alin 14.04.09 23:30

Z Chloe 2008 sa mi urobilo vyložene zle.Je to ten typ vôničiek, ktoré na sebe neznesiem. Bohužiaľ som si nenastriekala len ruku…takže sa podstatne ťažšie zmývalo a prekrývalo… :(

zucor 08.04.09 15:48

Chloe, pro mne vůbně stejně specifická jako například DKNY Woman, tyhle dvě když cítíte tak jednoznačně poznáte,že to jsou ony vůně. Jenže zatím co DKNY miluju tak Chloé mi přijde naprosto čpící za nos tahající vůně,kterou bych například v autobuse při dlouhé cestě Praha- Brno na nějaké dámě čichat nechtěla..

daniela 01.04.09 15:39

Chloe jsem identifikovala na několika slečnách, cítím ji, když projdou kolem. Vždy mě napadne, že jdou z bazénu - taková ta vůně „vymáčená ve vodě, trochu chloru, pak sprcha a vlasy umyté šamponem“ ⇒ celek je pak přesně ten závan Chloe.

plevanka 28.02.09 09:45

Mě ta Chloé voní jak nějaký levný jablečný osvěžovač, no nevím…Jak ty socialistické tablety co šuměly v koupeli.

Kleaa 23.02.09 13:54

ještě k té Chloe, vyloženě evokuje čistotu, asi jí vyzkouším aspon odstřik

Kleaa 23.02.09 13:52

Chloe - rozhodně zajímavá, jemná, ale silná výdrží, líbí se mi moc, jen nevím jeslti bych ji snesla na sobě, rozhodně stojí za vyzkoušení

Arome Mumlík 08.02.09 17:17

Magnifique jsem zrovna vyzkousela a musim rict, ze je to celkem hezka vune. Citim v ni maliny. Asi bych ji na leto vzala. Dobra alternativa k tem citrusovkam.

mimi 06.02.09 09:10

vcera som uz asi po treti raz testovala chloe, tento krat aj na papieriku a dala som jej sancu aj na ruke.. ale musim konstatovat, ze na mne zial nevonia…ziadna sviezost…

WildOrchid 01.02.09 14:56

takhle podana recenze je super :)) dobre se to cte.

estelle 01.02.09 08:42

Dodatok ku Chloe 2008, ku ktorej som pisala v predoslom pripevku: jarná vôňa, ktorá zo začiatku vyznieva naozaj synteticky, tou svojou „cistotou“, na pokožke sa však rozvinie naozaj pekne a mimoriadne príjemne a to s velmidobrou vydržou. Na obleční drží este lepšie, a udržiava si taký jemne pikantý nádych. Ja osobne citim tie kvetinky, konvalinku nastastie takmer nie, ceder výrazne, co je fajn, púder takmer nie. Po celkovom testovaní ju vidim ako prekvapivo peknu.

estelle 31.01.09 21:14

Nie je zlá…ale nenosila by som ju, lebo vyznieva na mne velmi synteticky.

chechtalka 17.01.09 22:34

psala jsem to tu někde na serveru arome, zklamala mne, za ty peníze nic moc, spíše lehké navnadění a frrrrr do vytracen, navíc na mne málo drží, přijde mi, že má hodně podobný základ jako žlutý mexx od coty, ostatně je to z její líhně, jak jsem pochopila, a to žlutý mexx je daleko více jiskřivější..aby tedy nevznikla mýlka Chloé má též Karl Lagerfeld, ale to není tato vůně…takto vůně mi vyloženě zklamala, přijde mi jak vůně pro dívku do tanečních

Daggy 16.01.09 17:41

Dnes, den poté dávám tričko do pračky a ještě jsem si čuchla k rukávu, který stále zbytkově voní. A hned jsem věděla, co z tkaniny cítím. Přesně takhle voněla začátkem 80.let aviváž Quanto. A není to nepříjemné. :-)

Daggy 15.01.09 23:00

Dnes jsem u kamarádky objevila Chloe, takže jsem ji otestovala. První dojem byl příjemný, ale teď cítím vůni umělé hmoty, takovou, jakou kdysi voněly plastikové panenky, které měly za socíku všechny holčičky. Nemyslím, že by se za mnou muset táhnout takový ocásek. :-)

zuzirozi 09.01.09 06:33

Tak já jsem naprosto propadla Chloé 2008! Už před časem mne uchvátil flakon, který jsem viděla někde v časopise, ale popis květinová pudrová - říkám si „nic pro mne“. Ovšem díky Arome jsem si sehnala vzorek a byla jsem příjemně překvapena, zanedlouho uchvácena! Necítím žádné nepříjemné květiny, pudr nebo mýdlo, ale moc se mi líbí - nejsem odborník, abych dokázala popsat, co v ní cítím;-). Škoda, že je nad mé finanční možnosti…

zuzirozi 09.01.09 06:32

Tak já jsem naprosto propadla Chloé 2008! Už před časem mne uchvátil flakon, který jsem viděla někde v časopise, ale popis květinová pudrová - říkám si „nic pro mne“. Ovšem díky Arome jsem si sehnala vzorek a byla jsem příjemně překvapena, zanedlouho uchvácena! Necítím žádné nepříjemné květiny, pudr nebo mýdlo, ale moc se mi líbí - nejsem odborník, abych dokázala popsat, co v ní cítím;-). Škoda, že je nad mé finanční možnosti…

shanin 02.01.09 22:34

Málem bych zapomněla, hrozně se mi líbí flakon!

shanin 02.01.09 22:33

Nová Chloé se mi hrozně líbí. Nemyslím si, že je to bůhvíjaký skvost, možná by mě brzo omrzela, ale nemůžu si pomoct. Spíš než mýdlo cítím jar a takové svěží modré bonbóny, které jsem si chodila kupovat jako malá do lékárny a milovala jsem je (trochu se jim podobají tuším Bon Pari ice, ale není to úplně ono, nejsou dostatečně „jarové“). K tomu květiny. Chloé na mě působí strašně svěže a optimisticky. Pokud bude někdy za nějakou rozumnější cenu, koupím si ji. Přece jen, za ty prachy dám přednost něčemu jinému s lepší výdrží.

itinka 28.12.08 22:17

Mám ji od Vánoc. Vybral mi ji syn s kamarádkou ze čtyř navržených vůní. Opravdu moc se mi líbí - mýdlo cítím, jablko vůbec, růže ano. Flakonek hezký a vůni přesně vystihuje.

Voňavkářka 26.12.08 20:22

Já ji miluji! Na mě voní náááádherně!

Chloe 24.11.08 22:00

Chloé sice vydrží, ale ta vůně za moc nestojí - voní to jako umělá náhražka jablka s mýdlem a nějaké kytky do toho. Je to ubohá vůně. Flakon nic moc.

kamila 19.11.08 09:15

Magnifique se mi moc líbí, a pánská mi moc nepřipadne. Akorát mám pocit že už tu vůni znám, no nevím…

Iveta 22.10.08 18:43

Novu vůni Chloé Chloé jsem otestovala nedávno v Paříži, kde na ni byly všude reklamy. Ačkoliv mám ráda orientální vůně a ne květinové, tato vůně mě zaujala, rovněž flakón je nádherný. Nakonec jsem si ji nekoupila a teď toho lituji. Přeji Vám voňavý podzim :o)

Griotka 20.10.08 18:15

Nová vůně od Chloe mi na první počuch voněla nádherně, ale pořád jsem přemítala, co mi připomíná. Napodruhé už jsem na to přišla: jar. Krásně voňavý, mazlivý, květinový…ale pořád jar. Nejvíc mě asi zklamalo, že vůně je od začátku do konce úplně stejná, jen postupně slábne.

anonymní 14.10.08 18:27

*nezaštiťuje (pro rejpaly) :-)

anonymní 14.10.08 18:25

Já jsem si vůni od Chloe (EDP) zamilovala. Bohužel ji ještě neprodávají na netu, takže jsem za ni vysolila plnou cenu, ale stojí to za to :-). Jinak na vysvětlenou - K. Lagerfeld navrhl pro Chloe asi 3 vůně a je to už hodně let zpátky, vždy je na flakonku jeho jméno i vyznačeno a tuším, že se jedná pouze o EDT. Kdežto tato nová Chloe je z letošního roku a nikdo ji už nesaštiťuje svým jménem.

Ada 12.10.08 17:09

Veru, to je jiná Chloé. Existuje značka Chloé, která vyrábí vůni Chloé, a pak je jiná Chloé, kterou dělá Karl Lagerfeld. Ale na té první Chloé od Lagerfelda je napsáno „Chloé Parfums“, takže mezi nimi pravděpodobně bude nějaký obchodní vztah… Asi jako „značka“ Kate Moss je ve skutečnosti Coty.

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější