Parfumerie Générale: PG04 - Musc Maori

Milovnice čokolády, pozor! Tahle recenze je pro vás!

Napsat recenzi na Musc Maori by mohlo být celkem snadné. Nemusela bych sem psát vůbec nic, stačilo by jedno tučné citoslovce:

MŇAM.

Hotovo, tečka, dalšího rozvádění netřeba.
Ale gurmánských vůní je na světě mnoho, každá trochu jiná, takže si přece jen podrobněji vysvětlíme, proč je Musc Maori mňam.
Na webu jsem se nedozvěděla, proč zrovna Maori - má to snad co do činění s ingrediencemi tohoto lahodného koktejlu? Káva, vanilka, kakao a silovoň rostou po celém světě. Ani čokoládu nevynalezli Maurové, nýbrž jihoameričané.

Čokoláda je to hlavní, co se z Musc Maori line. Není sama a váš nos si možná vybere jinou složku, k níž se upne (třeba kávu, kterou jsem zase téměř necítila já), ale čokoláda je zřetelná a s přehledem válcuje všechno ostatní. Je to čokoláda sladká, mléčná, bez hořkých tónů; jediný trochu divný tón, na který jsem narazila, bylo něco takového lehce mátového na začátku, co však do deseti minut zmizelo. Zpočátku je to tabulková čokoláda; potom přejde do takové té husté, čokoládové, vlnící se hmoty, jakou nám ukazují v reklamách, aby nám přivodili Pavlovův reflex; po nějaké době se k čokoládě připojí mléko (možná trochu kokosové) a vznikne čokoládový krém; nakonec teplé mléko s čokoládou, tak realistické, že si člověk představí ty jemné napěněné bublinky na kraji hrnku. Tu a tam jsem měla dojem, že to není mléko, ale nějaká až mléčně vonící bílá květina - může to být pravda, záleží na tom, jaké vonné látky parfumér použil pro navození čokoládové, kávové a smetanové iluze.

Doporučila bych všem milovnicím gurmánských čokoládových vůní; Musc Maori je přímočařejší než Ralph Hot a méně přeslazený než Chocolovers, v samém závěru připomíná mléčně pižmovou kombinací dnes již nevyráběnou Le Feu d'Issey.
Nejste-li hardcore čokoládové fanynky, před koupí doporučuji vyzkoušet, zda pro vás vůně bude nositelná. Ne každý chce celý den vonět jako čokoládička.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější