Parfumerie Générale: PG04 - Musc Maori

Milovnice čokolády, pozor! Tahle recenze je pro vás!

Napsat recenzi na Musc Maori by mohlo být celkem snadné. Nemusela bych sem psát vůbec nic, stačilo by jedno tučné citoslovce:

MŇAM.

Hotovo, tečka, dalšího rozvádění netřeba.
Ale gurmánských vůní je na světě mnoho, každá trochu jiná, takže si přece jen podrobněji vysvětlíme, proč je Musc Maori mňam.
Na webu jsem se nedozvěděla, proč zrovna Maori - má to snad co do činění s ingrediencemi tohoto lahodného koktejlu? Káva, vanilka, kakao a silovoň rostou po celém světě. Ani čokoládu nevynalezli Maurové, nýbrž jihoameričané.

Čokoláda je to hlavní, co se z Musc Maori line. Není sama a váš nos si možná vybere jinou složku, k níž se upne (třeba kávu, kterou jsem zase téměř necítila já), ale čokoláda je zřetelná a s přehledem válcuje všechno ostatní. Je to čokoláda sladká, mléčná, bez hořkých tónů; jediný trochu divný tón, na který jsem narazila, bylo něco takového lehce mátového na začátku, co však do deseti minut zmizelo. Zpočátku je to tabulková čokoláda; potom přejde do takové té husté, čokoládové, vlnící se hmoty, jakou nám ukazují v reklamách, aby nám přivodili Pavlovův reflex; po nějaké době se k čokoládě připojí mléko (možná trochu kokosové) a vznikne čokoládový krém; nakonec teplé mléko s čokoládou, tak realistické, že si člověk představí ty jemné napěněné bublinky na kraji hrnku. Tu a tam jsem měla dojem, že to není mléko, ale nějaká až mléčně vonící bílá květina - může to být pravda, záleží na tom, jaké vonné látky parfumér použil pro navození čokoládové, kávové a smetanové iluze.

Doporučila bych všem milovnicím gurmánských čokoládových vůní; Musc Maori je přímočařejší než Ralph Hot a méně přeslazený než Chocolovers, v samém závěru připomíná mléčně pižmovou kombinací dnes již nevyráběnou Le Feu d'Issey.
Nejste-li hardcore čokoládové fanynky, před koupí doporučuji vyzkoušet, zda pro vás vůně bude nositelná. Ne každý chce celý den vonět jako čokoládička.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

hanka 24.03.10 11:32

na túto vôňu som sa po všetkých komentároch veľmi tešila. hm, lenže na mne vonia ako slabý kakaový odvar s trochu kyslastou príchuťou. a mám dojem, že to nebude len mojou chémiou, ale skôr referenciami z minulosti. tak, ako mnohí cítia v parfémoch spálenú gumu a ja sa nestačím čudovať, keďže túto asociáciu v žiadnej neviem identifikovať, tak pravdupovediac mne zas musc maori nepripomína ani čokoládu ani musc. vonia presne ako výpary z továrne na čokoládu, okolo ktorej som kedysi zvykla chodiť. A ten pach mi vôbec nie je príjemný. každopádne som celkom rada, že patrím k menšine, ktorej je táto vôňa vyslovene nepríjemná, musela som si ju hneď umiť a to sa mi zatiaľ nestalo so žiadnou. takže stále dúfam, že sa nájde nejaká čokoládová, ktorá vo mne naozaj vyvolá onen pocit „mňam“.

Incognita 09.03.10 19:11

Tak žhavá čokoláda, až se vám z ní doslova rozbuší srdce…

Arome katerina 10.03.09 12:22

Zimulko,ŠÁRKO,DĚ­KUJUUUU:-*už jsem si ji objednala…to se nedalo vydržet:-)))))

Sára 30.12.08 21:51

Katerina, môžeš si aj u nás zakúpiť vzorku či odstrek tejto mňamky.
 www.parfemy-exclusive.sk

Zimulka 26.12.08 14:36

Kateřino, tuhle vůni nabízí www.parfumer.cz, 50ml parfémová voda za 2.280,– kč

Arome katerina 26.12.08 10:48

Ale nemůžu jí nikde najít:-(..nemáte náhodou někdo na prodej alespoň vzorek?:-)

Arome katerina 26.12.08 10:41

Jééé,to je krása,tak tuhle si nenechám ujít:-)Zdá se,že na tu hnusnou zimu,co je venku to bude dobrý lék,co zahřeje:-)už se po ní jdu pídit:-)

macska 21.12.08 22:03

Opravdu hodně mléčná a hodně sladká čokoláda. Tak hodně, že ji pořád škrtám a znovu píšu do tužebníku, protože si nejsem jistá, jestli už to není i na mě trochu moc. Čokoládu mám ráda - pár dílků, ale tady mám občas pocit, že je to jako sníst kilo čokolády na posezení.

Sára 18.12.08 23:55

Tak tato vůně je čokoláda - mléčná a velmi sladká - čokoládové vůně se mi sice líbí - prostě někdy mám vyloženě čokoládové dny a jsou super i na relax - Chocolovers (Musc Maori se mi osobně zdá daleko sladší), Chocolate Greedy, Aomassai a taky L´eau Ambré - asi mám raději spíše ty trošku hořké, Musc Maori je třeba aplikovat velmi lehce - jinak mám pocit, že je k nevydýchání.

Miriama 18.12.08 11:45

Mam vzorku a vona je uzasne cokoladova, neobtazujuca a prijemna, tepla…pripomina mi cokoladky z detsva, ktore mi kupoval otec.. pre milovnicky cokolady, ako stvorena.

Příspěvek upraven 02.04.12 v 13:35

Přidat komentář

Nejčtenější