Prodloužené řasy: Proč je mít a jak o ně pečovat?

Ať se snažím, jak chci, někdy zkrátka nestačí pravidelné používání speciálních sér, ani sebelepší řasenka. A tak si k vysněným řasám musím pomoct jinou cestou. Třeba permanentním prodloužením…

* Permanentní prodloužení řas dokáže zázraky. Zdroj: popcorner / Shutterstock, Inc.

Proč do toho jít?


Prodloužením řas se oko opticky „otevře“ a celá tvář dostane jiný, lepší výraz. Navíc odpadá každodenní nanášení řasenky, což velice oceňuju, zvlášť při spěchu na ranní porady.

Řasa na řasu

…neboli permanentní prodloužení řas je metoda, která vám zajistí podmanivý pohled na několik týdnů. Vybírat můžete z obrovského množství přírodních i syntetických řas. Přírodní působí jemněji a přirozeněji. Se syntetickými si zase můžete více pohrát a docílit s nimi skutečně dramatického pohledu. Já dávám přednost jemnému zvýraznění, už proto, že když řasy začnou vypadávat, není to tolik znát. Záleží ale na vašem vkusu.

Celý fígl permanentního prodloužení řas spočívá v aplikaci jednotlivých náhradních řas na vaše vlastní. K aplikaci slouží speciální pinzeta a kvalitní průsvitné hypoalergenní lepidlo. Během krátké chvíle se tak vaše oči změní téměř k nepoznání.

Další oblíbenou metodou je „trsování řas“. Kdysi jsem této metody využila kvůli jedné důležité firemní akci. Vlastní řasy jsem natočila kleštičkami, použila kvalitní řasenku, ale ještě před tím vším jsem si v salonu k vnějším koutkům nechala aplikovat pár trsů umělých řas, abych docílila efektu kočičích očí.

Přečtěte si také můj článek o tom, jak jsem zkoušela nalepovací řasy »

Příspěvek sdílený Microblading&Lashes Studio Max (@microbladinglashes.studiomax), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2018-07-28T14:43:13+00:00“>Čec 28, 2018 v 7:43 PDT</time>

Jak dlouho prodloužení řas vydrží a kolik stojí?


Připravte se na to, že řasy budou vypadávat společně s tím, jak se budou obnovovat vaše vlastní. U někoho je tento proces rychlejší, u někoho pomalejší, je však dobré chodit na doplnění jednou za 3 až 5 týdnů.

Za kolik pořídíte nové řasy? Záleží na kraji, metodě i na konkrétním salonu. První aplikace permanentních řas se pohybuje v rozmezí od 1 000 do 2 500 Kč, každé další doplnění pak od 300 do 600 Kč.

Dobré rady na závěr

Prodlužování svěřte do rukou odborníkům. Ti vám řasy nejen aplikují, ale také poradí, jaký druh zvolit, aby dokonale ladil s rysy vaší tváře. Věřte mi, je to důležité. Jednou jsem si na řasy zašla do salonu, který neměl ani jméno, ani právě čisté prostředí (ale nabízel relativně levnou aplikaci) a skončila jsem na pohotovosti s poškrabanou rohovkou.

O své řasy nepřestávejte pečovat. Ačkoli jsou současné metody prodlužování šetrné, dlouhodobé prodlužování může vlastní řasy oslabit. Máte-li pocit, že potřebují „restart“, s prodlužováním na nějaký čas přestaňte a řasy regenerujte – mně se perfektně osvědčil ricinový olej, který řasy vyživí do hloubky.

Máte zkušenost s prodlužováním řas? Napište nám o tom do komentářů!

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Nejčtenější