Robert Piguet: Bandit

Bandit byl představen už v roce 1944 a protože přežil dodnes, patří už mezi klasiku. Údajně jde o první klasickou chypre vůni. Je založený na dřevitém, mechovém a květinovém akordu, přichuceném tóny kůže a ovoce. Dnes nosí původně dámského Bandita údajně i dost mužů. Ostatně chyprové vůně jsou takové trochu - jak praví popis Bandita - androgynní.

Bandit je už od startu taková spíš jemnější chyprovka. První závan není úplně ostře „jehličnatý“, netahá tolik za nos, květiny jsou zřetelné od samého začátku. U Bandita jsem si vzpomněla na Capricci (testovala jsem ho před několika dny), jehož začátek je trochu podobný.
Nevím, do jaké míry je složení, které jsem našla, správné (zdá se, že by mohlo být), ale z Bandita v začátcích ucítíte špetku „staromódního“ karafiátu, jemnější růži a velmi zřetelný je zmíněný kožený tón, díky kterému Bandit opravdu působí unisexově. Není sladký, výrazně květinový, ani výrazně chyprový, je takový… inu, koženě-květinově-chyprový :) I přes svůj věk na mě působil relativně moderně a máte-li raději nesladké, nadčasově elegantní vůně, mohl by se vám Bandit líbit.
V závěru je Bandit prakticky jen dřevo a kůže, se slabým nádechem mýdlových květin.
Kožený podtón najdete např. v Chanelu No. 19 , který je ale jiný než Bandit (květinovější a ženštější).


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

ntiti 13.12.14 22:03

Je mi líto, ale cítím jen trochu kůži a hlavně mýdlo s jelenem - dlouho a nesnesitelně.

WildOrchid 23.03.09 22:22

Ja v teto vuni citim hlavne Vetiver, a to od zacatku. Kvetiny asi muj nos spatne rozeznava. Podobu s Capricci tu vidim take, ale spis v ostrosti nez v kvetinach. Vetiver jsem zjistila ze mi pripomina chlast - whisky, becherovka, fernet, bylinne likery.. a bohuzel musim souhlasit, ze mi z ni bylo chvilku i spatne (pri jizde autem). Je to skoda, protoze priteli se zrovna docela libila

Kriss 13.08.08 17:16

Urcite nie bez vyskusania…Osobne som mala pocit, ze to ani nie je vona, zaludok na ruby…

anonymní 12.12.07 17:21

Nepříjemně ostré a mýdlové, bez špetky ženských tónů. Pro mě rozhodně přešlé věky a absolutně nemoderní. Chanel 19 je moje oblíbená, fakt jsou každá jiná. Bandit je pro mě nenositelný. Takže už nikdy více naslepo tyhle rizikovky

Nejčtenější