Rochas: Alchimie

Když jsem byla malá, jezdili jsme na návštěvu za strejdou a tetou do Pardubic. Nešťastníci bydleli na sídlišti Dukla nedaleko areálu Parama, takže návštěva bývala obvykle intenzivním čichovým zážitkem. Ale nebojte se, nechystám se přirovnat Alchimii k puchu linoucímu se z pardubické rafinérie - kromě smrádku bylo Paramo zajímavé i vizuálně, mezi budovami se tyčily různé komíny a roury a z některých nahoře šlehaly k nebi plameny; když se setmělo, byl na ně fantastický pohled. Bylo tehdy naprosto nemožné odvléct mě večer z balkonu a přemluvit k odjezdu. Malé děti jsou zkrátka pyromani a některé fascinace plamínky neopouští ani v dospělém věku. Pak si kupují svíčičky, pilně topí v aromalampách a líbí se jim „ohnivé“ flakonky.
Prototypem takového flakonku je Alchimie - a přiznám se bez mučení, že jsem si ji koupila čistě kvůli tomu flakonu, neboť o vůni jsem věděla, že je to sladká orientální vanilka a tím pádem nic pro mě. Už letmé přičichnutí k flakonu mi prozradilo, že to bude nejspíš pravda. Po stříknutí na kůži se jako první ukáže hořkosladká ovocná hlava - kombinace nahořklého grapefruitu s bergamotem, typické vůně černého rybízu a hebké broskve. Ihned ucítíte i sladce květinové srdce a základ, dominuje vanilka s jasmínem, laděné do orientálna. Alchimie mi svou vanilkově-broskvovou kombinací připomněla Burberry for Women, částečnou podobu nacházím i s Cašmir - stejná vanilková sladkost doplněná lehce lepkavým ovocem, ovšem Cašmir je intenzivnější a těžší.
Po rozložení se do sebe jednotlivé složky rozplynou natolik, že vznikne nerozkouskovatelná, broskvově vanilková harmonie doladěná troškou medové cukrovosti a sametově ovocné nahořklosti, růží, jasmínem a santalovým dřevem. Není to kořeněná orientálka, koření jsem prakticky necítila (nepočítám-li vanilku). Do teplého počasí se Alchimie zcela jistě nehodí, na zimu by naopak byla nádherná - hřejivá, sladká, přitom jemná a bez tendencí dusit všechny kolem (pokud to samozřejmě nepřeženete s aplikací).

Míšův názor: moc sladké. Takové přeslazené vanilkové vůně rozhodně nemusím.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

katerinka 20.08.17 17:46

Pokud někdo prahne po nesehnatelné Alchimii od Rochas, tak zkuste Tardes od Carner Barcelona. pro mě identická záležitost :inlove: fakt :palec:

Sendy 29.04.11 07:35

Měla jsem Alchimii v době, kdy byla ještě relativně dostupná. Zvláštní, jak každý z nás v parfému dokáže vycítit něco jiného. :) Pro mne je to nejen krásná vůně, i nádherný flakon. Ale obsah jsem si jednou provždy do paměti zapsala jako jablíčkový štrůdl s vanilkou, jemnou skořicí a cukříkem. Ňam.

anonymní 21.05.10 17:30

Holky, dá se ještě Alchymie někde sehnat? Je to moje srdeční záležitost,ale marně leta pátrám

evik77 06.08.09 11:26

Hladká vanilka, ne tak přeslazená jako v Cašmíru, rozvíjející se růže podbarvená santalem. Nádhera.

Eva_nem 12.01.09 23:03

Jana: Jestli ještě sháníte, tak ji zrovna teď mají na Aukru, nový tester, od dvou stovek:)

Jana 31.10.08 21:39

Pro mne je to nejlepší vůně,kterou jsem používala několik let,ale už se nevyrábí, což mě hrozně mrzí, kdyby někdo věděl kde se dá ještě sehnat,ať prosím napíše.

protea 16.09.08 17:24

Tento parfém jsem objevila v maličké parfumerce a docela mě překvapil…čekala jsem mnohem větší sílu a sladkost, přijde mi skoro univerzálně líbivá a příliš jemná. Něco jako broskový sprchový gel :) Neříkám, že není pěkná, ale čekala jsem něco jiného…

Jitule 07.07.08 19:43

Nádherná vůně,která se už nevyrábí,mám miniaturku,jako vzpomínku na hezké chvíle.

anonymní 03.03.08 11:10

Pro mě je moc čpavá, jakoby kouř a laciná drogérkovka dohromady, nesnesu ji.

Arome Šárka02 25.09.07 19:56

Opravdu moc příjemná, taky jsem ji měla a ráda nosila…

max 07.09.07 12:21

Do tohoto počasí (prší již druhý den) je jako dělaná - zahřeje, zvedne náladu - prostě bomba!!!

anonymní 05.09.07 17:17

Zpočátku výrazně sladká ovocná vůně, která se rozvine do něžné vanilky. Do podzimního pošmourného počasí vnáší pocit tepla a klidu.

anonymní 06.06.07 23:00

Krásně jemná vyvážená vůně, mírně orientální, možná trochu razila do Casmiru, ale ne tak prvoplánová. Škoda, že ji už nelze sehnat, vrátila bych se k ní.

Přidat komentář

Nejčtenější