Beauty tip Hany Třeštíkové: Kvalitní spánek a vnitřní spokojenost v každém věku

Některé ženy doslova zrají jako víno. Mezi ně patří i producentka a režisérka Hana Třeštíková, která se vydala po stopách své maminky Heleny a natočila pokračování úspěšného cyklu Manželské etudy. V rozhovoru jsme se jí zeptali, co pro ni znamená krása, jak o sebe pečuje a při jakých činnostech dokáže vypnout.

* Hana Třeštíková patří mezi ženy, které zrají jako víno. Zdroj: Praha.eu.

Můžete popsat, jak vypadá váš ranní beauty rituál?

Žádné velké rituály nedržím. Osprchuji se, ošetřím pleť krémem a na řasy aplikuji řasenku. To je vše. Důležitý je pro mě ale kvalitní spánek. Myslím, že je to ten nejlepší beauty tip. Ale bohužel ne vždy se mi to povede.

Tomu rozumím. Svěříte se nám, jestli máte nějakou oblíbenou kosmetiku, na kterou zkrátka nedáte dopustit?

Oblíbenou kosmetiku nemám. Jednotlivé značky různě střídám. Ale dlouho jsem používala značky Vichy a Bioderma a v současné době mám doma kosmetiku od Estée Lauder. Všechny tři značky jsou moc fajn a jsem s nimi spokojená. Mám ale štěstí, že moje pleť je celkem bezproblémová, tak to nemusím moc řešit.

Prozradíte, co pro vás znamená pojem krása?

Já myslím, že je to především charisma a to, co z člověka vyzařuje zevnitř.

Sáhnete občas i po výraznějším líčení nebo sázíte na přirozenost?

Určitě. Ráda se nalíčím výrazněji, když se jedná o nějakou slavnostnější příležitost.

Hanka si užívá každý den svého života. Zdroj: Praha.euHanka si užívá každý den svého života. Zdroj: Praha.eu

Necháváte se ráda hýčkat (pokud nejsme zrovna v lockdownu), myslím tím, jestli si zajdete na kosmetiku, masáž atd.?

Ano, velmi ráda se takto hýčkám a odměňuji. Když je možnost, chodím pravidelně na kosmetiku i masáže. Myslím, že to svému tělu i obličeji dlužím za všechny ty stresy, které zažívám v práci.

Říká se, že člověk je tak starý, na kolik se cítí – souhlasíte s tím?

Já si myslím, že důležité je hlavně přiznat si, kolik člověku je. Přijmout ten fakt a nic si z toho nedělat. Je dobré si zkrátka říkat, že zrovna prožívám ta nejlepší léta a takto to mít po celý život.

Prozradíte, jak pečujete o svou fyzickou kondici?

Když to jde, tak se snažím chodit pravidelně na pilates. A pokud zrovna nemám podpatky, ráda chodím do práce i z práce pěšky. Jinak se ale přiznám, že moc sportovně založená nejsem.

Krása by měla podle Hanky vyzařovat především zevnitř. Zdroj: Praha.eu.Krása by měla podle Hanky vyzařovat především zevnitř. Zdroj: Praha.eu.

Mnoho žen doslova „zraje jako víno". Můžete porovnat sebe teď a před dvaceti lety? Já sama si říkám, že v téměř čtyřiceti si někdy připadám „hezčí" a hlavně vnitřně spokojenější.

Tak pod to se mohu podepsat. Jak jsem již zmiňovala, mám pocit, že prožívám ty nejlepší roky života, ať jsem v jakékoliv fázi. A tento pocit mám teď, ale měla jsem ho i před dvaceti lety. Nicméně si myslím, že patřím mezi ty „zrající“ typy žen.

Vaše časosběrné dokumenty zachycují lidi v delším časovém úseku. Divák tak může být svědkem toho, jak se lidé změnili v průběhu let nejen povahově, ale i vzhledově. Můžete prosím popsat, jak vás vlastně napadlo natáčet tyto dokumenty a podle čeho jste vybírala vhodné páry?

Je to koncept převzatý od maminky, Heleny Třeštíkové, se kterou jsme vymyslely, že by bylo dobré pokračovat v tom, co ona začala už v 80. letech. Vhodné páry jsme pak našly na matrice Prahy 1, protože se všichni měli brát na Staroměstské radnici.

Co prožíváte u sledování svých dokumentů, když se na ně podíváte jako na hotové dílo?

Vlastně jsem spokojená, že po mně něco zůstalo, že to ohromné úsilí a práce se nějak zhmotnily.

Co vás nejvíce baví a při čem dokážete 100% vypnout?

Mám ráda kulturu – od divadla, přes kino, koncert – nebo jen čtení knihy. Kupodivu ráda vařím, což je v naší rodině novinka. A teď jsem objevila zahradničení. Pracovat rukama s hlínou je vlastně velmi uspokojující.

Máte nějaký oblíbený ranní beauty rituál, díky kterému se cítíte lépe?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek

Nejčtenější